22.10.2010 17:11:13 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Semily,Rokytnice nad Jizerou

Další turnaj Liberecké ligy mužů ve florbale se hrál v sobotu 16. října v semilském sportovním centru. Domácí hráči SCC Semily se utkali s týmem Osečné, který se do soutěží vrátil po dvouleté odmlce a vysoko jej přehráli.

Ve druhém zápase narazili Semiláci na okresní rivala – Spartak Rokytnice nad Jizerou a tohle utkání bylo o dost těžší.

Po dvou třetinách byl stav 6:1 ve prospěch domácích a nic nenasvědčovalo dramatu, který nastal na konci zápasu. Ve třetí třetině totiž semilští florbalisté přestali hrát, naprosto odpadli a soupeř dokázal snížit na rozdíl jedné branky. Tento tenký náskok ale domácí v doslova hororovém závěru nakonec uhájili.

Semiláci tak udrželi letošní neporazitelnou bilanci, a tím i vedení v tabulce Liberecké ligy. Navíc se díky 70 brankám nastřílených do sítí soupeřů posunuli do čela celorepublikové soutěže Střílejte na vozíčkáře o tým s nejvíce nastřílenými brankami.

SK Osečná – SCC Semily 4:11 (1:5, 1:4, 2:2)

Hned první nebezpečná situace skončila gólem v domácí síti. Odpověď na sebe ale nenechala dlouho čekat a vyrovnání měl na svědomí kapitán Jan Šimon, kterému přihrával Cerman. Za půl minuty už domácí vedli, to se prosadil střelou z dálky Kudrnáč. Svižnou tříminutovku zakončil svým gólem Kobrle, který se prosadil po rozehrávce volného úderu. Další branky padly až v závěru první třetiny, kdy se prosadil A. Hypšman a Hovad. Další slibné šance ještě domácí  neproměnili.

Ve druhé části se opakoval hodně podobný scénář. Opět se na začátku trefil soupeř, ale pak čtyřikrát přesně zakončovali semilští hráči. V poslední části se už zápas dohrával v poklidném tempu. V přesilové hře přidal svoji druhou branku Kobrle a gólový účet zápasu uzavřel střelou ze střední vzdálenosti J. Šimon.

„První zápas jsme zvládli s přehledem. Kaňkou bylo velké množství jasných příležitostí, které zůstaly nevyužité,“ řekl k zápasu trenér Semil Ivo Šimon.

Branky Semil: 2. J.Šimon (Cerman), 3. Kudrnáč (Mach), 3. Kobrle (J.Šimon), 13. A.Hypšman (Kunst), 14. Hovad (Kudrnáč), 25. Sábl (Mach), 25. J.Šimon, 26. Kudrnáč (Mach), 27. Kunst (Mach), 40. Kobrle (J.Šimon), 43. J.Šimon (Kobrle). Rozhodčí: Szabo – Netolický. Vyloučení: 1:2.

SCC Semily – Spartak Rokytnice n. J. 7:6 (4:1, 2:0, 1:5)

Druhý zápas postavil domácím do cesty jednoho z největších rivalů v Liberecké lize, Rokytnici. Šlo o souboj prvního s druhým, kdy měli oba týmy plný počet bodů. Lépe začali hosté, když se ujala hned jejich první střela. Utkání se hrálo ve vysokém tempu a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Vyrovnání přinesla až 6. minuta, kdy Semiláci sehráli krásnou akci na jeden dotyk, na jejímž konci byl A. Hypšman. V 9. minutě se prosadil po rozehrání volného úderu Cerman a za další dvě minuty mířil přesně k tyči J. Šimon – 3:1. Když se za minutu prosadil Kudrnáč, vypadalo to pro domácí více než nadějně. Z Rokytnických jen několikrát nebezpečně pálila jejich největší hvězda J. Volf, ale gólman T. Šimon byl pozorný.

Ve druhé části Semilští odpovědně bránili a hosty nepouštěli do velkých příležitostí. Směrem dopředu se jim dařila kombinace i zakončení. To potvrdil v 6. minutě J. Šimon, kdy měl spoustu času zamířit a zavěsit. Luxusní přihrávku mu předložil Cerman. Minuta osmá přinesla pěknou individuální akci Kunsta, který se nemýlil.

Na začátku třetí třetiny hned z úvodního buly vystřelil hostující útočník a míček do vlastní sítě tečoval Cerman. To předznamenalo další vývoj zápasu, když domácí přes pohodlný náskok naprosto propadli, nedokázali si vůbec přesně přihrát a podržet míček. Když následovaly další dva slepené góly, začalo být zle. Druhý gól navíc dostali při svojí přesilové hře. V 8. minutě už to bylo jenom o gól. Za chvíli mohli hosté vyrovnat, ale v koncovce totálně sehnal jejich útočník, když minul prázdnou branku. Další šance musel likvidovat T. Šimon.

Domácí se přece jen vymanili ve 12. minutě, to rozebral hostující obranu A. Hypšman a zakončoval do prázdné branky. Dvě minuty před koncem přišlo opětovné snížení na rozdíl jedné branky. Ale Semiláci už dokázali utkání před početnými diváky dotáhnout do vítězného konce…

„Úplně jiné utkání než úvodní. Potkali jsme zatím nejsilnějšího soupeře. První dvě třetiny jsme měli utkání naprosto pod kontrolou, dařily se nám kombinace, zakončení a zodpovědně jsme bránili. V poslední všechno odešlo a my se museli do konce třást o výsledek, ale tři body se počítají,“ hodnotil zápas Ivo Šimon.

Branky Semil: 6. A.Hypšman (Kunst), 9. Cerman (J.Šimon), 11. J.Šimon (A.Hypšman), 12. Kudrnáč (Sábl), 21. J.Šimon (Cerman), 23. Kunst, 42. A.Hypšman (Kunst). Rozhodčí: Jon – Kalenda. Vyloučení: 1:2. Sestava Semil na turnaji: Diviš (1. zápas), T.Šimon (2. zápas) -Cerman, Kobrle, Hovad, Pelikán – Kunst, J.Šimon, Hypšman, Kudrnáč, Sábl, Mach.

• Další utkání 5. a 6. kola: FBC Liberec – Český Dub 13:0, Rokytnice n. J. – Jílovští Hamršťata 13:3, Český Dub – Osečná 10:8, Jílovští Hamršťata – FBC Liberec 6:11, DS Raspenava – Panthers Liberec B 1:5, SV Raspenava – Rebels Liberec 4:4, Varnsdorf – DS Raspenava 7:3, Panthers Liberec B – Rebels Liberec 8:5, Varnsdorf – SV Raspenava 2:8.