21.04.2015 19:39:25 | Autor: KTM ECC a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice

Uplynulý víkend byl zahajovací pro další ročník oblíbeného motocyklového seriálu KTM ECC 2015. Pořádání prvních závodů se zhostili členové Autoklubu Krakonoš Jilemnice a jejich dočasným domovem se staly Kunčice nad Labem.

„Největší neznámou na začátku každého nového ročníku je jezdecká účast, která rozhodne zda si seriál udrží svoji oblíbenost. Na startovní rošt se během prvního závodního víkendu postavilo celkem 342 jezdců, kteří tím potvrdili věrnost pořadatelům. Počasí, které je dalším důležitým článkem, stálo také na naší straně. V sobotu byla sice trochu zima a foukal nepříjemný vítr, ale nepršelo a v neděli krásně svítilo slunce," uvedl za pořadatele seriálu Luboš Kučera.

Jak se stalo již v tomto seriálu tradicí, první přišli na řadu děti a jejich sobotní závod celé klání zahájil. Ve slabší kubatuře do 50ccm zvítězil Jiří Halama, před Lukášem Balatkou a Šimonem Malečkem. Ve třídě do 65ccm obsadil první místo Martin Balatka, druhý byl Miloš Klimeš a třetí Jakub Uher. Po dojezdu dětí najeli na start jezdci kategorií hobby. Ihned po startu bylo jasné, že jezdcům nebude komplikovat průjezdy bláto, ale všudepřítomný prach, který snižuje především viditelnost. Vítr, ale prach odnášel a první závod měl v celku hladký průběh. V cíli byli nejlepší v kategorii E1 Tomáš Náhlovský, v E2 František Medek a E3 Jiří Kužel. Odpolední závod patřil licenčním jezdcům, veteránům a kubatuře do 85ccm. LIC A ovládl Patrik Markvart, LIC B Miroslav Škaloud, VET Radim Drlík a 85ccm Vladimír Duchoslav.

Seriál KTM ECC 2015, závod v Kunčicích nad Labem<br />Autor: David Bouchal Nedělní ráno dýchlo na všechny trochu mrazivě, protože teplota na teploměru klesla na mínus tři stupně, ale jasně modrá obloha předznamenala krásný den. V neděli postavili organizátoři všechny jezdce do jednoho závodu se startem po vlnách v 10hod. Po dojezdu slavili v E1 Martin Makovec, E2 Adam Erlebach, E3 Ondra Josífek, LIC A Jan Balaš, LIC B Radek Pabiška, VET Radim Drlík a 85 ccm Jiří Hendrych. Kompletní výsledky závodu najdete ke stažení v pdf pod článkem.

„Nová lokalita, rychlá trať ve tvaru osmičky, kde křížení zajistil zbudovaný přejezd, a jak se stalo u Jilemnických samozřejmostí perfektní občerstvení, byly více než důstojným startem do nové sezony. Nezbývá než poděkovat pořadatelům z Autoklubu Krakonoš Jilemnice, jezdcům za účast a zase někdy v Kunčicích nashledanou," popřál za organizátory KTM ECC Luboš Kučera.

Druhá fotogalerie ze závodu: Kunčice objektivem Jiřího Nováka