FOTO: Semilští Hangoveři pokřtili druhou desku

02.12.2010 11:40:44 | Autor: Petra Luňáková | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

FOTO: Semilští Hangoveři pokřtili druhou desku

Druhé řadové album semilského hudebního seskupení Hangover Painters s názvem Jste sami? spatřilo světlo světa v Chladírně, za kmotra mu šel Jakub Lindner.

„Páteční křest byl pro nás velká událost," dělí se o své dojmy Jakub Hanuš, kytarista a manažer HP. Kapela se při této příležitosti objevila na pódiu s formálními doplňky, jakými bylo sako nebo kravata, a celý večer se nesl v decentním duchu.

„Křest byl plánován jako komornější akce spíše pro naše přátele, ale byla samozřejmě přístupná široké veřejnosti," pokračuje Jakub Hanuš. Pozvání hudebně podpořit Hangovery přijali spříznění hudebníci - místní písničkář Jakub Lindner z dua Natvrdo a metal/HC seskupení Radio Jerevan až ze vzdáleného Potštejna.Skupina Hangover Painters povstala z popela kapely Bad Joke a funguje už od roku 2006. Od té doby prošla několika personálními změnami. Z původních členů v kapele setrvávají Jiří Hlůže alias Varan (bicí, texty), Jakub Hanuš alias Halson (kytara, management) a Filip Vancl (původně baskytara, po odchodu Pepsona Havrdy na přelomu 2007/2008 přebírá kytaru; skládá hudbu). Na sklonku roku 2008 se přidává Jan Černý (baskytara) a na jaře 2010 v kapele střídají zpěvačku Olgu Kovácsovou alias Olie dva noví zpěváci, Roman Kašťák a Aneta Krčková.

HP se coby kapela progresivně derou kupředu; už v roce 2007 vychází jejich první album s názvem Těla volají, v roce 2008 získávají ocenění za nejlepší autorskou píseň (Venku svítí slunce) v soutěži mladých rockových kapel ProRock, 2009 vrcholí splitkem se spřízněnou libereckou kapelou Pech (CD o šesti písních) a 2010 je ve znamení druhé řadovky Jste sami?

Další info o skupině www.hangoverpainters.cz

 

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 17 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jablonec dál bojuje s přemnoženou černou zvěří

Divoká prasata vychází z lesů a stahují se do obydlených okrajových částí Jablonce nad Nisou. Ničí louky, potravu hledají také u popelnic. Jablonečané se obávají o svou bezpečnost. Statutární město připravilo proto soubor opatření, které mají pomoci situaci zlepšit. Platit začnou od začátku prosince. Zastupitelé navíc schválili dvoutisícovou odměnu mysliveckému sdružení za prokazatelně odlovený nebo chycený kus. Více podrobností na Našem Jablonecku

Jablonec dál bojuje s přemnoženou černou zvěří

Na Záborčí v Malé Skále vzpomínali na rodáka armádního generála Aloise Lišku

V neděli 20. listopadu 2022 uplynulo 127 let od narození armádního generála Aloise Lišky. „Každý kámen, každý strom na Záborčí bych políbil, kdybych se tam mohl vrátit." Tuto tesklivou větu napsal armádní generál Alois Liška v dopise tři roky před svou smrtí svému příteli Ing. Vlčkovi. Dvakrát opustil svoji zemi, aby pomohl bojovat za vlast, za svobodu a za demokracii. Potřetí musel emigrovat, aby zachránil svůj život. Vzpomínky na rodáka Z Malé Skály - Záborčí armádního generála Aloise Lišku se zúčastnil hejtman Libereckého kraje pan Martin Půta. Poděkování patří i členům Roty Nazdar za přípravu i čestnou stráž u obelisku, příbuzným pana generála za občerstvení a každoroční možnost uskutečnění vzpomínkové akce. A samozřejmě všem, kteří přišli vzdát hold významnému rodákovi.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nejlepší knihovny jsou v Okrouhlé, Jílovém u Držkova, Višňové a Studenci
FOTO: V Jilemnici proběhl křest nové knihy Aleny Bartoňové
Novým náměstkem hejtmana pro školství je Jiří Čeřovský
Semilská knihovna slouží mladým i seniorům
Hejtman Martin Půta se pyšní dekádou ve vedení Libereckého kraje

Nejčtenější články

27.11.: FOTO: Na prahu adventu v Semilech rozsvítili vánoční strom
29.11.: FOTO: V Jilemnici proběhl křest nové knihy Aleny Bartoňové
28.11.: Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Libštátě 2022

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT