FOTO: Šampionát žactva ovládli běžci pořádající Jilemnice

20.02.2011 18:01:35 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Benecko,Jilemnice,Lomnice nad Popelkou,Harrachov

FOTO: Šampionát žactva ovládli běžci pořádající Jilemnice

Na tratích v Benecku se od pátku do neděle konalo Mistrovství České republiky staršího žactva v běhu na lyžích. Mimořádně se dařilo závodníkům pořádajícího oddílu z Jilemnice, když triumfovali v pěti z celkem deseti kategorií.

Na šampionátu závodili starší žáci ročníků 1998 a 1997. V pátek se běhaly sprinty klasickou technikou na 600 metrů, v sobotu se závodilo na 3 a 4 km volně s intervalovým startem a v neděli byl šampionát zakončen závodem štafet.

„Mrzí nás, že jsme museli kvůli sněhu závody přesunout z jilemnické Hraběnky, kam by nás přišlo podpořit jistě více diváků. Na Benecku byly ale dobře připravené tratě a vše jsme zvládli bez problémů," řekl za pořadatele předseda ČKS SKI Jilemnice Stanislav Henych.

Ve starších žákyních vládla Dominika Hanušová

Ve starších žákyních ročníku 1998 si dva tituly a stříbro připsala jilemnická Dominika Hanušová, konkurentkou jí byla hlavně oddílová kolegyně Barbara Kociánová, která doběhla druhá v úvodním sprintu i v závodě volnou technikou. Obě pak spolu s Andreou Soukupovou slavily stříbro ve štafetě. Jejich kolegyně Soukupová už spadala do kategorii ročníku 1997 a ke stříbru ze štafety přidala i stříbro ze sprintu. 

Ve štafetě překvapila i děvčata z Lomnice nad Popelkou, když ve složení Kamila Šulcová, Zuzana Staňková a Oldřiška Brožková získala bronzové medaile. Vítěznou štafetou děvčat bylo družstvo Liberecký kraj I, které běželo ve složení Eliška Plecháčová (Sokol Studenec) a Eliška Němečková a Markéta Davidová (obě SKI Janov - Bedřichov). 

Čížek s Kudrnáčem sváděli tvrdé souboje

Podobně úspěšní byli i jilemničtí chlapci. Martin Čížek a Vojtěch Kudrnáč svedli fantastický souboj o vítězství ve sprintu, o fous byl nakonec lepší Čížek. V závodě volnou technikou si pak pořadí vyměnili, když Kudrnáč poprvé ve velkém závodě porazil Čížka, a to o pouhou vteřinu a půl. Oba pak slavili spolu s Karlem Machačem vítězství ve štafetě, a získali tak stejně jako Hanušová na šampionátu dvě zlata a jedno stříbro. Druhé ve štafetách bylo družstvo Jihočeského kraje před třetí Duklou Liberec.

Jednu medaili z jilemnických žáků přidal ještě Jan Kroupa za třetí místo v závodě volnou technikou ročníků 1998. Celkem tedy žactvo ČKS SKI Jilemnice získalo skvělých 12 medailí.

„Je to pro nás asi vůbec nejúspěšnější mistrovství v historii. Závody se započítávají i do hodnocení Českého poháru žactva, ve kterém naše družstvo ČKS SKI Jilemnice s obrovskou převahou zvítězilo. Je to potvrzením toho, že máme výborné celé družstvo, nikoliv jen jednotlivce," doplnil Henych.

Výsledky MČR staršího žactva:

Sprint klasicky (všechny kategorie 600 m):

Žákyně starší 1998: 1. Hanušová Dominika, 2. Kociánová Barbara (obě ČKS SKI Jilemnice), 3. Ostrejšová Kateřina (Mars Svratka). Žákyně starší 1997: 1. Poulíková Tereza (Fenix Jeseník), 2. Soukupová Andrea (ČKS SKI Jilemnice), 3. Jurčová Natálie (Rožnov p. R.). Žáci starší 1998: 1. Mánek Jiří, 2. Kalivoda Tomáš, 3. Klement Dominik (všichni SKI klub Šumava), ...5. Kroupa Jan (ČKS SKI Jilemnice), 9. Bláha Jan (LSK Lomnice n. P.). Žáci starší 1997: 1. Čížek Martin, 2. Kudrnáč Vojtěch (oba ČKS SKI Jilemnice), 3. Kadaňka Jan (Rožnov p. R.), ...8. Machač Karel, 10. Okuliár Jan (oba ČKS SKI Jilemnice).

