FOTO: Traktoriáda přilákala tři tisíce diváků, poprvé závodily i ženy

27.04.2015 21:39:59 | Autor: AMK Vyskeř a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Vyskeř

FOTO: Traktoriáda přilákala tři tisíce diváků, poprvé závodily i ženy

Sobotní 9. ročník Fuchs oil Traktoriády přilákal za slunečného počasí na plochu nouzového polního letiště na Vyskři přibližně 3000 diváků. Do závodu odstartovalo celkem 34 jezdců, včetně pěti žen, pro něž byla zřízena nová závodní kategorie.

V kategorii M1 (malotraktor domácí výroby s pohonem jedné nápravy) zvítězil Martin Havelka ze Škrdlovic před Pavlem Valáškem z Dobrovic a třetím Janem Nekolou z Traktor teamu Losiná.

Do pořadí v karegorii M2 (malotraktor domácí výroby s pohonem obou náprav) „promluvily" ženy, zvítězila Eliška Halbichová ze Staňkovy Lhoty, druhý skončil Karel Bezouška ze Spařenců a třetí dojela Jana Bartoňová z Traktor teamu Pilínkov.

V kategorii T3 (tovární traktory do roku 1970) zvítězil Jan Spěšný ze Židněvse před Petrem Loumou z Kozlov-Mladějov a třetím Oldřichem Menčíkem z Března.

Traktoriáda Vyskeř 2015<br />Autor: AMK Vyskeř, Jan Splídek V kategorii T4 (tovární traktory od roku 1971) zvítězil Pravoslav Svárovský ze Židněvse před Jiřím Maternou z Lázní Bělohrad a třetím Markem Hejdukem z Rytířovy Lhoty. V kategorii „Ženy" zvítězila Eliška Halbichová před Terkou Zítkovou z Domousnic (startovala v kat. T3) a Janou Bartoňovou.

Ke shlédnutí byla i současná zemědělská a zahradní technika různých firem nebo hospodářská zvířata. Nad plochou létal třímístný vrtulník a byla také otevřena na vrchu kopce stojící kaple sv. Anny z roku 1830.

„Dětského závodu šlapacích traktůrků ze zúčastnilo ve dvou kategoriích celkem 116 dětí. Zvítězili v kategorii do 6 let Ema Budínová z Turnova a v kategorii od 6 do 9 let Láďa Šiška z Valdic. Do soutěže Namaluj traktor odevzdalo své kresby 71 dětí. V doprovodném programu vystoupila bubenická kapela Barrel Battery a při dřevosochání motorovou pilou byla Martinem Kučerou zhotovena pohádková postava Krtečka," shrnul i výsledky doprovodných závodů Traktoriády za pořadatelský tým Automoto klub Vyskeř v AČR Jan Kozák.

Kompletní výsledky hlavních závodů traktorů jsou pod článkem ke stažení.

Podrobná pozvánka na 9. ročník Traktoriády

Články a fotogalerie z předchozích ročníků Traktoriády:

2014: FOTO: Celkem 45 jezdců změřilo síly na Vyskeřské Traktoriádě 

2013: Na Traktoriádu do Vyskře se přijelo podívat dva tisíce diváků 

2012: FOTO: Motory a bahno přilákaly do Vyskře přes 2500 diváků

2011: Obrazem Traktoriáda ve Vyskři

Více motoristického sportu najdete v rubrice SPORT - Motosport

Sdílet s přáteli na facebooku

Ke stažení

Výsledky ženy | Výsledky M1 | Výsledky M2 | Výsledky T3 | Výsledky T4

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 100 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Prameny pod Valdštejnem a Boží voda v Turnově jsou pitné

Odbor životního prostředí města Turnov informuje, že podle posledních rozborů je voda ve sledovaných pramenech pitná. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem a pramene Boží voda v Turnově z 15. září 2022 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je z obou pramenů pitná.

Workshop přiblíží podstávkové domy a lidovou architekturu

Kulturní workshop s názvem Dny lidové architektury, který je jednou z aktivit evropského projektu Za společným dědictvím na kole i pěšky, pořádá v pátek 23. září Liberecký kraj. Hlavním cílem projektu je zpřístupnit veřejnosti přírodní a kulturní dědictví - podstávkové domy a lidovou architekturu. K tomu účelu poslouží nový přeshraniční turistický produkt pro pěší a cyklisty. Územím, které zahrnuje, je Ústecký kraj (České Švýcarsko, Šluknovský výběžek), Liberecký kraj (Českolipsko), Saské Švýcarsko, Lužické hory, region Zittauer Gebirge (jižní část Horní Lužice). Projekt zajistí dobré cyklistické i pěší propojení přeshraničního regionu. „Neustále hledáme cesty, jak lidem představovat zajímavá témata našeho kraje. Podstávkové domy jsou přeshraniční fenomén, a právě proto je tu prostor pro spolupráci vzdělávání a oblasti cestovního ruchu," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ohlédnutí za Dnem s T. G. M. v Turnově
Mezi Železným Brodem a Semilami vykolejil vlak
Opustil nás kameraman a novinář Milan Brunclík
Turnov veze bod z Benátek nad Jizerou
Jak probíhala letní dětská rekreace v našem kraji v roce 2022

Nejčtenější články

26.09.: Mezi Železným Brodem a Semilami vykolejil vlak
25.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého podzimního kola
25.09.: V Semilech zopakovala vítězství Volba pro Semily, těsně před ANO

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT