08.03.2011 10:15:09 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Lomnice nad Popelkou

Lomničtí hokejisté  nedokázali ani napodruhé porazit liberecké vojáky a jejich cesta v play off krajské ligy končí už v semifinále. Po prvním prohraném zápase v Liberci byli Lomničtí ve druhém zápase velmi blízko výhře, když vedli 5:3, ani to ale nakonec nestačilo.

Vítězové nadstavby tak musí vzít zavděk soubojem o třetí místo, o které budou hrát s Jičínem. Ten sice dokázal zvítězit na půdě PSK Liberec 8:5, následující branka v prodloužení však posunula do finále PSK. Po roce tak diváci uvidí ve finále opět souboj libereckých policistů a vojáků, tedy mužstev PSK a VTJ.

HC VTJ Ještěd Liberec - HC Lomnice 6:2 (1:1, 2:1, 3:0)

Skóre sobotního zápasu otevřel lomnický Holoska, ale domácí záhy vyrovnali. Na začátku druhé třetiny poslal Lomnici znovu do vedení Hájek po nahrávce Bláhy, ale ještě v této třetině domácí skóre otočili ve svůj prospěch. Vyrovnané utkání se rozhodlo až ve třetí třetině, když domácí nastříleli tři branky do Skákalíkovi svatyně.

Branky a nahrávky: 13. Herda (Svoboda), 27. Jágr (Růzha), 29. Burkoň (Herda), 41. Burkoň (Hanzl, Chládek), 47. Herda, 55. Hanzl (Dvořák) - 10. Holoska (Zeman), 21. Hájek (Bláha). Rozhodčí: Vágner - Bosák, Záruba. Vyloučení: 5/4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 55. Ještěd Liberec: Dulák - Hanzl, Bretl, Dvořák, Burkoň, Herda, Svoboda, Šnajdr, Psota, Horáček, Kyselák, Urban, Růzha, Jádr, Holata, Valenta, Chládek, Fadrhonc. Lomnice nad Popelkou: Skákalík - Zeman, Bém, Abrahám, Pavlas - Hájek, Bláha, Syrovátka - Holoska, Berka, Karásek - Junek, Semecký, Stránský - Syrovátka L., Matěja.

HC Lomnice - HC VTJ Ještěd Liberec 5:5 (1:2, 3:1, 1:2)

Domácí sice v neděli zpočátku dotahovali branky soupeře, ale na začátku třetí třetiny vedli už 5:3. Ani to však k výhře nestačilo. „O naději rozhodnout v prodloužení jsme přišli v čase 58:25, kdy pro zranění nemohl na led Karásek, dosud fantasticky hlídající Herdu a jeho náhradník Berka prohrál rozhodující souboj," hledal příčinu vyřazení na lomnickém klubovém webu Jaromír Dlouhý. Právě Jiří Herda poté vyhrál rozhodující buly a liberecký Hanzl vyrovnal na 5:5.

Branky a nahrávky: 7. Bláha, 25. Berka (Zeman), 32. Hájek (Syrovátka J.), 36.Syrovátka J.(Bém), 42. Berka (Holoska) - 1. Bretl (Burkoň), 11. Burkoň (Svoboda), 37. Dvořák (Šnajdr), 46. Urban (Horáček), 59. Hanzl (Herda). Rozhodčí: Mizera - Pevný, Vaněček. Vyloučení: 3/5 navíc. Jágr (VTJ) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 183. Střely na branku: 37:34. Lomnice nad Popelkou: Pivrnec - Semecký, Pavlas, Abrahám, Doležal, Bém, Bartoš - Majdič, Karásek, Stránský - Holoska, Berka, Zeman - Hájek, Bláha, Syrovátka J. - Junek, Syrovátka L., Matěja. Ještěd Liberec: Dulák - Hanzl, Bretl, Dvořák, Urban, Chládek, Valenta, Kyselák - Burkoň, Herda, Svoboda - Jágr, Horáček, Růzha - Šnajdr, Psota, Holata.

Druhé semifinále: Jičín - PSK Liberec 1:7, PSK Liberec - Jičín 5:8. Na zápasy 1:1, PSK Liberec zvítězil v prodloužení po druhém zápase.