FOTO: Střelecké závody v semilské hale ozdobila Kateřina Emmons

19.11.2019 20:41:40 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Semily

FOTO: Střelecké závody v semilské hale ozdobila Kateřina Emmons

Trojice střeleckých závodů 1. kategorie se konala o víkendu ve Sportovním centru v Semilech. Jak se mohlo vůbec střílet v hale, po níž se spíš prohánějí volejbalisté nebo florbalisté? Šlo totiž o závody ve střelbě ze vzduchových zbraní.

V pátek v nových závodech dorostu zachovali pořadatelé tradici Velké ceny města Stráž nad Nisou (SSK z tohoto města byl zakladatelem této soutěže), v sobotu přidali tradičně soutěž krajského sdružení v disciplínách VzPi a VzPu 60 ran s finálem a nedělní soutěže ve všech kategoriích bez finále, které nesly název Velká střelecká cena města Semily.

Kromě české reprezentace, kterou okořenila svým startem (a více než úspěšným) i legenda českého střelectví Kateřina Emmons, mohli fanoušci vidět střelce z Německa a Polska. „Závod v novém místě s novinkami v programu, ale i zachováním tradice a dle ohlasů soutěžících a doprovodu povedená akce - dokonce se tak trochu obáváme, aby příští rok nebyly problémy s uspokojením všech zájemců o start - tedy situací, se kterou se pořadatelé potýkali na dřívějších ročnících, než se letos zavedl další soutěžní den," uvedli spolupořadatelé z SSK Liberec. 

Velká střelecká cena města Semily 2019<br />Autor: Petr Ježek Kromě toho, že Kateřina Emmons nedělní závod vyhrála, ji pořadatelé předali květinu, dort a dárky, protože právě v neděli 17. listopadu olympijská vítězka z Pekingu 2008 slavila své narozeniny! Blahopřání a květinu od pořadatelů obdržela i přítomná starostka města Semily Lena Mlejnková, která narozeniny oslavila také tento týden 15. listopadu.

Výsledky nedělního závodu:

Ženy a juniorky: 1. Kateřina Emmons, 2. Aneta Brabcová, 3. Sabina Thurnwaldová, 4. Sára Karasová, 5. K. Štefánková. Muži a junioři: 1. Jiří Přívratský, 2. Benjamin Mokriš, 3. Filip Rotrekl, 4. Matěj Nedvěd, 5. Ondřej Bílek. Kompletní výsledky všech závodů najdete v příloze.

Pořadatelem bylo krajské sdružení Českého střeleckého svazu s podporou Města Semily, SC Semily a Sportovně střeleckého klubu Semily. „Za zapůjčení elektroniky je třeba poděkovat ČSS, Dukle Plzeň a Olympu Plzeň a za jejich obsluhu pánům Poláčkovi a Machovi, kteří jako vždy odvedli perfektní práci. Stejně tak hlavní rozhodčí pan Bílek. Velké množství dobrovolníků tvořili členové SSK Manušice, Liberec a Semily - díky všem. A poděkování za vstřícný přístup patří i vedení města Semily a jejich Sportovního centra a všem sponzorům," dodali pořadatelé.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Semilech pořádají Velkou cenu ve střelbě ze vzduchových zbraní

Ke stažení

Výsledky Velká cena Stráže nad Nisou | Výsledky Velká cena Libereckého kraje | Výsledky Velká cena města Semily

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 112 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Regionální sbírka Pozvedněte slabé v prosinci 2022 opět v Turnově

Ve čtvrtek 8. prosince 2022 budou studenti turnovského gymnázia pomáhat při realizaci další části regionální sbírky Nadace Euronisa Pozvedněte slabé, která podporuje charitativní aktivity v našem městě. Výtěžek půjde jako již tradičně na pomoc turnovskému Fokusu.

Při zásahu u požáru v Novém Boru zemřel dobrovolný hasič

Od brzkých ranních hodin 30. 11. 2022 zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči Libereckého kraje u požáru roubeného domu v Novém Boru, části Arnultovice. Při zásahu zemřel člen jednotky sboru dobrovolných hasičů Skalice u České Lípy. Během hašení požáru se na dobrovolného hasiče zřítila stropní konstrukce. Ostatní zasahující hasiči ho ze sutin vyprostili, okamžitě byla zahájena resuscitace, která byla neúspěšná. Ministr vnitra Vít Rakušan vyjádřil lítost nad ztrátou lidského života: „Upřímně mě mrzí, co se při požáru stalo a chtěl bych vyjádřit soustrast rodině a všem pozůstalým."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Bozkově budou řádit čerti a krampušáci
Akce Kulturního centra Golf Semily v prosinci
Turnov 750 let aktuálně v prosinci
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 2. až 4. prosince
Prosincová nabídka akcí Sportovního centra Semily

Nejčtenější články

01.12.: Hořel kamion na silnici I/35 ve směru na Turnov
30.11.: Rozsvícení vánočního stromu sledovalo v Turnově plné náměstí
30.11.: Nejlepší knihovny v Okrouhlé, Jílovém u Držkova, Višňové a Studenci

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT