FOTO: Příjezd Panenky a dalších Klokanů zvětšil Bělou hned třikrát!

20.07.2020 20:54:03 | Autor: Petr Ježek a Milan Poličanský | Rubrika: SPORT | Obce: Bělá

FOTO: Příjezd Panenky a dalších Klokanů zvětšil Bělou hned třikrát!

Přátelský zápas starých gard SK Jívan Bělá proti Bohemians Praha přilákal v sobotu do Bělé celkem 800 diváků, což je třikrát více než je obyvatel této podkrkonošské obce. Klokani přijeli v silné sestavě s veterány Antonínem Panenkou a Karolem Dobiašem, ale také nedávnými účastníky evropských lig Lukášem Hartigem a Radkem Šírlem, i proto nakonec domácí porazili 7:3. Na stadionu se ale dobře bavili úplně všichni.

Jako první se utkaly jilemnické přípravky a předvedly své dovednosti mažoretky z Hořic. Před hlavním zápasem ukázali hráči fanouškům podepsaný megaplakát se slovy Kubo, držíme ti palce. Jedná se o dárek Jakubu Cermanovi z Horní Kalné, který leží po úrazu v lese už rok v nemocnici. Jako velký fanda Bohemky i Bělé by na tento zápas určitě dorazil. Pořadatelé proto pozvali jeho tátu a bratra. Plakát nechali podepsat všemi hráči a bratr mu ho do nemocnice doveze.

SG SK Jívan Bělá - SG Bohemians Praha 3:7 (2:3)

Přátelské utkání SG SK Jívan Bělá - SG Bohemians Praha<br />Autor: Petr JežekSobotní zápas začali Klokani svižněji než domácí. K jejich smůle stál ale v brance Sláva Beran a přiváděl je svými zákroky k šílenství. Opravdu se vybičoval k neskutečným zákrokům a do 14. minuty držel nerozhodný stav. Poté ho ale poprvé prostřelil Lukáš Hartig a o čtyři minuty později na 0:2 zvýšil Milan Škoda. Domácí se ale nevzdali a ve 29. minutě snížil Marcel Bažík na 1:2. Došlo dokonce i na vyrovnání. To se ve 37. minutě trefil odchovanec Vladimír Kosina. Za tohoto stavu se mohlo jít do kabin, což ale asi nechtěl Radek Šírl a v poslední minutě poslal Bohemku opět do vedení.

Začátek druhé půle byl opatrnější, přesto se ale v 53. minutě trefil Dalibor Slezák a zvýšil na 2:4. Tentýž hráč se trefil i v minutě 58. minutě a klokani vedli už 2:5. Domácí ale bojovali a v 60. minutě se dočkali snížení brankou Bažíka. O deset minut později ale Slunéčko opět upravil stav tohoto zápasu na 3:6. Střelecky aktivní Dalibor Slezák ještě o minutu později zvýšil na 3:7, a dokončil tak svůj hattrick.


Po zápase se ještě kopaly penalty, kdy za vyrovnaného stavu chtěl Antonín Panenka už klání ukončit, ale svůj pokus chtěli absolvovat také gólmani a úspěšnější z nich byl Bohemák Šimon, který, na rozdíl od domácí legendy Berana, jenž svůj kop řešil neúspěšně panenkovsky, proměnil. V tomto zápase šlo ale hlavně o zábavu a výsledek nebyl až tak důležitý. Diváci v Bělé zažili něco, na co budou dlouhá léta vzpomínat.

Sestava Bělá: Beran Slavomír - Gančarčík, Čokina, Věchet, Bezstarosti, Zamler, P. Beran, Banžuch, Kraus, Tauchman, T. Prokeš, Kosina, Kovařík, T. Fajfr, Hrubý, Janata, Bašťovanský, Zemánek.

Sestava Bohemians: Šimon David - Artus, Jiráň, Z. Prokeš, Smola, Mojžíš, Hartig, Šírl, Slezák, Slunéčko, A. Panenka, Škoda, T. Panenka, Dobiáš, J. Němec.

Poté došlo na autogramiádu a trpělivé focení s legendami, především exekutorem bělehradské penalty. Na závěr zahrálo Trio Pohoda z Kutné Hory a nechyběl ani ohňostroj.

Antonín Panenka v Bělé pochválil gólmana i výbornou návštěvu

Bohemka v Bělé objektivem Zdeňka Matury

Fotbalisté Bohemians v Bělé objektivem Věry Bucharové

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 97 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pořadatelé významných sportovních akcí mohou žádat o dotaci do 30. září

Pořadatelé sportovních akcí mezinárodního významu, které se budou v roce 2023 konat na území Libereckého kraje, ale i organizátoři mistrovství světa, mistrovství Evropy nebo světových pohárů, si mohou požádat o poskytnutí dotace z rozpočtu Libereckého kraje. Pro události konané v roce 2023 tak musí učinit nejpozději do 30. září 2022. „Chtěli bychom vyzvat pořadatele, kteří na území našeho kraje v roce 2023 plánují uskutečnit sportovní akci mezinárodního významu a budou na tuto akci žádat o peněžní podporu z rozpočtu Libereckého kraje, aby si žádost o poskytnutí dotace podali nejpozději do konce září letošního roku," uvedl Dan Ramzer, náměstek hejtmana pro školství, mládež, tělovýchovu, sport a zaměstnanost.

Oba sledované turnovské prameny jsou pitné

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že pramen pod Valdštejnem a pramen Boží voda jsou podle posledních rozborů pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem proběhly 13. června 2022 a oba prameny na jejich základě vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění, a voda je tak pitná.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 24. až 26. června
Zprovoznili silnici a okružní křižovatku u Ktové
Vratislavická kyselka přichází zpátky na trh
Vědomostní soutěž Poznej turistický region Český ráj má své výherce
Severočeské muzeum uchystalo velkou výstavu fotografa Petra Šimra

Nejčtenější články

22.06.: TJ Sokol Jablonec nad Jizerou pořádá oslavu 100 let místního fotbalu
23.06.: Semilská pouť se po dvou letech koná i s kulturním programem
22.06.: Fichtl MAZEC 24 hodin je tady

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT