14.05.2013 11:31:05 | Autor: Petr Ježek a Jiří Máka | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Paseky nad Jizerou,Bělá,Vyskeř,Stružinec,Nová Ves nad Popelkou,Libštát,Košťálov,Benecko,Horka u Staré Paky,Vítkovice,Víchová nad Jizerou,Studenec,Roztoky u Jilemnice,Poniklá,Mříčná,Martinice,Kruh,Horní Branná,Vysoké nad Jizerou,Slaná,Příkrý,Jesenný,Chuchelna,Bozkov,Benešov u Semil,Všeň,Tatobity,Sychrov,Svijany,Rovensko pod Troskami,Příšovice,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Karlovice - Sedmihorky,Kacanovy,Jenišovice,Hrubá Skála,Dolánky,Železný Brod,Vrchlabí,Malá Skála,Český ráj,Jilemnice,Semily,Turnov,Lomnice nad Popelkou,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj,Krkonoše,Pojizeří

V dalším kole okresního přeboru bylo na programu prestižní derby Lomnice B - Stružinec. Domácí po poločase vedli, ale ve druhé části neproměnili penaltu a hosté třemi góly zápas otočili. Při ztrátách Mírové a Mříčné navíc navýšili náskok na čele tabulky na šest bodů.

Hráčům Mírové B se nepovedlo utkání v Roztokách, když zpočátku nemohli domácí protrhnout střeleckou smůlu, ale ve druhém poločase favorita porazili jednoznačně tříbrankovým rozdílem. Svůj den neměli ani fotbalisté Mříčné, kteří si ze Studence odvezli bod za remízu, ale domácí mohli i vyhrát, protože dvakrát jejich střely zastavila tyč branky.

Zajímavé derby utkání se hrálo v Bělé u Staré Paky, kam přijel letos mátožný Libštát. Před pěknou diváckou návštěvou měli zpočátku převahu domácí, ale z mnoha příležitostí proměnili jedinou. Po přestávce se hosté zlepšili a vyrovnali po vlastním gólu domácího obránce. V závěru už přes další šance na obou stranách branka nepadla. Fotogalerie z tohoto utkání zde.

Ve středu 15. května se od 17 hodin dohrává dříve odložené utkání Horní Branná B - Studenec.

Lomnice B - Stružinec 1:3 (1:0)

Fotbal okresní přebor Semilska, utkání FC Ingeo Lomnice B - Sokol Stružinec<br />Autor: Denisa KočováO druhé májové neděli ve svátek matek se odehrálo na lomnickém stadionu sousedské derby mezi odvěkými rivaly, domácí lomnickou rezervou a Stružincem, aktuálně vedoucím týmem okresního přeboru. Na začátku utkání hosté zahrávali během dvou minut tři rohové kopy, jenže všechny skončily neúspěšně.

Ve 20. minutě domácí z rohového kopu také neuspěli. Ve 21. minutě Heřmanský s asistencí gólmana Jezdinského orazítkoval břevno. Ve 29. minutě trestný kop Lomnice ze 22 metrů skončil v rukou gólmana Škopána. Stejně to dopadlo v podání stružineckého Hlouška, když byl Jezdinský také na místě. Ve 37. minutě se domácí dočkali branky, po chytré kombinaci středem zakončoval mladík Vávra - 1:0.

V 50. minutě Matěja v dobré možnosti lobem zkoušel překvapit Jezdinského. Lob byl však nízký. V 55. minutě rozhodčí Vydra nařídil pokutový kop za ruku v šestnáctce hostů. I když na penaltu byli určeni v domácím táboře dva exekutoři, míče se zmocnil odchovanec Stružince Dlouhý, pro něhož to byla pikantní situace. Odmítl ovšem navýšení skóre, když napálil balon do levé tyče Škopánovy svatyně. Jak se později ukázalo, byl to klíčový moment utkání. V 63. minutě Votoček srovnal skóre na 1:1 po nádherné přihrávce od Ševců.

V 75. minutě po faulu na Votočka v pokutovém území byla odpískána penalta pro Stružinec. Tu s přehledem proměnil Heřmanský, a otočil skóre na stranu hostů. Aby toho nebylo málo, o tři minuty později stanovil konečnou podobu výsledku Votoček, který z otočky levačkou vymetl šibenici. Byla to jeho osmnáctá branka v tomto ročníku. Po dvouminutovém nastavení ukončil s přehledem pískající hlavní rozhodčí Vydra toto derby utkání, ve kterém si Stružinec připsal do tabulky důležité tři body.

Branky:  37. Vávra - 63., 78. Votoček, 75. Heřmanský z penalty. Rozhodčí: Vydra - Liška, Máka, ŽK: 1:2. Diváků: 120. Lomnice B: Jezdinský - Cerman, Drábek, Novotný, Havrda - Vohnout, Syrovátka, Dlouhý, Tolvaj - Vávra, Houžvička. Střídali Vojtíšek, D. Košťák, Podstavek. Stružinec: Škopán - Hamáček (70. Schreyer), Vágenknecht, Martinec, Hloušek - Sehnoutek, Ševců, Vágner, Matěja (89. O. Bláha - Heřmanský, Votoček (87. D. Bláha). Fotogalerie z utkání

Další utkání 23. kola:

Horní Branná B - Kruh 3:0 (0:0)
Branky: Illner 2, V. Paulů. Rozhodčí: Procházka, ŽK:0:2. Diváků: 80.

Malá Skála - Košťálov B 4:2 (2:2)
Branky: K. Šilhán, Daníček, Vepřek, Z. Kotrba - Janata, Stránský. Rozhodčí: Mikule, ŽK: 2:1, ČK: 1:0. Diváků: 50.

Fotbal okresní přebor Semilska, utkání Jívan Bělá - Jiskra Libštát<br />Autor: Zdeněk Matura Bělá - Libštát 1:1(1:0)
Branky: Gančarčík - vlastní. Rozhodčí: Rolf, ŽK: 3:3. Diváků: 200. Fotogalerie z utkání

Vysoké - Martinice 4:1 (0:0)
Branky: Friede 3, Vedral - P. Buryánek. Rozhodčí: Liška, ŽK: 1:2. Diváků: 40.

Studenec - Mříčná 2:2 (0:1)
Branky: Povr, Svintek - J. Jaroš, T. Holec. Rozhodčí: Mikule, ŽK: 5:3, ČK: 1:1. Diváků: 100.

Roztoky - Mírová B 3:0 (0:0)
Branky: Tuláček 2, Tejchman. Rozhodčí: Procházka, ŽK: 1:4. Diváků: 90.