FOTO: Síla lidskosti podle Věry Kosové v semilské galerii

27.02.2024 21:59:09 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

FOTO: Síla lidskosti podle Věry Kosové v semilské galerii

V Original Gallery v Semilech otevřeli už čtvrtou výstavu, která je nazvaná Síla lidskosti a přináší díla Věry Kosové. Vernisáž se konala v pěkné atmosféře v sobotu 24. února za hudebního doprovodu Milli Janatkové.

„Malování se věnuji od dětství, nicméně během studia na střední škole jsem na umění trochu zanevřela. K tvorbě jsem se vrátila defakto během léčby závislosti na alkoholu. Díky arteterapii, jsem si vzpomněla na svůj talent a umění se mi vyloženě vrylo do srdce. V tvorbě se příliš nezaměřuji na technickou dokonalost, ale důležité jsou pro mě emoce, které by obraz měl bezesporu vyvolávat. Má práce byla oceněna italskými kurátory, od kterých jsem obdržela také cenu za umění a čestné uznání a také byla několikrát oceněna certifikáty belgickou nadací Bruxelles Art Vue a certifikátem za umělecké zásluhy muzeem v Lucembursku," shrnula Věra Kosová.

Vernisáž výstavy Síla lidskosti Věry Kosové<br />Autor: Petr JežekV současné době můžete obrazy Věry Kosové vidět v nejrůznějších evropských galeriích (Itálie, Francie, Řecko, Velká Británie apod.) a také se účastní uměleckých veletrhů v USA. Dva z obrazů byly také k vidění na jedné z obrazovek na Times Square v New Yorku. Všechny tyto úspěchy ji neustále utvrzují v tom, že nezáleží na minulosti. „Můžeme dokázat cokoliv, pokud věříme ve své sny. Nezáleží na tom, co si o nás myslí ostatní lidé, důležité je, co si o sobě myslíme my. Každý jsme umělcem svého života," dodala malířka Věra Kosová.

Každých 14 dní v Original Gallery nová výstava představuje jiného umělce. K dispozici jsou v běžné dny od úterý do pátku kromě obrazů v galerii k dostání potřeby pro výtvarníky a umělce, portugalské víno a také zarámování obrazů.

Další připravované výstavy:
9. 3. Smím prosit? - Laura Bezděková
23. 3. Optimistický kubismus - Apollonas Soben
6. 4. Love & Muerte - Marek Pavlíček
18. 5. Jemné křivky - Silvie Kořistková

Více o výstavách v Pojizeří čtěte v rubrice KULTURA - Výstavy

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Čtvrtá výstava v Original Gallery ukáže obrazy Věry Kosové
Třetí výstava v semilské Original Gallery má motiv Ulice
Výstava Ulice ukáže obrazy Eduarda Lepieše
V Original Gallery se jako druhý představuje Jan Kameníček
Na druhé výstavě v Original Gallery se představí Jan Kameníček
FOTO: První vernisáž v Original Gallery vzbudila velký zájem
V Semilech otevírá nová Original Gallery

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 18 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Kraj pokračuje ve výstavbě fotovoltaik na střechách budov

Výstavba fotovoltaických elektráren na střechách krajských budov pokračuje. Fotovoltaikou bude osazena střecha Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou a budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje. Na tu bude kraj podávat žádost o dotaci do Operačního programu Životní prostředí 2021-2027. Rozhodli o tom na svém jednání krajští radní. „Naším dlouhodobým záměrem je energetická soběstačnost kraje a jeho příspěvkových organizací. Fotovoltaiky jsou budoucností v energetice. Fotovoltaická elektrárna na střeše objektu budovy D bude mít výkon 93,6 kWp, fotovoltaika na střeše budovy jabloneckého Gymnázia Dr. Antona Randy pak 30,36 kWp. Oba projekty budou dokončeny v polovině května letošního roku," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Více informací v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

VIDEO: Zbourali most u Čtveřína
V Libereckém kraji se loni vytřídilo 1581 tun elektrozařízení
Oficiál Tříška i loupežník Karaba. Za pohádkou do Lužických hor
Panovnici Marii Terezii připomene v lomnickém muzeu Zbyněk Sviták
Děti pečují o vzácné botanické lokality

Nejčtenější články

15.04.: Hasiči zasahují u požáru paneláku v Železném Brodě
14.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek čtvrtého jarního kola
14.04.: Ve 20. ročníku Krajský výrobek roku se ucházelo o titul 123 produktů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT