FOTO: Sněhový Krakonoš v Jilemnici je těsně před dokončením

20.01.2021 19:37:30 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jilemnice

FOTO: Sněhový Krakonoš v Jilemnici je těsně před dokončením

Krakonoš na jilemnickém náměstí přes noc na středu sice trochu zapadal novým sněhem, ale pan Dufek a jeho tým už během dne dali vše do pořádku. Zbývá dodělat vládci hor pořádné boty a chaloupky kolem něj. V plné kráse se na sněhovou sochu můžete těšit podle odhadu ve čtvrtek dopoledne.

Stavění velkých sněhuláků na náměstí má v Jilemnici dlouholetou tradici, ve sbírkovém fondu jilemnického muzea se nachází fotografie sněhového Krakonoše s připsaným letopočtem 1909. Podle Jana Luštince, emeritního ředitele muzea, však letopočet není stoprocentně prokazatelný.

I tak se ovšem s určitostí jedná o více než stoletou tradici, na které se podílely desítky nadšenců, a která se stala symbolem celého města. Sochař Josef Dufek převzal štafetu autorství Krakonoše na náměstí v roce 2000.

V posledních deseti letech vzniká socha Krakonoše pošesté, loni kvůli nedostatku sněhu nevznikla, ale předloni jsme vám z její stavby přinesli hned několik fotogalerií.

VIDEO: Jilemnický sněhový Krakonoš 2021

FOTO: Do Jilemnice se po dvou letech vrátil Krakonoš

Obrazem: Na jilemnickém náměstí vzniká sněhový Krakonoš

Předchozí sněhové sochy Krakonoše v Jilemnici:

2019: V Jilemnici je opět k vidění obří sněhový Krakonoš
2018: FOTO: Sněhový Krakonoš i letos stráží jilemnické náměstí
2017: Sněhový Krakonoš již naplno stráží jilemnické náměstí

2015: Náměstí v Jilemnici stráží po třech letech znovu socha Krakonoše
2012: FOTO: Nad klidem v Jilemnici znovu bdí sněhový Krakonoš
2011: Krakonoš opět stráží Jilemnické náměstí

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Ke kořenům spojuje obrazy Petry Iljuchiny a fotoreporty Ivana Brabce

Výstava obrazů Petry Iljuchiny a fotografií Ivana Brabce se koná v únoru ve výstavní síni smržovského Zámečku. Výstavu Ke kořenům tvoří tři samostatné a zdánlivě nesouvisející soubory - obrazy Petry Iljuchiny a dva fotoreporty Ivana Brabce. Podrobná pozvánka na Našem Jablonecku

Zákaz návštěv v turnovském Domově důchodců Pohoda

Z důvodu vysokého výskytu akutních respiračních infekcí včetně chřipky platí od 28. 1. 2026 zákaz návštěv v Domově důchodců Pohoda. „Děkujeme, že nám pomůžete učinit maximum pro to, aby nynější zákaz trval pouze po nezbytně nutnou dobu. Výjimku ze zákazu návštěv může být povolen zdravotním personálem, a to z důvodu zvláštního zřetele, který se bude týkat zdravotního stavu klienta, jako například terminálního stavu či prudkého zhoršení zdravotního stavu. Věříme, že situaci s vaší podporou a pochopením úspěšně zvládneme," sdělila Jana Maříková, ředitelka Zdravotně sociálních služeb Turnov.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Pohřešovanou ženu z Turnova policisté nalezli mrtvou
Hokejový výběr Libereckého kraje do 15 let vyhrál šampionát krajů
Centrum pro rodinu Náruč v únoru
Na turnovské radnici proběhlo pravidelné setkání se zástupci církví
Veřejnost může opět nominovat osobnosti na udělení Pocty hejtmana

Nejčtenější články

07.02.: Hrady a zámky nespí ani v zimě
07.02.: Veřejnost může opět nominovat osobnosti na udělení Pocty hejtmana
08.02.: Na turnovské radnici proběhlo pravidelné setkání se zástupci církví

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT