15.10.2019 15:13:38 | Autor: FK Přepeře a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Přepeře

V 10. kole ČFL B hostili fotbalisté FK Přepeře na svém hřišti rezervu ligové Mladé Boleslavi. Po vyhraném poločase hosté snížili v závěru na 2:1, ale domácí vyrovnání nepřipustili a naopak výhru potvrdili svým třetím gólem.

Před samotným zápasem proběhlo rozloučení s hráči, kteří se zasloužili o několik postupů FK Přepeře, Jurajem Hrmem a Martinem Abrahamem.

FK Přepeře - FK Mladá Boleslav B 3:1 (1:0)

V 1. minutě se po dlouhém autu Krasnického do šance dostával Pavlata, ale jeho střelu z otočky brankář Mikulec kryl. Od úvodního hvizdu se hrál rychlý útočný  fotbal, hra se přelévala z jedné půlky na druhou. Přepeře v 6. minutě zahrávaly již pět rohových kopů. Po dalším autu Krasnického založil brankář Mikulec dlouhým výhozem rychlý protiútok na jehož konci byla střela Provazníka, kterou Truksa vyrazil na roh. V 8. minutě po centru Jarosze chybělo Volfovi pár centimetrů, aby hlavou zakončil přesně. V 18. minutě rozjel boleslavskou akci Túlio, Hašek přihrál na Höniga, jeho střela šla nad.

Utkání ČFL FK Přepeře - FK Mladá Boleslav B<br />Autor: Zdeněk MaturaVe 20. minutě Díl posunul míč na nabíhajícího Pavlatu, jeho centr skončil pouze na horní síti boleslavské branky. O minutu později již šly Přepeře do vedení. Krasnický přihrál na vápno Volfovi, ten se uvolnil a střelou z hranice vápna rozvlnil síť. Ve 27. minutě se ke střele dostal Sedláček, Mikulec jeho pokus chytil. Ve 31. minutě si na roh Hlůžeho naskočil Pavlata a jeho hlavička jen těsně minula tyčku. Ve 39. minutě vybojoval ve středu míč Sedláček, už to vypadalo, že půjde sám na brankáře, ale poslední dotek se mu nepovedl a vracející se obránce míč odkopl. Ve 44. minutě se uvolnil na hranici šestnáctky Hönig, Truksa střelu vyrazil na roh.

Druhý poločas začali aktivněji boleslavští fotbalisté, ale obrana Přepeř byla vždy na místě a centrované míče dostala do bezpečí. Ve 49. minutě se naopak k odraženému míči dostal Sedláček, s jehož střelou měl Mikulec plném rukavice práce. V 54. minutě se dostával ve vápně do šance hostující Vejr, ale důrazný Nesvadba odvrátil na rohový kop. V 56. minutě vystihl Krasnický přihrávku na Ewertona, vyrazil dopředu, přistrčil do pravé strany na rozběhnutého Jarosze. Jeho prudký centr směřující na nabíhajícího Hlůžeho si srazil Rudzan do vlastní branky - 2:0. Poté domácí přenechali iniciativu hostům, ale ti se do šancí nedostali, jejich snaha končila na šestnáctce.

V 64. minutě podnikli Přepeřští rychlý protiútok. Pavlata přihrál Jaroszovi, ten odcentroval a střídajícímu Synkovi chyběl na malém vápně krůček ke skórování. V 70. minutě si Sedláček vyšlápl na Haška, ale trestný kop z 20 metrů zastavila zeď Přepeř. V 74. minutě střelu hostí srazil Kvesič na rohový kop. V dalších minutách tlak Boleslavských sílil. V 78. minutě po akci levé straně zachránil za již překonaným Truksou na brankové čáře Tvaroha. O minutu později našel Túlio uličkou ve vápně Alhassana, a ten prostřelil Truksu - 2:1. Poté Boleslavští vrhli vše do útoku, ale přepeřská obrana je již do žádné šance nepustila. Naopak v 89. minutě zachytil Pavlata ve středu pole rozehrávku, poslal skákavý míč za obranu, kde si Synek poradil s Rudzanem a přesným lobem pečetil výsledek na 3:1.

„Dnes jsme podali výborný výkon podpořený i úspěšnou koncovkou. V závěru se sice Boleslavští dostali do tlaku, ale ukázali jsme, že máme zkušené mužstvo, které si s tlakem poradilo a navíc v závěru uzdravený kanonýr Synek vstřelil třetí branku," dodal k utkání vedoucí mužstva FK Přepeře Miroslav Kvapil.

Branky:21. Volf, 56. vlastní (Rudzan), 89. Synek - 79. Alhassaan Rashid. Rozhodčí: Grimm - Pastyřík, Hodek, ŽK: 0:0. Diváků: 250. Přepeře: Truksa - Krasnický, Kvesič, Nesvadba, Tvaroha - Marek Sedláček, Pavlata -Jarosz (80. P. Novotný), Hlůže (60. Synek), Díl (77. Ježek) - Volf (80. Horáček). Mladá Boleslav B: Mikulec - Hašek, Kopa, Glöckner, Rudzan - Komárek - Ewerton (60. Dohnalík), Hönig (81. Yerkhov), Auer (38. Alhassan), Túlio (81. Dib) - Provazník (11. Vejr). Fotogalerie z utkání

V dalším kole zajíždějí Přepeře v neděli  na hřiště rezervy Bohemians.