FOTO: Střelecké závody v semilské hale ozdobila Kateřina Emmons

19.11.2019 20:41:40 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Semily

FOTO: Střelecké závody v semilské hale ozdobila Kateřina Emmons

Trojice střeleckých závodů 1. kategorie se konala o víkendu ve Sportovním centru v Semilech. Jak se mohlo vůbec střílet v hale, po níž se spíš prohánějí volejbalisté nebo florbalisté? Šlo totiž o závody ve střelbě ze vzduchových zbraní.

V pátek v nových závodech dorostu zachovali pořadatelé tradici Velké ceny města Stráž nad Nisou (SSK z tohoto města byl zakladatelem této soutěže), v sobotu přidali tradičně soutěž krajského sdružení v disciplínách VzPi a VzPu 60 ran s finálem a nedělní soutěže ve všech kategoriích bez finále, které nesly název Velká střelecká cena města Semily.

Kromě české reprezentace, kterou okořenila svým startem (a více než úspěšným) i legenda českého střelectví Kateřina Emmons, mohli fanoušci vidět střelce z Německa a Polska. „Závod v novém místě s novinkami v programu, ale i zachováním tradice a dle ohlasů soutěžících a doprovodu povedená akce - dokonce se tak trochu obáváme, aby příští rok nebyly problémy s uspokojením všech zájemců o start - tedy situací, se kterou se pořadatelé potýkali na dřívějších ročnících, než se letos zavedl další soutěžní den," uvedli spolupořadatelé z SSK Liberec. 

Velká střelecká cena města Semily 2019<br />Autor: Petr Ježek Kromě toho, že Kateřina Emmons nedělní závod vyhrála, ji pořadatelé předali květinu, dort a dárky, protože právě v neděli 17. listopadu olympijská vítězka z Pekingu 2008 slavila své narozeniny! Blahopřání a květinu od pořadatelů obdržela i přítomná starostka města Semily Lena Mlejnková, která narozeniny oslavila také tento týden 15. listopadu.

Výsledky nedělního závodu:

Ženy a juniorky: 1. Kateřina Emmons, 2. Aneta Brabcová, 3. Sabina Thurnwaldová, 4. Sára Karasová, 5. K. Štefánková. Muži a junioři: 1. Jiří Přívratský, 2. Benjamin Mokriš, 3. Filip Rotrekl, 4. Matěj Nedvěd, 5. Ondřej Bílek. Kompletní výsledky všech závodů najdete v příloze.

Pořadatelem bylo krajské sdružení Českého střeleckého svazu s podporou Města Semily, SC Semily a Sportovně střeleckého klubu Semily. „Za zapůjčení elektroniky je třeba poděkovat ČSS, Dukle Plzeň a Olympu Plzeň a za jejich obsluhu pánům Poláčkovi a Machovi, kteří jako vždy odvedli perfektní práci. Stejně tak hlavní rozhodčí pan Bílek. Velké množství dobrovolníků tvořili členové SSK Manušice, Liberec a Semily - díky všem. A poděkování za vstřícný přístup patří i vedení města Semily a jejich Sportovního centra a všem sponzorům," dodali pořadatelé.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Semilech pořádají Velkou cenu ve střelbě ze vzduchových zbraní

Ke stažení

Výsledky Velká cena Stráže nad Nisou | Výsledky Velká cena Libereckého kraje | Výsledky Velká cena města Semily

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 112 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Multiinstrumentalisté Radim Zenkl a Ondra Kozák vystoupí v Jablonci

Duo vynikajících hudebníků Radim Zenkl & Ondra Kozák s autorským repertoárem, doplněným o bluegrassové, jazzové, swingové, keltské, lidové a „world music" tradicionály v osobitých aranžích, se představí v jabloneckých Tyršových sadech v neděli 21. července od 15 hodin v rámci festivalu Jablonecké tóny 2024. Pozvánka s rozhovorem

Výstava ve Smržovce představí vzpomínky pamětníků 20. století

Ve čtvrtek 25. července 2024 zakotví výstava Příběhy severních Čech - Zlomové okamžiky 20. století ve Smržovce na Lidickém náměstí a setrvá zde až do 15. srpna 2024. Tato exteriérová expozice regionální pobočky Paměti národa Severní Čechy přináší vzpomínky pamětnic a pamětníků na události 20. století, které pobočka dokumentuje v Libereckém a Ústeckém kraji pro sbírku Paměť národa. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sedmihorské léto 2024 pokračuje koncerty i divadelními představeními
Vznikla nová geologická expozice Geoparku Český ráj
Krajský workshop upozornil ukrajinskou mládež na nebezpečí drog
Průběh letní dětské rekreace v Libereckém kraji k polovině července
Oblastní galerie Liberec se loučí s litevskou výstavou

Nejčtenější články

17.07.: Dětské centrum Stonožka vyroste v Turnově na sídlišti u nádraží
16.07.: Nové městské byty v turnovské ulici Skálova budou brzy k pronájmu
16.07.: Jubilejní desátý Pelechovský pohár kořistí pořadatelů z Proseče

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT