22.03.2015 17:23:32 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Semily

Pojizerské derby Semil s Železným Brodem v krajském přeboru přilákalo na Městský stadion v Podmoklicích i slušný počet více než 200 fanoušků. Domácí byli favoritem, ale dlouho nemohli rozvlnit síť, nakonec vyhráli díky gólům Vlacha a Lišky, hosté pouze snížili Holečkem.

Semily - Železný Brod 2:1 (1:0)

Domácí byli od začátku o trochu lepší, ale dlouho si nemohli vytvořit finální zakončení. Začátek zápasu poznamenala srážka tří hráčů, kterou nejhůře odnesl železnobrodský Kovář, jehož po několikaminutovém čekání za lajnou nakonec odvezla záchranka. První branka padla po rohovém kopu, kdy přetažený centr dorazil do branky navrátilec do semilské sestavy Vlach. Tím tak „pokřtil" zcela nové sítě, které v Semilech měnili poprvé od doby působení klubu v ČFL.

Fotbal krajský přebor, utkání SK Semily - FK ŽBS Železný Brod<br />Autor: Zdeněk Matura Ve druhém poločase domácí trochu zpřesnili a zrychlili kombinaci a vytvořili se několik šancí. Nejpěknější z nich byla akce Bretta, který po straně obešel dva protihráče a předložil míč Hurtovi, který napálil břevno. Zanedlouho po hodně podobné akci stejný hráč mířil jen do gólmana.

Domácí vedení dokázal navýšit až Liška, který po předchozí kombinaci utaženou placírkou trefil přesně šibenici - 2:0. Pak však domácí trochu polevili a hosté je vytrestali snižujícím gólem Holečka, kterému předcházela zbytečná ztráta míče domácích ve středu hřiště. Hosté ožili a byli blízko vyrovnání, ale střelu střídajícího Kysely, ještě na podzim hráče Semil, vychytal brankář Koudelka. Protože ani domácí nevyužili jeden povedený brejk, tak se už skóre zápasu neměnilo.

„Šlo o naše první mistrovské utkání a museli jsme se připravit na přechod z umělky na přírodní trávu. První půle z naší strany nebyla dobrá a zklamáním byl pro mě výkon hrotového útočníka Ježka, který svým pohybem mužstvu vůbec nepomohl. O poločase jsme si řekli, že musíme být víc agresivnější, na hrot se přesunul Hurt a dokázali jsme si líp připravit šance. Škoda obdrženého gólu v závěru. Pozitivně mě překvapil Liška, který v Liberci neměl možnost moc hrát, jako odchovanec se nyní vrátil, předvedl dobrý výkon a vstřelil i rozdílový gól," zhodnotil utkání trenér SK Semily Miroslav Procházka.

„Na to jak máme mladé mužstvo jsme podali dobrý výkon. Co jsme chtěli na hřišti lídra hrát, tak jsme hráli. Větší prestiž, vzhledem k tomu, že jsem před nedávnem působil já a někteří hráči v Semilech, jsme utkání nepřikládali. To je fotbal, příště můžeme být zas jinde. Domácí vyhráli zaslouženě, byli lepší kromě závěrečných minut, čehož jsme ale nedokázali využít," řekl po zápase trenér FK ŽBS Železný Brod David Grebeníček.

Branky: 18. Vlach, 64. Liška - 86. Holeček. Rozhodčí: Blaschke - Horák, Vokřínek, ŽK: 5:2. Diváků: 215. Semily: Koudelka - Hrmo, Brett, Nesvadba, Kočí - Vlach, Liška (85. Hradecký) - Hurt, Rumler, Hartman (72. Vrchovský) - Ježek (60. Havlín). Železný Brod: Kopal - Berka, T. Kotlár, Kovář (M. Kotlár), Aubrecht - Picek (Kysela), Maryško, Havrda, Grebeníček (Šefr) - Šimek, Holeček. Rozsáhlá fotogalerie z utkání

Přehled všech fotbalových výsledků a tabulek prvního jarního kola

Další utkání krajského přeboru: Rezerva Turnova zdolala Košťálov, Bozkov má alespoň bod z České Lípy