11.09.2012 11:45:19 | Autor: Petr Ježek a Jiří Máka | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Paseky nad Jizerou,Bělá,Vyskeř,Stružinec,Nová Ves nad Popelkou,Libštát,Košťálov,Benecko,Horka u Staré Paky,Vítkovice,Víchová nad Jizerou,Studenec,Roztoky u Jilemnice,Poniklá,Mříčná,Martinice,Kruh,Horní Branná,Vysoké nad Jizerou,Slaná,Příkrý,Jesenný,Chuchelna,Bozkov,Benešov u Semil,Všeň,Tatobity,Sychrov,Svijany,Rovensko pod Troskami,Příšovice,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Karlovice - Sedmihorky,Kacanovy,Jenišovice,Hrubá Skála,Dolánky,Železný Brod,Vrchlabí,Malá Skála,Jilemnice,Semily,Turnov,Lomnice nad Popelkou,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj,Krkonoše,Pojizeří

Podruhé velmi těsně, ale již pošesté v řadě dokázali vyhrát fotbalisté Sokola Stružinec na podzim v okresním přeboru a drží si čtyřbodový náskok v čele tabulky. Na druhém místě je stíhají hráči Vysokého nad Jizerou, kteří jasně rozstříleli Malou Skálu.

Z dalších utkání bylo zajímavé to rezervy Lomnice, které chyběl gólman, takže nastoupil do branky hráč z pole, přesto udržel čisté konto a domácí si připsali proti poslední Bělé přesvědčivé vítězství. Žádná branka nepadla v utkání Studenec - Horní Branná B. Hosté přitom nastřelil tyčku a domácí v závěru sahali po třech bodech při mnoha šancích.

Mříčná - Stružinec 2:3 (1:1)

Druhou zářijovou sobotu hráli fotbalisté Stružince, prozatímní vládci okresu, velmi těžké utkání na půdě Sokola Mříčná. Navíc se museli obejít bez útočných es, Heřmanského a Votočka. Domácí se ujali v 16. minutě vedení, když pěkně kopnutý trestný kop kapitána V. Malého staršího pod břevno vyrazil Hůlek s vypětím na břevno a z dorážky skóroval Jaroš. Stružinečtí srovnali skóre ve 27. minutě. Centr Matěji mířil zprava na Vágnera, který hlavou míč usměrnil pod břevno. Podhorník ale stačil vyrazit balon na roh. Po rohovém kopu se však dostal k míči znovu Vágner a z úhlu pěknou střelou propálil domácího gólmana - 1:1.

Fotbal okresní přebor, utkání Mříčná - Stružinec<br />Autor: Zdeněk Matura

Domácí měli optickou převahu, nakopávanými balony a dlouhými auty na vysoké útočníky zkoušeli pevnost obrany hostů. Stružinec odolával a hrozil rychlými výpady. V 60. minutě domácí neuspěli při rohu a vzápětí se Ševců ocitl před vápnem Mříčné a napálil balon do šibenice - 1:2. V 88. minutě Ševců vyslal Vágnera, nejlepšího hráče zápasu, do šance, který ji zužitkoval střelou na zadní tyč - 1:3. V 90. minutě ovšem za domácí snížil na 2:3 po rohovém kopu střídající Zákoucký. Více ale již hosté nedovolili, a tak si připsali další vítězství.

Branky: 16. Jaroš, 90. Zákoucký - 27. a 88. Vágner, 60. Ševců. Rozhodčí: Tomášek, ŽK: 3:3. Diváků: 150. Mříčná: Podhorský - Návesník, M. Farský, P. Farský, Bergemann - Jiřišta, Jaroš V. Malý st., Kučera - V. Malý ml., M. Holec. Střídali T. Holec, Šmíd a Zákoucký. Stružinec: Hůlek - Hamáček, Vágenknecht, Martinec, Hloušek - Matěja (92. O. Bláha), Ševců, Vágner, Sehnoutek -  Schreyer (75. D. Bláha), Škopán. Otevřít fotogalerii z utkání

Další utkání 6. kola:

Martinice - Kruh 4:2 (2:2)
Branky: P. Buryánek 2, Skála, Horáček - Chomanič, Sedlák. Rozhodčí: Dytrych, ŽK: 3:3. Diváků: 70.

Mírová B - Libštát 3:1 (1:1)
Branky: Císař, Trč, Hnatajko - Kobrle. Rozhodčí: Liška, ŽK: 2:2. Diváků: 60.

Roztoky - Košťálov B 5:0 (2:0)
Branky: Tuláček 2, Baytalon, Grof, Kopáček. Rozhodčí: Rolf, ŽK: 3:0. Diváků: 60

Studenec - Horní Branná B 0:0.
Rozhodčí: Rympler, ŽK: 0:2. Diváků: 150.

Vysoké - Malá Skála 5:0 (2:0)
Branky: Saska 2, Holeček, Koníř, Friede. Rozhodčí: Šarbort, ŽK: 1:1. Diváků: 30.

Lomnice B - Bělá 4:0 (2:0)
Branky: Drahoňovský, Tolvaj, Cerman, J. Ďoubalík. Rozhodčí: Procházka, ŽK: 0:2. Diváků: 100.