FOTO: Stavba semilského mostu v Jatecké ulici jde do finále

15.11.2022 20:43:57 | Autor: Renata Coufalová, pjs | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

FOTO: Stavba semilského mostu v Jatecké ulici jde do finále

Po sedmi měsících od zahájení se práce na novém mostu v Jatecké ulici v Semilech blíží do finále. Stavbu provádí společnost M-Silnice a.s., Pardubice, realizační náklady dosáhly 36,7 milionu Kč. V uplynulém týdnu úspěšně proběhly zatěžovací zkoušky i práce na asfaltovém povrchu mostu.

V současnosti se dokončuje dláždění chodníku, břehové úpravy, obložení kamenem, montáž veřejného osvětlení a další související akce. Následovat budou terénní úpravy, vodorovné a svislé dopravní značení a dokončení mostní prohlídky. Nový dvouproudý most tak již brzy nahradí původní jednoproudý most, který sloužil svému účelu již od roku 1994.

Nový most tvoří železobetonová spřažená konstrukce, která pro překonání 45 metrového rozpětí musí být provedena s nadvýšením uprostřed. Zároveň bylo nutné dle požadavku správce vodního toku zajistit novou výškovou úroveň mostu nad hladinou stoleté vody, což znamenalo zvýšení nivelety mostu oproti původnímu provizoriu.

Zatěžovací zkoušky nového mostu<br />Autor: Archiv města Semily „Přestože počítáme s dokončením prací v půli listopadu, bude třeba na základě předaných dokladů následně zajistit administrativní práce spojené s uvedením do provozu - převzetí pozemků ostatními majiteli, stanoviska dotčených orgánů a vlastní rozhodnutí o užívaní. Ty jsou totiž podmínkou pro následné uvedení mostu do provozu," vysvětlil Vladimír Bělonohý, vedoucí odboru rozvoje a správy majetku MěÚ Semily.

Nový most poslouží v první řadě jako plnohodnotná objízdná trasa po dobu opravy hlavního mostu přes Jizeru, která by měla proběhnout v roce 2023. Nutnost opravy hlavního mostu, který je v majetku Libereckého kraje, vyplynula na základě aktualizace stavu mostů, kterou provedla Krajská správa silnic Libereckého kraje v předchozích letech. Na zajištění objízdné trasy po dobu opravy hlavního mostu poskytl městu Semily Liberecký kraj dotaci ve výši 5 milionů korun.

„Generální oprava hlavního mostu přes Jizeru, plně financovaná Libereckým krajem, proběhne v příštím roce. Díky tomu získají Semily dva plnohodnotné mosty s životností delší než padesát let," potvrdila starostka města Semily Lena Mlejnková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Jak postupuje stavba mostu na semilské sídliště V Řekách
FOTO: Od dubna probíhá rekonstrukce části Pojizerky
Obrazem: Železný most už v Semilech nad Jizerou nestojí
Semily se dočkají nového mostu přes Jizeru, začíná se stavět 4. dubna
FOTO: Lávka ze semilského náměstí k poště už je průchozí
FOTO: Stará Bítouchovská lávka najde nové využití
FOTO: Nová Bítouchovská lávka je od začátku září průchodná
Revitalizace náhonu v Semilech byla dokončena

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 36 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Multiinstrumentalisté Radim Zenkl a Ondra Kozák vystoupí v Jablonci

Duo vynikajících hudebníků Radim Zenkl & Ondra Kozák s autorským repertoárem, doplněným o bluegrassové, jazzové, swingové, keltské, lidové a „world music" tradicionály v osobitých aranžích, se představí v jabloneckých Tyršových sadech v neděli 21. července od 15 hodin v rámci festivalu Jablonecké tóny 2024. Pozvánka s rozhovorem

Výstava ve Smržovce představí vzpomínky pamětníků 20. století

Ve čtvrtek 25. července 2024 zakotví výstava Příběhy severních Čech - Zlomové okamžiky 20. století ve Smržovce na Lidickém náměstí a setrvá zde až do 15. srpna 2024. Tato exteriérová expozice regionální pobočky Paměti národa Severní Čechy přináší vzpomínky pamětnic a pamětníků na události 20. století, které pobočka dokumentuje v Libereckém a Ústeckém kraji pro sbírku Paměť národa. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Koncert skupiny Sayonara v Rohozecké restauraci
Papouška Kvida zachránili tanvaldští hasiči
Turnovské kino Sféra nabídne lepší filmové zážitky
Letní čtení v parku pořádá jilemnická knihovna
Cesta Obřím dolem bude v příštích dnech uzavřena

Nejčtenější články

20.07.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 19. až 21. července
21.07.: Léto v Maškově zahradě bude ve velkém stylu!
20.07.: Nová léčitelská expozice se účastní Dnů lidové architektury

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT