FOTO: Sedmý ročník KTM ECC zahájil vydařený závod v Kunčicích

21.04.2015 19:39:25 | Autor: KTM ECC a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice

FOTO: Sedmý ročník KTM ECC zahájil vydařený závod v Kunčicích

Uplynulý víkend byl zahajovací pro další ročník oblíbeného motocyklového seriálu KTM ECC 2015. Pořádání prvních závodů se zhostili členové Autoklubu Krakonoš Jilemnice a jejich dočasným domovem se staly Kunčice nad Labem.

„Největší neznámou na začátku každého nového ročníku je jezdecká účast, která rozhodne zda si seriál udrží svoji oblíbenost. Na startovní rošt se během prvního závodního víkendu postavilo celkem 342 jezdců, kteří tím potvrdili věrnost pořadatelům. Počasí, které je dalším důležitým článkem, stálo také na naší straně. V sobotu byla sice trochu zima a foukal nepříjemný vítr, ale nepršelo a v neděli krásně svítilo slunce," uvedl za pořadatele seriálu Luboš Kučera.

Jak se stalo již v tomto seriálu tradicí, první přišli na řadu děti a jejich sobotní závod celé klání zahájil. Ve slabší kubatuře do 50ccm zvítězil Jiří Halama, před Lukášem Balatkou a Šimonem Malečkem. Ve třídě do 65ccm obsadil první místo Martin Balatka, druhý byl Miloš Klimeš a třetí Jakub Uher. Po dojezdu dětí najeli na start jezdci kategorií hobby. Ihned po startu bylo jasné, že jezdcům nebude komplikovat průjezdy bláto, ale všudepřítomný prach, který snižuje především viditelnost. Vítr, ale prach odnášel a první závod měl v celku hladký průběh. V cíli byli nejlepší v kategorii E1 Tomáš Náhlovský, v E2 František Medek a E3 Jiří Kužel. Odpolední závod patřil licenčním jezdcům, veteránům a kubatuře do 85ccm. LIC A ovládl Patrik Markvart, LIC B Miroslav Škaloud, VET Radim Drlík a 85ccm Vladimír Duchoslav. 

Seriál KTM ECC 2015, závod v Kunčicích nad Labem<br />Autor: David Bouchal Nedělní ráno dýchlo na všechny trochu mrazivě, protože teplota na teploměru klesla na mínus tři stupně, ale jasně modrá obloha předznamenala krásný den. V neděli postavili organizátoři všechny jezdce do jednoho závodu se startem po vlnách v 10hod. Po dojezdu slavili v E1 Martin Makovec, E2 Adam Erlebach, E3 Ondra Josífek, LIC A Jan Balaš, LIC B Radek Pabiška, VET Radim Drlík a 85 ccm Jiří Hendrych. Kompletní výsledky závodu najdete ke stažení v pdf pod článkem.

„Nová lokalita, rychlá trať ve tvaru osmičky, kde křížení zajistil zbudovaný přejezd, a jak se stalo u Jilemnických samozřejmostí perfektní občerstvení, byly více než důstojným startem do nové sezony. Nezbývá než poděkovat pořadatelům z Autoklubu Krakonoš Jilemnice, jezdcům za účast a zase někdy v Kunčicích nashledanou," popřál za organizátory KTM ECC Luboš Kučera.

Druhá fotogalerie ze závodu: Kunčice objektivem Jiřího Nováka

Související články:

Pořadatelé seriálu KTM ECC přichystali pro jezdce dvě nové lokality

Obrazem: Jak probíhalo vyhlášení KTM ECC 2014 s odkazy na celý loňský seriál

Více motoristického sportu najdete v rubrice SPORT - Motosport

Sdílet s přáteli na facebooku

Ke stažení

Výsledky děti | Výsledky sobota dopoledne | Výsledky sobota odpoledne | Výsledky neděle | Průběžné pořadí

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 27 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Komentovaná prohlídka Martina Witkowského na téma Historie saní

Komentovaná prohlídka Martina Witkowského na téma historie saní se koná v úterý 5. března od 17 hodin v Erbovním sálu Krkonošského muzea v Jilemnici, kde aktuálně probíhá až do 17. března výstava nazavná Ejhle saně, hurá na ně. Vstupné je dobrovolné. Článek o výstavě

Revize katastru nemovitostí na Bukovině i Malém Rohozci

Katastrální úřad pro Liberecký kraj, územní pracoviště Semily, bude realizovat revizi katastru nemovitostí na Bukovině a v Malém Rohozci. Revize bude zahájena 1. března 2024 a bude probíhat zhruba do konce roku 2025. Během revize katastru nemovitostí budou zaměstnanci katastrálního úřadu revidovat soulad údajů katastru se skutečným stavem v terénu. Účast vlastníků a jiných oprávněných není při revizi katastru nezbytná. V případě zjištěného nesouladu mezi stavem evidovaným v katastru a stavem v terénu budou vlastníci zváni k jeho projednání se zástupcem katastrálního úřadu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hospoda cup 2024 ovládl tým Inter Liberec
Hasiči získali nově záchrannou seskokovou matraci
Hudební pocta Petru Hapkovi zazní i v Semilech
Březen – měsíc čtenářů 2024 v krajské knihovně
Hlasovat v soutěži Kniha roku pro Cenu čtenářů lze do 31. března

Nejčtenější články

02.03.: S nalezenou municí ani podobnými předměty nemanipulujte!
02.03.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 1. až 3. března
04.03.: Hudební pocta Petru Hapkovi zazní i v Semilech

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT