FOTO: Premiéru Úhoři mají nabito v Semilech uvedli tvůrci filmu

24.02.2019 19:27:04 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily,Lomnice nad Popelkou

FOTO: Premiéru Úhoři mají nabito v Semilech uvedli tvůrci filmu

Premiéru filmu Úhoři mají nabito v semilském kině doprovodila v pátek 22. února delegace tvůrců vedená scénáristou Petrem Pýchou a režisérem Vladimírem Michálkem, které doplnili ještě herci Matěj Hádek a Patrik Holubář, střihačka Olina Kaufmanová a producent Matěj Turek.

Při besedě v pauze mezi dvěma promítáními tohoto filmu diváky zajímalo, proč je ve filmu město Sušice a ne třeba Semily či Lomnice nad Popelkou, na což scénárista Petr Pýcha prozradil, že i města, v nichž působí a píše, byla také ve hře, ale nakonec zvítězily jiné lokace. Dále se diváci dozvěděli, že za námětem pro rozhlasovou povídku a později pro film, byla skutečná příhoda Petra Pýchy, když někde za Novou Pakou na zastávce mezi poli přistoupil do vlaku voják v plné zbroji, ze kterého se vzápětí „vyklubal" chlápek, který si na vojáka jenom hraje a není v tom sám.

Dále režisér Vladimír Michálek odpovídal, proč vybral do specifické role postřelené postavy zpěváka Matěje Rupperta a od herců se překvapivě dozvěděl, že pro ně měsíční srpnové natáčení v Sušici bylo jako prázdniny. Na avizované předvedení běhu Patrika Holubáře, který musel mít v jedné scéně dubléra, už nedošlo.

Ve stejný den, jen o něco dříve, stejná delegace osobně uvedla tento film i v Městském kině v Lomnici nad Popelkou.


Úhoři mají nabito

Tohle není jenom hra. Je to útěk z reality všedních dnů, se kterým nejde přestat. Úhoři mají nabito je černá komedie o partě chlapů, pro které se hra na URNU (Útvar rychlého nasazení) stala únikem z jejich nudných životů. Zasahují u domnělých zločinců, evakuují kulturáky a do svých her zatahují nic netušící okolí. Žene je touha po adrenalinu a falešná představa, že jsou jako Robin Hood a jeho družina. Bohatým brát a chudým dávat. Všechno jde hladce až do okamžiku, kdy se octnou v nesprávnou chvíli na nesprávném místě. Kam až může vést lidská hloupost ve spojení s nešťastnou shodou okolností?

Únorová nabídka Kina Jitřenka v Semilech

Únorový program Městského kina v Lomnici nad Popelkou

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 15 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V úterý 11. února bude uzavřena turnovská matrika

Odbor správní Městského úřadu Turnov informuje o mimořádném uzavření oddělení matriky mimo úřední den, a to v úterý 11. února 2025.

Jizerskou 50 v Jablonci zahájí Jamaron

Ačkoliv první závody Jizerské 50 2025 se poběží už ve čtvrtek 6. 2., Jablonec nad Nisou má doprovodný program připravený na pátek 7. února. Na Mírovém náměstí se uskuteční tradiční open-air koncert. Letos se na pódiu představí jedna z nejžhavějších českých rockových kapel současnosti - Jamaron. Podrobný článek na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Tvorbu fotografa Jaroslava Feyfara přiblíží nová výstava
Kraj podpoří cyklistiku. Vybuduje také další úsek Greeenway Jizera
Plánují rekonstrukci malé vodní elektrárny v Turnově
Šachisté ŠK Zikuda Turnov B opět vítězí v 1. lize
V Bedřichově zahájili program Jizerské padesátky 2025

Nejčtenější články

07.02.: Kultura v Železném Brodě v únoru
08.02.: Plánují rekonstrukci malé vodní elektrárny v Turnově
07.02.: Centrum pro rodinu Náruč v únoru 2025

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT