FOTO: Příjezd Panenky a dalších Klokanů zvětšil Bělou hned třikrát!

20.07.2020 20:54:03 | Autor: Petr Ježek a Milan Poličanský | Rubrika: SPORT | Obce: Bělá

FOTO: Příjezd Panenky a dalších Klokanů zvětšil Bělou hned třikrát!

Přátelský zápas starých gard SK Jívan Bělá proti Bohemians Praha přilákal v sobotu do Bělé celkem 800 diváků, což je třikrát více než je obyvatel této podkrkonošské obce. Klokani přijeli v silné sestavě s veterány Antonínem Panenkou a Karolem Dobiašem, ale také nedávnými účastníky evropských lig Lukášem Hartigem a Radkem Šírlem, i proto nakonec domácí porazili 7:3. Na stadionu se ale dobře bavili úplně všichni.

Jako první se utkaly jilemnické přípravky a předvedly své dovednosti mažoretky z Hořic. Před hlavním zápasem ukázali hráči fanouškům podepsaný megaplakát se slovy Kubo, držíme ti palce. Jedná se o dárek Jakubu Cermanovi z Horní Kalné, který leží po úrazu v lese už rok v nemocnici. Jako velký fanda Bohemky i Bělé by na tento zápas určitě dorazil. Pořadatelé proto pozvali jeho tátu a bratra. Plakát nechali podepsat všemi hráči a bratr mu ho do nemocnice doveze.

SG SK Jívan Bělá - SG Bohemians Praha 3:7 (2:3)

Přátelské utkání SG SK Jívan Bělá - SG Bohemians Praha<br />Autor: Petr JežekSobotní zápas začali Klokani svižněji než domácí. K jejich smůle stál ale v brance Sláva Beran a přiváděl je svými zákroky k šílenství. Opravdu se vybičoval k neskutečným zákrokům a do 14. minuty držel nerozhodný stav. Poté ho ale poprvé prostřelil Lukáš Hartig a o čtyři minuty později na 0:2 zvýšil Milan Škoda. Domácí se ale nevzdali a ve 29. minutě snížil Marcel Bažík na 1:2. Došlo dokonce i na vyrovnání. To se ve 37. minutě trefil odchovanec Vladimír Kosina. Za tohoto stavu se mohlo jít do kabin, což ale asi nechtěl Radek Šírl a v poslední minutě poslal Bohemku opět do vedení.

Začátek druhé půle byl opatrnější, přesto se ale v 53. minutě trefil Dalibor Slezák a zvýšil na 2:4. Tentýž hráč se trefil i v minutě 58. minutě a klokani vedli už 2:5. Domácí ale bojovali a v 60. minutě se dočkali snížení brankou Bažíka. O deset minut později ale Slunéčko opět upravil stav tohoto zápasu na 3:6. Střelecky aktivní Dalibor Slezák ještě o minutu později zvýšil na 3:7, a dokončil tak svůj hattrick.


Po zápase se ještě kopaly penalty, kdy za vyrovnaného stavu chtěl Antonín Panenka už klání ukončit, ale svůj pokus chtěli absolvovat také gólmani a úspěšnější z nich byl Bohemák Šimon, který, na rozdíl od domácí legendy Berana, jenž svůj kop řešil neúspěšně panenkovsky, proměnil. V tomto zápase šlo ale hlavně o zábavu a výsledek nebyl až tak důležitý. Diváci v Bělé zažili něco, na co budou dlouhá léta vzpomínat.

Sestava Bělá: Beran Slavomír - Gančarčík, Čokina, Věchet, Bezstarosti, Zamler, P. Beran, Banžuch, Kraus, Tauchman, T. Prokeš, Kosina, Kovařík, T. Fajfr, Hrubý, Janata, Bašťovanský, Zemánek.

Sestava Bohemians: Šimon David - Artus, Jiráň, Z. Prokeš, Smola, Mojžíš, Hartig, Šírl, Slezák, Slunéčko, A. Panenka, Škoda, T. Panenka, Dobiáš, J. Němec.

Poté došlo na autogramiádu a trpělivé focení s legendami, především exekutorem bělehradské penalty. Na závěr zahrálo Trio Pohoda z Kutné Hory a nechyběl ani ohňostroj.

Antonín Panenka v Bělé pochválil gólmana i výbornou návštěvu

Bohemka v Bělé objektivem Zdeňka Matury

Fotbalisté Bohemians v Bělé objektivem Věry Bucharové

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 97 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Omezená provozní doba sběrného dvora na Vesecku

Pozor na omezenou páteční provozní dobu sběrného dvora, 9. června se uzavře už v 15 hodin. „Informujeme občany, že z technických důvodů bude provoz sběrného dvora na Vesecku omezen, a to v pátek 9. června 2023, otevřeno bude pouze do 15:00. Děkujeme za pochopení," sdělily Turnovské odpadové služby, s. r. o.

Červnové uzavírky v Jablonci nad Nisou

Rekonstrukce tramvajové trati s sebou nesou uzavírky jabloneckých ulic. S postupem stavby se uzavírky mění. Aktuální změny od 7. června se dotknou jabloneckých ulic Tovární, Rýnovická, Liberecká, Poštovní, U Nisy, Vodní a Na Vršku. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči mají tři nová vozidla vybavená systémem CCS Cobra
V paseckém kostele sv. Václava pořádají koncert
Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana proběhne již poosmnácté
Na Vesecku začne rekonstrukce silnice u křižovatky s I/10
Vyhlídka v 17. patře krajského úřadu je opět otevřená pro veřejnost

Nejčtenější články

06.06.: Kino Jitřenka uvede dokument o režisérce Věře Plívové - Šimkové
08.06.: Na Vesecku začne rekonstrukce silnice u křižovatky s I/10
07.06.: Krkonoše jsou opět čistější

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT