FOTO: Příjezd Panenky a dalších Klokanů zvětšil Bělou hned třikrát!

20.07.2020 20:54:03 | Autor: Petr Ježek a Milan Poličanský | Rubrika: SPORT | Obce: Bělá

FOTO: Příjezd Panenky a dalších Klokanů zvětšil Bělou hned třikrát!

Přátelský zápas starých gard SK Jívan Bělá proti Bohemians Praha přilákal v sobotu do Bělé celkem 800 diváků, což je třikrát více než je obyvatel této podkrkonošské obce. Klokani přijeli v silné sestavě s veterány Antonínem Panenkou a Karolem Dobiašem, ale také nedávnými účastníky evropských lig Lukášem Hartigem a Radkem Šírlem, i proto nakonec domácí porazili 7:3. Na stadionu se ale dobře bavili úplně všichni.

Jako první se utkaly jilemnické přípravky a předvedly své dovednosti mažoretky z Hořic. Před hlavním zápasem ukázali hráči fanouškům podepsaný megaplakát se slovy Kubo, držíme ti palce. Jedná se o dárek Jakubu Cermanovi z Horní Kalné, který leží po úrazu v lese už rok v nemocnici. Jako velký fanda Bohemky i Bělé by na tento zápas určitě dorazil. Pořadatelé proto pozvali jeho tátu a bratra. Plakát nechali podepsat všemi hráči a bratr mu ho do nemocnice doveze.

SG SK Jívan Bělá - SG Bohemians Praha 3:7 (2:3)

Přátelské utkání SG SK Jívan Bělá - SG Bohemians Praha<br />Autor: Petr JežekSobotní zápas začali Klokani svižněji než domácí. K jejich smůle stál ale v brance Sláva Beran a přiváděl je svými zákroky k šílenství. Opravdu se vybičoval k neskutečným zákrokům a do 14. minuty držel nerozhodný stav. Poté ho ale poprvé prostřelil Lukáš Hartig a o čtyři minuty později na 0:2 zvýšil Milan Škoda. Domácí se ale nevzdali a ve 29. minutě snížil Marcel Bažík na 1:2. Došlo dokonce i na vyrovnání. To se ve 37. minutě trefil odchovanec Vladimír Kosina. Za tohoto stavu se mohlo jít do kabin, což ale asi nechtěl Radek Šírl a v poslední minutě poslal Bohemku opět do vedení.

Začátek druhé půle byl opatrnější, přesto se ale v 53. minutě trefil Dalibor Slezák a zvýšil na 2:4. Tentýž hráč se trefil i v minutě 58. minutě a klokani vedli už 2:5. Domácí ale bojovali a v 60. minutě se dočkali snížení brankou Bažíka. O deset minut později ale Slunéčko opět upravil stav tohoto zápasu na 3:6. Střelecky aktivní Dalibor Slezák ještě o minutu později zvýšil na 3:7, a dokončil tak svůj hattrick.


Po zápase se ještě kopaly penalty, kdy za vyrovnaného stavu chtěl Antonín Panenka už klání ukončit, ale svůj pokus chtěli absolvovat také gólmani a úspěšnější z nich byl Bohemák Šimon, který, na rozdíl od domácí legendy Berana, jenž svůj kop řešil neúspěšně panenkovsky, proměnil. V tomto zápase šlo ale hlavně o zábavu a výsledek nebyl až tak důležitý. Diváci v Bělé zažili něco, na co budou dlouhá léta vzpomínat.

Sestava Bělá: Beran Slavomír - Gančarčík, Čokina, Věchet, Bezstarosti, Zamler, P. Beran, Banžuch, Kraus, Tauchman, T. Prokeš, Kosina, Kovařík, T. Fajfr, Hrubý, Janata, Bašťovanský, Zemánek.

Sestava Bohemians: Šimon David - Artus, Jiráň, Z. Prokeš, Smola, Mojžíš, Hartig, Šírl, Slezák, Slunéčko, A. Panenka, Škoda, T. Panenka, Dobiáš, J. Němec.

Poté došlo na autogramiádu a trpělivé focení s legendami, především exekutorem bělehradské penalty. Na závěr zahrálo Trio Pohoda z Kutné Hory a nechyběl ani ohňostroj.

Antonín Panenka v Bělé pochválil gólmana i výbornou návštěvu

Bohemka v Bělé objektivem Zdeňka Matury

Fotbalisté Bohemians v Bělé objektivem Věry Bucharové

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 97 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Přednáška Léčitelské příběhy znovu v semilském muzeu

Opakování přednášky Léčitelské příběhy se uskuteční v semilském muzeu ve středu 24. dubna v 17:00. V našem regionu v rámci léčitelské výstavy nalezli více jak 30 velmi zajímavých a mnohdy i různorodých osobností. Jací to byli lidé? Jaké byly jejich motivace k léčení potřebných? Z jakých zdrojů čerpali své znalosti? O tom bude vyprávět autor výstavy, náš muzejní historik Tomáš Chvátal.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam na jaře v Jizerských horách? K vodě, na rozhlednu i za vědou
Volejbalisté Malé Skály zakončili sezonu v Kojetíně
Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?
Halu lomnického muzea rozezní trampská muzika
Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Nejčtenější články

22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
22.04.: Slavíme Den Země
23.04.: Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT