28.08.2016 16:48:04 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov,Karlovice - Sedmihorky,Semily,Lomnice nad Popelkou

Ve druhém podzimním kole krajského přeboru si z pojizerských týmů nejlépe vedly Sedmihorky, které doma přesvědčivě přehrály Bílý Kostel a dokonce po dvou výhrách vedou tabulku. Po remízách bodovaly i Bozkov s Hrádkem a Semily v Doksech. Pouze Lomnice odjela z Velkých Hamrů bez bodů, protože domácí favorit otočil zápas ve druhé části ve svůj prospěch.

Bozkov - Hrádek 2:2 (1:2)

Nejprve v 1. minutě kopali rohový kop hosté a poté hned i domácí, ale žádná šance nevznikla. Gól přišel vzápětí, kdy sám na branku běžel Černý a ani dobíhající domácí hráč Červený nedokázal brance zabránit. Domácí poté mohli srovnat ve 4. minutě, ale Havel hlavičkoval pouze přímo na brankáře a za minutu Bozkovští trefili pouze tyčku po rohovém kopu. Ve 13. minutě Lakatoš pálil kousek od malého vápna, gólman však jeho pokus s obtížemi vyrazil alespoň na rohový kop. V této fázi hry domácí soupeře přehrávali a předváděli dobrý fotbal, jen tam ne a ne vstřelit branku. V 18. minutě kopali domácí přímý kop, ale Tuma mířil vedle. Další gól přibyl v síti domácích po krásné akci, kdy Holeček zprava přihrál před bránu, míč projel až k levé hranici velkého vápna a odtud skóroval dobíhající Černohorský. Domácí to ale stále nezlomilo a tlačili se dál ke snížení. Ve 33. minutě Makula mazácky vybojoval míč a nahrál před bránu, ale hlavičkující Hypius netrefil bránu. Ve 42. minutě Havel nastřelil ve velkém vápně ruku hostí a byla nařízena penalta. K té se postavil Lakatoš, s přehledem jí proměnil a snížil na 1:2.

Nebezpečná situace vznikla v 54. minutě po rohovém kopu hostů, kdy Kanaval tak tak vyrazil balon na další rohový kop. V 60. minutě dali hosté gól, ale nebyl uznán pro ofsajd. Domácí v 65. minutě měli velkou možnost vyrovnat z přímého kopu, ale Červený trefil pouze tyč a na dorážku Prousek nedosáhl včas. O pět minut později kopali hosté přímý kop, avšak Kanaval si s ním lehce poradil. Nepříjemnost pro Bozkovské přišla v 74. minutě, kdy se u hranice velkého vápna srazil Kanaval s Červeným, oba zůstali ležet na zemi a hráč hostí běžel z boku sám na bránu, ale trefil pouze tyč. Poté museli být oba ošetřeni a Červený byl vystřídán Králíčkem. Kanaval i přes obtíže s chůzí zatím v poli zůstal. V 84. minutě po jedné akci hostů ale musel být pro velké bolesti vystřídán i on. Místo něho šel do brány Králíček a Vrchovský do pole místo Králíčka. Střídající gólman se poté blýskl skvělým zákrokem v 88. minutě, kdy vykopnul „gólovku" vypálenou těsně před ním. Poslední minuty zápasu tlak na hosty rostl a domácí se tlačili pořád dopředu. Při jedné z posledních akcích v soupeřově velkém vápně ale nešťastně fauloval Hovorka a byl nařízen další pokutový kop pro domácí. K němu se opět postavil Lakatoš a proměnil bez problémů. Poté rozhodčí zapískal konec. Hosté to ovšem nervově nevydrželi a museli je pořadatelé uklidňovat kvůli vulgaritám proti rozhodčím.

„Zápas opět plný emocí, ke konci silně vyhecovaný, ale reakce hostů neúměrná, leč asi pochopitelná z jejich pohledu. Jinak výkon náš v prvním poločase dobrý, šancí opět hodně, ale nedokážeme proměňovat. Druhý poločas z našeho pohledu slabší. Za dnešek myslím je ale remíza spravedlivá, soupeř to byl vyrovnaný a nikdo navrch neměl," komentoval zápas za Bozkov Michal Nesvadba.

Branky: 43. a 95. Lakatoš (obě z penalty) - 3. Černý, 20. Černohorský. Rozhodčí: Linhart - Šmíd, Horáček, ŽK: 1:4. Diváků: 100. Bozkov: Kanaval (88. Vrchovský), Plátek, Červený (77. Králíček), Hypius, Tuma, Makula, Mazánek, Lakatoš, Prousek, Havel, Řeháček.

Doksy -Semily 1:1 (0:1)

Utkání začali lépe domácí, když střela z přímého kopu mířila nad branku hostů, ve 12. minutě na druhé straně hřiště Frolík po pěkném průniku střílel jen do rukou brankáře. V 18. minutě průnik domácích chytil semilský gólman Vrána. Ve 30. minutě už přišel gólový moment - Frolík utekl po levé straně a jeho střílený centr si srazil domácí hráč do brány. Ve 34. minutě Vrána krásně chytil hlavičku domácích a ve 41. minutě byla pěkná kombinace Semil zakončená střelou vedle. Těsně před poločasem ještě domácí zahrávali rohový kop a hlavička jednoho z hráčů mířila nad.

V 60. minutě Motejlek na vápně narazil Močkovskému a jeho střela olízla spojnici brány domácích. V 62. minutě vyloučen hostující Grebeníček, ale za deset minut se počty hráčů na hřišti opět vyrovnaly, protože ven šel po druhé žluté kartě i domácí hráč Bečvařík. Mezitím domácí měli dvě šance po přímém kopu a střele z hranice velkého vápna. V 81. minutě domácí po centru hlavou vyrovnali na konečných 1:1. V 90. minutě mířila střela domácích hlavou nad a v 93. minutě měl po hrubé chybě domácího brankáře vítězství Semil na kopačce střídající Urbánek, ale bohužel nedal.

„Utkání bylo spíše bojovné, důrazné a hodně tvrdé. Hlavní rozhodčí utkání silně nezvládl - nechal se sprostě urážet domácími hráči a pustil jejich hru za hranici únosnosti, díky tomu máme další tři hráče zraněné. Naše hráče musím pochválit, podali velmi dobrý a disciplinovaný výkon, škoda jen že nemáme tři body," uvedl po utkání trenér Semil David Grebeníček.

Branka: 81. Kukla - 32. Picek vlastní. Rozhodčí: Pavlů - Čurda, Nešněra, ŽK: 5:3, ČK: 1:1 (72. Bečvařík - 62. Grebeníček). Diváků: 150. Semily: Vrána - Javůrek, Hradecký, Seifert, Močkovský - Morávek (66. M. Lukeš), Grebeníček, Otmar (80. Urbánek) - Frolík, Motejlek (61. T. Lukeš), Rypl.

Sedmihorky - Bílý Kostel 3:0 (2:0)

Krajský fotbalový přebor, utkání Sedmihorky - Bílý Kostel<br />Autor: Zdeněk Matura Po vítězství v minulém kole ve Skalici si fotbalisté Sedmihorek nechtěli nechat utéct body ani v domácím utkání. První branku vstřelil ve 26. minutě domácí kapitán Patrik Dvořák a po něm zvýšil na rozdíl dvou branek o tři minuty poté Marcel Špína.

Druhý poločas už byl vyrovnanější, ale domácí komplikace nepřipustili a třetí pojistku přidal do sítě Bílého Kostela v 80. minutě střídající Ondřej Kodr.

Branky: 26. Dvořák, 29. Marcel Špína, 80. O. Kodr. Rozhodčí: Havel - Zlatník, Mrkáček, ŽK: 2:5. Diváků: 100. Sedmihorky: Drahoňovský - Holý, Dvořák, Marek, Feurich (86. Čermák) - Kroupa (60. O. Kodr), Petrlák, Pařízek, Vaníček - Marcel Špína, Červinka (71. Rada). Fotogalerie z utkání

Velké Hamry - Lomnice 3:2 (1:2)

Hosté favorizovaný celek zřejmě trochu zaskočili, když se v rozmezí 20. a 24. minuty dvakrát do jejich brány trefil Drahoňovský po centrech  Drusana a Janaty. Pak se domácí trochu probudili, nastřelili tyč a ve 36. minutě snížil na 1:2 Mihálik.

Vstup do druhé půle neměli hosté šťastný, protože po chybě obrany vyrovnal na 2:2 Hlubuček. Poté měli domácí více ze hry a v 65. minutě po další chybě stanovil skóre na 3:2 Žitka. Závěr zápasu už byl znovu vyrovnaný, v 75. minutě měl dobrou šanci na vyrovnaný Starý, ale stav se už nezměnil. V 80. minutě byl přísně po druhé žluté kartě vyloučen lomnický Poledník.

„Předvedli jsme kvalitní a bojovný výkon. Potrápili jsme favorita a odehráli utkání se ctí, škoda, že bez bodového efektu," dodal k utkání trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 36. Mihálik, 50. Hlubuček, 65. Žitka - 20. a 24. Drahoňovský. Rozhodčí: Šiling - Žerovnický, Špidlen, ŽK: 4:3, ČK: 0:1 (80. Poledník). Diváků: 80. Lomnice: Cink - Starý, Gaubman, Poledník, Košťák - Janata, Piry, Drusan, Fedorko - Drahoňovský, Zboroň (73. Vohnout).