15.06.2022 19:53:23 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Semily

Premiérový ročník běžeckého závodu Semilský jelen vzbudil ve čtvrtek 2. června velký zájem běžců z širokého okolí. V mládežnických kategoriích startovalo 124 běžců a na nejdelší trať 5 kilometrů vyrazilo nečekaných 72 běžců! Z nich byl nejrychlejší Jiří Čivrný v čase 16 minut a 56 vteřin před Tobiasem Albrigtsenem a Adamem Malým.

„Ve skutečnosti měl být tento ročník již třetí, ale covidová omezení nám tehdy nedovolila závod pořádat v zamýšleném rozsahu. Nazvali jsme ho Semilský jelen a byli bychom rádi, kdyby se stal tradičním," uvedla za pořadatele Lenka Havlová.

Dospělí - absolutní pořadí: 1. Jiří Čivrný (BK Semily) 16:56, 2. Tobias Albrigtsen (Alpeprouf) 17:26, 3. Adam Malý (AC Turnov) 17:33, 4. Dominik Šimůnek (AK Lomnice) 18:03, 5. Pavel Červenka 18:15, 6. Miroslav Balatka (Rádlo) 19:09. Celkem doběhlo 72 běžců.

Nejlepší ženy: 1. Simona Jiříčková (Rádlo) 21:13, 2. Soňa Klikarová 23:17, 3. Andrea Halamová (TJ Semily lyžaři) 23:59.