Závod volnou technikou:

Žákyně starší 1998 (3 km): 1. Hanušová Dominika 7:34.8, 2. Kociánová Barbara (obě ČKS SKI Jilemnice) -24.1, 3. Ostrejšová Kateřina (Mars Svratka) -31.4. Žákyně starší 1997 (3 km): 1. Davidová Markéta (SKI Janov - Bedřichov) 7:14.8, 2. Jurčová Natálie (Rožnov p. R.) -15.0, 3.Poulíková Tereza (Fenix Jeseník) -22.2, ...5. Staňková Zuzana (LSK Lomnice n. P.) -33.4, 7. Soukupová Andrea (ČKS SKI Jilemnice) -34.8, 9. Plecháčová Eliška (Sokol Studenec) -41.8. Žáci starší 1998 (4 km): 1. Mánek Jiří 11:34.0, 2. Kalivoda Tomáš (oba SKI klub Šumava) -33.2, 3. Kroupa Jan (ČKS SKI Jilemnice) -55.6. Žáci starší 1997 (4 km): 1.Kudrnáč Vojtěch 11:26.2, 2. Čížek Martin (oba ČKS SKI Jilemnice) -1.6, 3. Medek Filip (Fenix Jeseník) -4.6, ...9. Machač Karel -33.4.

Štafety (3x 3 km klasicky):

Žákyně starší 1997 a 1998: 1. Liberecký kraj I (Plecháčová, Němečková, Davidová) 25:15.5, 2. ČKS SKI Jilemnice II (Soukupová, Kociánová, Hanušová) -45.1, 3. LSK Lomnice n. P. (Šulcová, Staňková, Brožková) -57.3, ...6. ČKS SKI Jilemnice I (Pěničková, Vítková, Mitrusová) -2:06.6, 10. SKI klub Harrachov (Haasová, Háčková, Krčková) -2:42.5. Žáci 1997 a 1998: 1. ČKS SKI Jilemnice (Kudrnáč, Machač, Čížek) 23:11.0, 2. Jihočeský kraj (Matějka, Kalivoda, Mánek) -10.8, 3. Dukla Liberec I (Lank, Deimling, Gebouský) -58.2, ...7. ČKS SKI Jilemnice II (Korbelář, Okuliár, Kroupa) -1:39.1.

Další články z běhu na lyžích najdete v rubice Lyžování

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 10 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Kraj pokračuje ve výstavbě fotovoltaik na střechách budov

Výstavba fotovoltaických elektráren na střechách krajských budov pokračuje. Fotovoltaikou bude osazena střecha Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou a budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje. Na tu bude kraj podávat žádost o dotaci do Operačního programu Životní prostředí 2021-2027. Rozhodli o tom na svém jednání krajští radní. „Naším dlouhodobým záměrem je energetická soběstačnost kraje a jeho příspěvkových organizací. Fotovoltaiky jsou budoucností v energetice. Fotovoltaická elektrárna na střeše objektu budovy D bude mít výkon 93,6 kWp, fotovoltaika na střeše budovy jabloneckého Gymnázia Dr. Antona Randy pak 30,36 kWp. Oba projekty budou dokončeny v polovině května letošního roku," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Více informací v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jarní Krkonoše lákají do muzeí, na adrenalin i za pivem
Liberecký kraj při příležitosti Dne učitelů ocenil 22 osobností
Opylení v botanické zahradě se podařilo. Žlutokap vydal semena
Kultura v Železném Brodě v dubnu
V Bayovně zahrají tři kapely

Nejčtenější články

11.04.: V Rochlicích u Liberce došlo k hromadné nehodě
11.04.: V Bayovně zahrají tři kapely
10.04.: Liberecký tunel čeká tradiční jarní údržba

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT