11.12.2014 20:30:02 | Autor: SCC Semily a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Semily

Po dvou sezonách, které odehráli semilští florbalisté v jilemnickém azylu, se zase v neděli 7. prosince představili před domácím publikem ve Sportovním centru v Semilech. V prvním zápase podlehli druhé České Lípě a ve druhém nestačili na Liberec.

V obou zápasech byli domácí vyrovnaným soupeřem, ale potřebovali příliš šancí ke vstřelení gólu, zatímco hosté tvrdě trestali téměř všechny jejich chyby.

SCC SKP Semily - FBK Gladiators Česká Lípa 5:7 (0:3, 2:1, 3:3)

Na začátek domácí zvolili opatrnou vyčkávací taktiku, která měla za výsledek převahu hostí, jenž s přehledem drželi míček na svých holích a kombinovali. Tuto výhodu dokázali proměnit ve dva vedoucí góly. Asi v polovině třetiny přidali Semilští na obrátkách a donutili obránce hostů k chybičkám, které ale ještě nedokázali proměnit. Na konci tak přišel trest v podobě třetí branky.

Do druhé třetiny šli domácí s jasnými pokyny, že budou napadat rozehrávku už od obránců. Od této chvíle byli více než vyrovnaným soupeřem a dokázali se díky tomu dostat do velkého množství zakončení. Kdo přišel do haly v té chvíli, tak si musel myslet, že domácí vedou. První gól Semil ale padl až v 8. minutě, kdy se střelou z poloviny hřiště prosadil Todorov. V 10. minutě bohužel Semily inkasovali při svojí přesilové hře. Do přestávky alespoň snížili, když se po pěkné kombinaci a přihrávce Cermana prosadil Šimon.

Liberecká liga ve florbale, utkání SCC SKP Semily – FBK Gladiators Česká Lípa<br />Autor: Petr Ježek Nástup do poslední části ani nemohl být lepší, už ve 12 vteřině se zpoza branky prosadil se štěstím Roztočil a třetí třetina tak slibovala drama. To bohužel velmi brzy hosté utnuli dvěma slepenými góly v rozmezí 19 vteřin. A když v 6. minutě zvyšovali již na 7:3, vypadalo to na pohodový konec. Domácí nebyli rozhodně horším týmem, bohužel nevyužili mnoho velkých příležitostí, břevno trefil Cerman, další slibné zakončení Todorova či několik pokusů Miksánka. Prosadit se dokázali až ve 13. minutě, kdy ze středu střelou z první snížil Šimon. A když za 9 vteřin po nádherné kombinaci celého útoku skóroval Cerman, vypadalo všechno lépe. Do konce zápasu jsme se ještě do gólových šancí dokázali dostat, ale už žádnou neproměnili, a hosté tak dovedli zápas do vítězného konce.

„V prvním zápase se nedá mužstvu absolutně nic vytknout. Vyhrál tým, který vícekrát potrestal chyby soupeře. Nám bohužel v zakončení dneska štěstí nepřálo," zhodnotil první utkání trenér mužstva Jan Šimon.

Branky: 23. M.Todorov (J. Vocelka), 30. J. Šimon (M. Cerman), 31. J. Roztočil (T. Miksánek), 43. J. Šimon (J. Vocelka), 43. M. Cerman (M. Kunst). Vyloučení: 2:1. Sestava Semil: D. Navrátil - J. Vocelka, J. Paroulek, T. Sábl, J. Bém - M. Cerman, J. Šimon, M. Kunst, J. Roztočil, T. Miksánek, M. Zeman - M. Todorov, A. Kuršel. Náhradník: Š. Heřman. Fotogalerie z utkání

Florbal Liberec - SCC SKP Semily 8:4 (2:0, 2:3, 4:1)

V druhém zápase čekal Semily soupeř se kterým se letos již potkaly. První zápas přitom prohrály o gól. Liberečtí praktikovali svoji hru, dlouhé míče se snahou prosadit se důrazem před brankou. Bohužel dvě takové situace dokázali v první třetině využít. Utkání se odehrávalo ve velkém tempu. Liberečtí výborně bránili a příliš nepouštěli Semiláky do zakončení. Když už se do něj dostali, tak vše pochytal pozorný brankář.

Ani v druhé třetině se obraz hry nezměnil. Do 7. minuty se povedlo Semilským dvakrát prosadit zásluhou Miksánka a Vocelky. Pak byl ovšem dvakrát nedůrazný Šimon a domácí trestali. Do kabin se šlo za jednobrankového rozdílu, protože podruhé se dokázal prosadit Vocelka, tentokrát střelou z poloviny hřiště.

Poslední část ani hůř Semiláci začít nemohli, protože domácí se dokázali prosadit už po 14 vteřinách. Když se ale v 8. minutě krásnou střelou blýsknul Bém, bylo zaděláno na drama. Ještě veseleji mohlo být o chvíli později, to by ale Šimon musel trefit prázdnou branku. Závěr zápasu byl o dobývání liberecké svatyně a rychlých brejcích valících se na branku Semil. Tři takovéto situace dokázali domácí proměnit v posledních třech minutách zápasu, a výsledek se tak zastavil na skóre 8:4, které neodpovídalo průběhu zápasu.

„Výsledek pro nás až příliš krutý, průběh utkání byl vyrovnaný. My jsme bohužel nedokázali zopakovat kombinační hru z prvního zápasu a dostat se do více zakončení. Na druhé straně jsme nenašli recept na hru domácích a byli slabší v osobních soubojích, proto jsme dneska nebyli úspěšní," dodal k druhému zápasu trenér Jan Šimon.

Branky: 20. T. Miksánek (T. Sábl), 22. J. Vocelka (M. Cerman), 29. J. Vocelka (J. Šimon), 38. J. Bém (T. Miksánek). Vyloučení: 0:1. Sestava Semil: Š. Heřman - J. Vocelka, M. Todorov, T. Sábl, J. Bém - M. Cerman, J. Šimon, M. Kunst, J. Roztočil, T. Miksánek, M. Zeman - J. Paroulek, A. Kuršel. Náhradník: D. Navrátil.