FOTO: Setkání embéček proběhlo už potřetí na Malé Skále

13.09.2012 15:30:06 | Autor: ams a Petr Ježek | Rubrika: SPOLEČNOST | Obce: Malá Skála

FOTO: Setkání embéček proběhlo už potřetí na Malé Skále

V areálu autokempu Ostrov Malá Skála se konal v sobotu 8. září již třetí ročník srazu vozidel Škoda 1000, 100 a 110R pořádaný členy Automotoklubu Malá Skála. Nejvzdálenější účastníci přijeli až z Jeseníku, z Karlových Varů, z Neratovic a z Plzně.

Za příjemného zářijového počasí přijížděla již od rána na místo srazu embéčka z blízka i z daleka, s posádkami v dobovém oblečení a s dobovými doplňky. V době mezi devátou a jedenáctou hodinou, kdy probíhala výstava vozidel, se zaregistrovalo téměř padesát posádek.

„K vidění byla jak auta v původním stavu, tak vozidla pečlivě renovovaná, vyráběná v letech 1964-1980. Po celý den se sraz těšil velkému zájmu diváků, kteří si přišli zavzpomínat na léta, kdy tato vozidla sami vlastnili, nebo je v nich vozívali rodiče a prarodiče," uvedl za AMK Malá Skála Pavel Hořák.

Přítomní diváci se též zapojovali do hlasování o nejzajímavější vozidla srazu a nejlépe sladěný dobový vzhled vozidla a posádky. Další kategorie, jako nejlépe zachovalé vozidlo v původním stavu nebo nejlépe provedenou renovaci vozidla, hodnotili sami pořadatelé.

Třetí ročník akce Den s embéčkem na Malé Skále S úderem 11. hodiny vyrazila kolona vozidel na společnou vyjíždku do Vysokého nad Jizerou, kde probíhala exkurze v areálu tamní Integrované střední školy. Návrat z vyjížďky byl zpestřen návštěvou kolegů motocyklistů na historických strojích Jawa a ČZ, kteří měli svůj sraz v Huntířově a přijeli se na sraz embéček podívat.

„V 16 hodin odstartovala orientační jízda po okolí Malé Skály v délce 35 kilometrů, na níž jednotlivé posádky startovaly v minutových intervalech. Jízda se jela podle šipkového itineráře a na posádky čekaly tři samokontroly a čtyři průjezdní kontroly,v nichž se plnily různé úkoly jako například poznávání náhradních dílů po hmatu, rozpoznávání modelových ročníků vozidel podle dobových prospektů, poznávání dobových dezénů pneumatik nebo jízda zručnosti s pásovým rypadlem," upřesnil Pavel Hořák.

Následovalo vyhlášení výsledků a předání pamětních listů všem zúčastněným. Krátce před 20. hodinou byl letošní ročník srazu embéček ukončen a všichni zúčastnění se s pocitem příjemně strávené soboty rozjeli ke svým domovům. „Z pohledu pořadatelů hodnotím letošní Den s eMBéčkem jako velice vydařený a všechny účastníky i diváky zvu na příští ročník, který se uskuteční 7. září 2013 opět v autokempu Ostrov," dodal na závěr Hořák.

Jak probíhal loňský sraz:

FOTO: Na Malé Skále si dali dostaveníčko příznivci embéček

Jiné automobilové či motoristické akce a srazy:

FOTO: Historické tatrovky projížděly Českým rájem

FOTO: Vzácná historická vozidla byla k vidění ve Studenci

Obrazem: Sraz Ford clubu na Liščí farmě

Obrazem: Trabanty v rámci setkání brázdily silnice Českého ráje

FOTO: Motorkáři přijeli do Vrchlabí pro požehnání i za zábavou

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 10 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Výkonná rada ODS v Liberci zrušila členství dvěma členům

Výkonná rada ODS v pátek 12. dubna 2024 v návaznosti na závažné pochybnosti a podezření z korupčního jednání v Liberci rozhodla přijatým usnesením o ukončení členství Petru Židkovi a Petru Syrovátkovi. „Petr Židek byl vyzván, aby z věci vyvodil patřičné důsledky, a rezignoval na své funkce, nicméně výzvu odmítl. Ve stejné věci byl Petr Syrovátko vyzván k pozastavení členství. Oba pánové výzev neakceptovali, proto Výkonná rada ODS využila těchto mimořádných nástrojů. Výkonná rada zároveň rozhodla o zrušení Místního sdružení Liberec, čímž došlo k jeho zániku," uvedl tiskový mluvčí ODS Jakub Skyva.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu
Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
Krkonošské Louky získaly Magnesii literu
Kraj vybral firmu, která provede rekonstrukci Lidových sadů
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 19. až 21. dubna

Nejčtenější články

19.04.: V Semilech se běhalo pro Honzíka
20.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
18.04.: Jarní koncerty v bozkovské sokolovně zakončí Brutus

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT