FOTO: Předpremiéru Bella Mia doprovodil v Semilech režisér i známí herci

18.11.2013 21:25:51 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

FOTO: Předpremiéru Bella Mia doprovodil v Semilech režisér i známí herci

Celorepubliková předpremiéra filmu režiséra Martina Duby Bella Mia se odehrála v neděli 17. listopadu v Kině Jitřenka v Semilech. Kromě režiséra osobně přijeli podpořit film herci Petr Forman, Petr Rajchert, David Bonaventura a také mladí Lukáš Kůrka a Anna Fialová.

Jenom zaneprázdněnou Zuzanu Norisovou zastoupila v Semilech právě mladá kráska Anička Fialová. Po předpremiéře pro účastníky natáčení z Roprachtic následovala první oficiální republiková premiéra, kterou viděli jako první semilští diváci, kteří ve filmu mohli několikrát poznat důvěrně známá místa v okolí Semil.

Jednoduchý, poetický, ale fungující dojemný příběh může být v českých kinech úspěšný jako protiváha trikovým filmům bez myšlenky, které často už cestou z kina zapomenete. Tenhle příběh si určitě budete pamatovat a možná několik dní nebudete mít chuť jíst hovězí...

Minirozhovor s režisérem Martinem Dubou:

Předpremiéra filmu Bella Mia v semilském Kině Jitřenka -  - režisér Martin Duba<br />Autor: Petr Ježek Proč jste si pro natáčení vybral právě Roprachtice?

Před 17 lety jsem v Roprachticích pracoval s režisérem Vladimírem Michálkem jako kameraman na filmu Zapomenuté světlo a zdejší kraj se mi zalíbil. Dokonce mě nyní vítali a poznávali i někteří stejní lidé.

Krávy mají ve vašem filmu opravdu velký prostor, jak bylo těžké s nimi natáčet, měli jste jich třeba víc, abyste je mohli vyměňovat?

Natáčeli jsem pouze s těmi pěti, které jsme měli k dispozici. Říká se, že práce se zvířaty a dětmi je ta nejnáročnější, ale my jsme žasli, jak jsou krávy inteligentní zvířata a co všechno dokázaly. Ukázali jsme jim třeba trasu kudy mají jít, ony ji třikrát přesně zopakovaly a pak šly sami domů, protože už je natáčení nebavilo (úsměv).

Nátáčelo se opravdu jen v okolí Roprachtic?

Ano, přesně tak, v okolí Roprachtic, ve Vysokém nad Jizerou a v Železném Brodě. Krávy jsme zkrátka nikam nepřeváželi, abychom je nestresovali.

Jak bylo náročné vozit do podhůří Krkonoš pražské herce a sladit jejich termíny?

Časově bylo hodně náročné je sladit dohromady, navíc jsme natáčeli film opravdu dlouho, skoro dva roky. Nejdříve jsme ale natočili většinu scén v zimě a bez herců, hlavně se zvířaty, až pak od léta přišli na řadu herci.

Podrobná pozvánka na film Bella Mia, včetně traileru

Kompletní listopadová nabídka Kina Jitřenka v Semilech

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 20 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Měření prachu v okolí Turów pokračují. Loni nedošlo k překročení limitů

Součástí vloni podepsané mezistátní dohody mezi Českou republikou a Polskem bylo i pravidelné měření koncentrací prachových částic PM10 na deseti vybraných bodech v okolí dolu Turów na území Polska. Z měření vyplývá, že hodnoty nepřekročily limity stanovené legislativou. „V rámci provedeného měření byly sledovány průměrné denní koncentrace prachových částic PM10, přičemž na každém bodě bylo 24hodinové měření provedeno opakovaně vždy ve 2 po sobě jdoucích dnech. Celé měření probíhalo na jednotlivých bodech postupně od 23. května do 12. června 2022. Dle výsledků provedeného měření se průměrné denní koncentrace prachových částic PM10 v blízkém okolí dolu Turów v době měření pohybovaly v rozmezí cca 9-43 μg/m3 a ve sledovaném období tak nebyla překročena hodnota stanovená legislativou pro denní imisní limit 50 μg/m3," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.

Oba sledované turnovské prameny jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí informuje o kvalitě vody v pramenech Boží voda a pod Valdštejnem. Oba prameny jsou v současné době pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem ze dne 16. ledna vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je pitná. Výsledky rozboru pramene Boží voda ze dne 19. ledna také vyhovují hygienickým limitům.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dlaskův statek v Dolánkách znovu ožije masopustním rejem
Rada kraje schválila programy požární ochrany a prevence kriminality
V Turnově vyroste další Centrum odborného vzdělávání
Turistické oblasti v kraji obdrží 10 milionů, dvakrát víc než vloni
Putování za minerály pošesté čili geologicko-cestopisné přednášky

Nejčtenější články

28.01.: Novým českým prezidentem bude příštích pět let Petr Pavel
27.01.: ODM zakončily štafety. Liberecký kraj je celkový vítěz podle medailí!
27.01.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 27. až 29. ledna

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT