FOTO: Přepeře gólem Pavlaty zdolaly rezervu Pardubic
10.03.2020 19:25:54 | Autor: FK Přepeře a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Přepeře
Za vytrvalého deště v sobotu přivítaly Přepeře v prvním jarním kole rezervu Pardubic. Dlouho byl stav vyrovnaný, protože domácí nemohli překonat brankáře hostů Šmída, ale v 75. minutě se to podařilo Pavlatovi, který tak zajistil pro svůj tým tři body.
FK Přepeře - FK Pardubice B 1:0 (0:0)
Již v 5. minutě napřáhla uvnitř velkého vápna nová posila Petrlák, ale brankář Šmíd jeho pokus zneškodnil. O minutu později po rychlé kombinaci Tvarohy s Pavlatou, odvracel na malém vápně Pavlas ve skluzu před nabíhajícím Volfem. V 10. minutě prudký centr Petrláka vyrazil brankář Šmíd na vápno, tam se do míče opřel Sedláček, ale Šmíd opět vyrazil a Elbelovu dorážku srazil obránce na roh. Ve 12. minutě zahrával Sedláček rohový kop, na malém vápně vyplul osamocený Volf, ale z voleje netrefil branku. V 19. minutě vysunul Pavlata na levé straně nabíhajícího Elbela, Šmíd jeho pokus znovu zneškodnil. Ve 28. minutě se hosté dostávali do šance, ale Čmelík si na obránce Krasnického nepřišel a kopalo se od branky. Ve 32. minutě vystihl Petrlák Pavlasovu rozehrávku a řítil se spolu s Jaroszem na jediného obránce. Místo přihrávky zvolil střelu z vápna, ale Šmíd vynikajícím zákrokem vytáhl míč ze šibenice. Ve 44. minutě si na Petrlákův centr naběhl Volf, ale Šmíd opět parádním zákrokem vyrazil na roh.
V úvodu druhé půlky hosté sice zahrávali několik rohových kopů, ale Přepeře od 55. minuty zvýšily tlak a bylo jen otázkou času, kdy vstřelí branku. V 56. minutě obešel na levém křídle Petrlák Zukala, odcentroval a zcela volný Jarosz na penaltě míč z voleje netrefil přesně. V 59. minutě opět velice aktivní Petlák odcentroval a Zukal tentokrát sebral na malém vápně míč z hlavy Volfovi. V 61. minutě napřáhl za vápnem přepeřský mladíček Elbel, střela šla ale metr nad branku. V 67. minutě odcentroval z pravé strany Jarosz, Volfovu střelu z penalty kryl výborný brankář Šmíd. V 68. minutě se do šance dostali i hosté. Selnar obešel ve vápně dva obránce, míč se dostal k Mikerovi, Truksa jeho střelu z 8 metrů na dvakrát zlikvidoval. O minutu později se po Krasnického dlouhém autu dostal ke střele Elbel, ale Šmíd opět jeho pokus zlikvidoval.
V 73. minutě trenér Petřík poslal na hřiště oba čerstvé krajní hráče a hned po dvou minutách to přineslo ovoce. Sedláček posunul do pravé strany na čerstvého Ježka, ten potáhl míč a přesným centrem našel na zadní tyči Pavlatu, který hlavou nedal jinak vynikajícímu Šmídovi šanci - 1:0. V následujících minutách držely Přepeře více balón, byly častěji na půlce soupeře, ale ten přesto v 87. minutě měl velkou šanci. Solil se prokličkoval do vápna, ale jeho střelu z bezprostřední blízkosti Truksa zlikvidoval a tak tři body zůstaly v Přepeřích.
V dalším kole zajíždějí Přepeře v neděli do Brozan. Výkop je ve 14.30.
„Zcela zasloužené vítězství. Byli jsme častěji na míči, vytvořili jsme si bezpočet střeleckých příležitostí a v druhé půlce jsme soupeře zatlačili na jeho polovinu a nebýt výborného Šmída v jejich brance, tak mohlo být vítězství vyšší. Tyto tři body věnujeme našemu asistentovi Honzovi Bednářovi do turnovské nemocnice a přejeme mu brzký návrat na fotbalové pažity," dodal vedoucí mužstva Miroslav Kvapil.
Branka: 75. Pavlata. Rozhodčí: Paták - Pastyřík, Paták, ŽK: 0:4. Diváků: 100. Přepeře: Truksa - Krasnický, Tvaroha, Nesvadba, Vaníček - Pavlata, Michal Sedláček - Jarosz (73. Ježek), Petrlák, Elbel (73. Hlůže) - Volf (81. Synek).
Tabulka ČFL B:
| 1. | FK Jablonec B | 16 | 12 | 0 | 4 | 34:22 | 36 | 1 | 1 |
| 2. | SK Zápy | 16 | 12 | 0 | 4 | 36:23 | 35 | 2 | 1 |
| 3. | FK Mladá Boleslav B | 16 | 11 | 0 | 5 | 42:23 | 30 | 4 | 1 |
| 4. | FK Chlumec n. C. | 16 | 10 | 0 | 6 | 32:24 | 30 | 2 | 2 |
| 5. | TJ Sokol Živanice | 15 | 9 | 0 | 6 | 29:20 | 29 | 1 | 3 |
| 6. | TJ Slovan Velvary | 16 | 9 | 0 | 7 | 25:20 | 27 | 2 | 2 |
| 7. | TJ Jiskra Ústí n. O. | 16 | 9 | 0 | 7 | 25:30 | 25 | 2 | 0 |
| 8. | FC Hradec Králové B | 16 | 7 | 0 | 9 | 26:19 | 24 | 1 | 4 |
| 9. | Bohemians Praha 1905 B | 16 | 8 | 0 | 8 | 33:29 | 24 | 1 | 1 |
| 10. | FK Zbuzany 1953 | 15 | 7 | 0 | 8 | 33:31 | 23 | 1 | 3 |
| 11. | FK Přepeře | 16 | 8 | 0 | 8 | 29:27 | 23 | 1 | 0 |
| 12. | FK Dukla Praha B | 16 | 6 | 0 | 10 | 37:44 | 20 | 0 | 2 |
| 13. | FC Slovan Liberec B | 16 | 6 | 0 | 10 | 23:32 | 17 | 2 | 1 |
| 14. | FK Pardubice B | 16 | 6 | 0 | 10 | 24:35 | 16 | 2 | 0 |
| 15. | FK Teplice B | 16 | 4 | 0 | 12 | 24:45 | 13 | 2 | 3 |
| 16. | SK Sokol Brozany | 16 | 3 | 0 | 13 | 13:41 | 9 | 0 | 0 |
Související články:
Fotbalisté Přepeř po kvalitní přípravě s novým trenérem vstupují do jara
V Přepeřích trenéra Jiřího Zachariáše střídá Josef Petřík mladší
Miroslav Kvapil hodnotí první půlrok FK Přepeře v ČFL
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 66 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Adventní koncert nejen pro seniory z Turnova
Odbor sociálních věcí Městského úřadu Turnov srdečně zve seniory a osoby se zdravotním postižením na tradiční adventní koncert pěveckého sboru Musica Fortuna. Začíná v úterý 9. prosince 2025 v 18 hodin v Městském divadle Turnov.
Kácení i sázení lip se chystá v turnovské ulici Žižkova
Kácení a následná výsadba nových stromů, se kterými se počítá v týdnu od 1. prosince 2025, se dotkne ulice Žižkova v úseku od křižovatky se Zborovskou ulicí k ulici Alej legií. Dojde ke kácení osmi kusů lip srdčitých, ve stejném týdnu proběhne dosadba nových stromů. Jedná se o jeden strom u budovy OAHŠ u křižovatky se Zborovskou ulicí, jeden strom u vchodu do obchodu ZŠ Žižkova a šest stromů u bytových domů na konci ulice Žižkova. Kácení je plánováno za provozu se začátkem v pondělí 1. prosince (pokud klimatické podmínky dovolí). Při kácení jednotlivých stromů vždy dojde ke krátkodobé uzavírce komunikace za asistence poučených osob, které přechodně zastaví dopravu. Strom bude rychle odklizen a provoz znovu uvolněn. Kácení bude provedeno vždy v čase, kdy tudy neprojíždí autobus na pravidelné lince.
Nejnovější články
Prosincové akce pod patronací Sportovního centra Semily
Prosincový program v turnovské Náruči
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Hejtman Martin Půta zavítá do Mříčné
Nejčtenější články
03.12.: Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce
03.12.: Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Semilech 2025
03.12.: V semilském parku znovu chystají Mikulášský běh
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.