FOTO: Semilské muzeum oslavuje výstavami 60 let od svého vzniku

17.12.2020 14:09:17 | Autor: mapg a Petr Ježek | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

FOTO: Semilské muzeum oslavuje výstavami 60 let od svého vzniku

Po odhalení pamětní desky kronikáři Rudolfu Hlavovi na budově muzea v Semilech byla ve čtvrtek 10. prosince otevřena výstava Šedesát let semilského muzea (1960 - 2020), na které se návštěvníci dozví nejen o proměnách této kulturní instituce, ale i o výstavách a akcích v ní od jejího vzniku až do současnosti. Součástí retrospektivní výstavy je i bohatý audiovizuální doprovod - filmy a foto slide show z nejrůznějších vernisáží a akcí v tomto kulturním objektu.

Dále semilské muzeum u příležitosti výročí šedesáti let od svého založení (1960 - 2020) prezentuje v prvním patře novou výstavu pod názvem Výtvarné umění ze sbírek semilského muzea. Na ní můžete vidět část muzejní sbírky, která vznikala především z darů výtvarných umělců, kteří zde vystavovali. Jde o díla žijících i zesnulých autorů s úzkým vztahem k regionu. K vidění budou práce Vladimíra Komárka, Jaroslava Klápštěho, Jana Solovjeva, Olbrama Zoubka, Natálie Hlubučkové, ale i zajímavé obrazy poněkud zapomenutých, ale kvalitních autorů z regionu, jakými byli například Stanislav Feikl z Dolní Sytové či Josef Hýsek z Držkova u Semil.

Výtvarné umění ze sbírek semilského muzea<br />Autor: Petr Ježek „Kromě vystavených darů se zde představí i díla nedávno restaurovaná jako například na aukci získaný portrét Riegrovy matky od neznámého autora či obraz Madony s Ježíškem od železnobrodského malíře Franze Maicheidera z konce 19. století. Představíme i nové akvizice, které ze svého skromného fondu muzeum zakoupilo v posledních letech dvou letech," prozradil ještě před otevřením této výstavy ředitel ředitel Muzea a Pojizerské galerie Semily Miroslav Šnaiberk.

„Bohužel musíme oznámit, že od pátku 18. 12. budou naše výstavy opět zavřené. Navštívit budete moci do 23. prosince alespoň muzejní obchůdek s dárkovým zbožím a vánočními dekoracemi, a to každý den od 9.00 do 16.30. Doufáme, že nám situace dovolí otevřít znovu celé muzeum co nejdříve," aktuálně potvrdili a hodně sil do nelehké doby přejí zaměstnanci Muzea a Pojizerské galerie Semily, p. o.

Související články:

FOTO: V Semilech odhalili pamětní desku kronikáři Rudolfu Hlavovi

Program semilského muzea v prosinci

V muzejním obchůdku v Semilech pořídíte nákup předvánočního zboží

FOTO: V Pojizerské galerii prožijete Zimu s Josefem Ladou

Více o výstavách v Pojizeří čtěte v rubrice KULTURA - Výstavy

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 29 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Dlouholetý tiskový mluvčí horské služby Zeman odchází

Po téměř třinácti letech služby odchází z pozice tiskového mluvčího Horské služby ČR Radek Zeman, nahrazen bude profesionálním horským záchranářem. Rozhodnutí vedení HS o změnách na této pozici je důsledkem částečné reorganizace, kterou Horská služba ČR o.p.s. nyní prochází. „Chceme se přiblížit způsobu práce jiných složek Integrovaného záchranného systému. Například Zdravotnická záchranná služba má tiskové mluvčí řešené formou částečného úvazku při práci záchranáře. Stejným směrem půjdeme nyní i my," komentoval situaci René Mašín, náčelník Horské služby ČR. Dodal, že jméno a kontakty na nového mluvčího budou známy nejpozději 1. prosince. Radek Zeman (1963) působí v Horské službě od 1. února roku 2010 a postupně nastavil dnes používané způsoby mediální komunikace HS. V médiích působil od roku 1990, podílel se na denním zpravodajství i publicistice v tištených titulech i v televizních stanicích. Od roku 2001 pracoval jako konzultant v renomovaných PR agenturách.

Hlava v pohodě na semináři v Turnově

Duševní zdraví dospívajících je hlavním tématem nového projektu Vzdělávacího centra Turnov, o. p. s., který nese název Hlava v pohodě. Seminář Duševní obtíže a duševní nemoci dospívajících se koná ve středu 12. října 2022 od 15 do 18 hodin v budově OA, HŠ a SOŠ Turnov ve Zborovské ulici. Zaměřen je na pedagogické pracovníky, kteří pracují s žáky ve věku 11-16 let, vítáni jsou ovšem také rodiče a vůbec všichni, kdo se o problematiku zajímají. Přihlášky a případné dotazy zasílejte do 6. října na adresu tomanova@vctu.cz.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krkonošské muzeum v Jilemnici získalo Bludičku
Zpátky do života v železnobrodské galerii
V rámci Libštátského pozdního léta vystoupí Gentlemen Singers
I.A třída: Nebodovaly Bělá ani Semily. Košťálov nehrál
Krajský přebor: Sedmihorky vyhrály gólem v závěru ve Stráži

Nejčtenější články

05.10.: V Roprachticích otevřeli stezku nazvanou Vlček, který nekouše
03.10.: FOTO: Jezdci vzpomínali na Šestidenní v roce 1972 v Krkonoších
03.10.: Turnov je nakonec rád za bod z utkání s Dobrovicí

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se sex shop staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT