10.03.2020 19:25:54 | Autor: FK Přepeře a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Přepeře

Za vytrvalého deště v sobotu přivítaly Přepeře v prvním jarním kole rezervu Pardubic. Dlouho byl stav vyrovnaný, protože domácí nemohli překonat brankáře hostů Šmída, ale v 75. minutě se to podařilo Pavlatovi, který tak zajistil pro svůj tým tři body.

FK Přepeře - FK Pardubice B 1:0 (0:0)

Již v 5. minutě napřáhla uvnitř velkého vápna nová posila Petrlák, ale brankář Šmíd jeho pokus zneškodnil. O minutu později po rychlé kombinaci Tvarohy s Pavlatou, odvracel na malém vápně Pavlas ve skluzu před nabíhajícím Volfem. V 10. minutě prudký centr Petrláka vyrazil brankář Šmíd na vápno, tam se do míče opřel Sedláček, ale Šmíd opět vyrazil a Elbelovu dorážku srazil obránce na roh. Ve 12. minutě zahrával Sedláček rohový kop, na malém vápně vyplul osamocený Volf, ale z voleje netrefil branku. V 19. minutě vysunul Pavlata na levé straně nabíhajícího Elbela, Šmíd jeho pokus znovu zneškodnil. Ve 28. minutě se hosté dostávali do šance, ale Čmelík si na obránce Krasnického nepřišel a kopalo se od branky. Ve 32. minutě vystihl Petrlák Pavlasovu rozehrávku a řítil se spolu s Jaroszem na jediného obránce. Místo přihrávky zvolil střelu z vápna, ale Šmíd vynikajícím zákrokem vytáhl míč ze šibenice. Ve 44. minutě si na Petrlákův centr naběhl Volf, ale Šmíd opět parádním zákrokem vyrazil na roh.

V úvodu druhé půlky hosté sice zahrávali několik rohových kopů, ale Přepeře od 55. minuty zvýšily tlak a bylo jen otázkou času, kdy vstřelí branku. V 56. minutě obešel na levém křídle Petrlák Zukala, odcentroval a zcela volný Jarosz na penaltě míč z voleje netrefil přesně. V 59. minutě opět velice aktivní Petlák odcentroval a Zukal tentokrát sebral na malém vápně míč z hlavy Volfovi. V 61. minutě napřáhl za vápnem přepeřský mladíček Elbel, střela šla ale metr nad branku. V 67. minutě odcentroval z pravé strany Jarosz, Volfovu střelu z penalty kryl výborný brankář Šmíd. V 68. minutě se do šance dostali i hosté. Selnar obešel ve vápně dva obránce, míč se dostal k Mikerovi, Truksa jeho střelu z 8 metrů na dvakrát zlikvidoval. O minutu později se po Krasnického dlouhém autu dostal ke střele Elbel, ale Šmíd opět jeho pokus zlikvidoval.

V 73. minutě trenér Petřík poslal na hřiště oba čerstvé krajní hráče a hned po dvou minutách to přineslo ovoce. Sedláček posunul do pravé strany na čerstvého Ježka, ten potáhl míč a přesným centrem našel na zadní tyči Pavlatu, který hlavou nedal jinak vynikajícímu Šmídovi šanci - 1:0. V následujících minutách držely Přepeře více balón, byly častěji na půlce soupeře, ale ten přesto v 87. minutě měl velkou šanci. Solil se prokličkoval do vápna, ale jeho střelu z bezprostřední blízkosti Truksa zlikvidoval a tak tři body zůstaly v Přepeřích.

V dalším kole zajíždějí Přepeře v neděli do Brozan. Výkop je ve 14.30.

„Zcela zasloužené vítězství. Byli jsme častěji na míči, vytvořili jsme si bezpočet střeleckých příležitostí a v druhé půlce jsme soupeře zatlačili na jeho polovinu a nebýt výborného Šmída v jejich brance, tak mohlo být vítězství vyšší. Tyto tři body věnujeme našemu asistentovi Honzovi Bednářovi do turnovské nemocnice a přejeme mu brzký návrat na fotbalové pažity," dodal vedoucí mužstva Miroslav Kvapil.

Branka: 75. Pavlata. Rozhodčí: Paták - Pastyřík, Paták, ŽK: 0:4. Diváků: 100. Přepeře: Truksa - Krasnický, Tvaroha, Nesvadba, Vaníček - Pavlata, Michal Sedláček - Jarosz (73. Ježek), Petrlák, Elbel (73. Hlůže) - Volf (81. Synek).