FOTO: Třetím dílem pokračoval autoskijöring v Roprachticích

30.01.2011 19:17:30 | Autor: Karel Čermák | Rubrika: SPORT | Obce: Vysoké nad Jizerou,Příkrý,Jesenný,Chuchelna,Bozkov,Semily

FOTO: Třetím dílem pokračoval autoskijöring v Roprachticích

Další podnik Krkonošského poháru v autoskijöringu se konal v sobotu 29. ledna v  Roprachticích. Pořadatelé připravili velmi kvalitní okruh, který sice klouzal, ale svým stálým povrchem zajistil opravdu spravedlivé podmínky pro všechny startující posádky.

Toto se projevilo i na minimálních  výpadcích aut, takže z pohledu organizátorů běželo vše jak na drátku a pro 500 přítomných diváků to znamenalo opravdu zajímavou podívanou.

Na startu závodu se představilo solidních 46 dvoukolek a 21 čtyřkolek. Podle pravidel seriálu se jel systém tréninku, hlavní jízdy a finále, kam se probojovalo nejlepších 16 dvoukolek a 10 čtyřkolek.

V dvoukolkách není nic jisté

V dvoukolkách se opět potvrdilo, že letošní ročník poháru bude velmi vyrovnaný. Třetí závod a opět slavil jiný vítěz. Tentokrát se radovala posádka Martin Saska - Jaroslav Vaněk, která si výbornou jízdou dojela pro své první vítězství v historii seriálu. S druhým místem byli velmi spokojeni Karel Salaba s Tomášem Bartoníčkem, těsně za nimi pak  skončili loňští suveréni Tomáš Kudrnáč a Radek Fuksa.

V celkovém pořadí se jasně ukazuje, jak je důležité pravidelně solidně bodovat. Příkladem může být posádka Chlum - Jiránek , kteří se šestým místem v tomto závodě udrželi v čele průběžného pořadí. Situace je ovšem tak vyrovnaná, že do boje o prvenství v poháru se může zapojit klidně dalších pět posádek.

Čtyřkolkám dominovali bratři Plichtové

V kategorii čtyřkolek se vše vrátilo do starých kolejí a celému startovnímu poli jasně dominovali bratři Plichtové. Radek Plichta s Jiřím Machačným zvítězili opravdu velmi těsně o 0,16 vteřiny před Alešem  Plichtou s Michalem Buriánkem. S menším odstupem pak třetí místo získala posádka Vlastimil Boháček - Petr Hašek.

Dolenský letěl přes střechu

O největší vzrušení celého dne se  postaral Martin Dolenský. V druhém kole hlavního závodu  jeho vůz při průjezdu levotočivou zatáčkou  zachytil předním kolem o mantinel a výsledkem byl dvojitý kotoul zakončený v poloze kola nahoře. Naštěstí se nikomu nic nestalo a celá diváky velmi kvitovaná událost se obešla bez zranění. Video z havárie zde

Krkonošský pohár 2011 v autoskijöringu pokračuje již tuto neděli 6. února 2011 dalším závodem ve Škodějově a tréninky začínají opět od časných ranních hodin.

Krátké video z trati

 

Výsledky (První uvedený řidič, druhý lyžař)

Kategorie 1-  jedna hnací náprava - dvoukolky:
1. Saska Martin, Vaněk Jaroslav 2:53,54
2. Salaba Karel, Bartoníček Tomáš 2:55,48
3. Kudrnáč Tomáš, Fuksa Radek 2:55,64
4. Kučera Aleš, Kučera Lukáš 2:57,56
5. Fuksa Radek, Machačný Jiří 2:58,25

Kategorie 2 -  dvě hnací nápravy - čtyřkolky:
1. Plichta Radek, Machačný Jiří 2:36,38
2. Plichta Aleš, Buriánek Michal 2:36,54
3. Boháček Vlastimil, Hašek Petr 2:41,00
4. Žáček Petr, Fuksa Radek 2:47,40
5. Richter Pavel, Hašek Lukáš 2:50,69

Průběžné pořadí Krkonošského poháru 2011:

Kategorie 1-  jedna hnací náprava - dvoukolky:
1. Chlum Pavel, Jiránek Jakub - 59
2. Salaba Karel, Bartoníček Tomáš - 53
3. Berka Miroslav, Kvintus Martin - 48

Kategorie 2 -  dvě hnací nápravy - čtyřkolky:
1. Plichta Aleš, Buriánek Michal  - 69
2. Plichta Radek, Machačný Jiří - 61
3. Žáček Petr, Drahoňovský Tomáš/ Fuksa Radek  - 58

Související články k seriálu:

VIDEO: Audi quattro skončilo v kotrmelcích

FOTO: Autoskijöring pokračoval na těžké trati v Jesenném

Chcete vidět skoky na lyžích? Zkuste autoskijöring!

VIDEO: Pohár v autoskijöringu přilákal na Kozákov dva tisíce lidí

Třetí ročník Krkonošského poháru v autoskijöringu je připraven

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 72 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.

Hladina podzemních vod v okolí dolu Turów za poslední dva roky vzrostla

Česká geologická služba předložila výsledky měření hladin podzemních vod v okolí dolu Turów na českém území a v okolí podzemní těsnící stěny. Vyplývá z nich, že roste jejich hodnota podél těsnící stěny na polském území, v hlubších kolektorech mezi stěnou a státní hranicí Polské a České republiky a také mezi podzemní stěnou v samotném dole Turów. Oproti tomu od září 2020 až do dubna 2024 hladiny podzemních vod v hlubších kolektorech na českém území nadále klesaly a na konci dubna 2024 jsou na nejnižší úrovni. V okolí Uhelné od srpna 2023 hladiny podzemní vody převážně stagnují a od února 2024 nepatrně rostou. „Výsledky jsou nyní mírně pozitivní. Stoupání hladin vrtů za těsnící stěnou má setrvalou tendenci a propisuje se již do několika hlubinných vrtů na českém území," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství. „Jsem rád, že se také připravuje nový hydrogeologický model, který pohyb podzemních vod podrobně zmapuje. Budeme tak mít kromě čísel z měření i konkrétnější přehled vývoje a chování podzemních vod."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kultura v Železném Brodě v květnu
Odpolední zastavení s neziskovým sektorem v Turnově
Harrachové ve službách Habsburků: Po celé Evropě
Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
Den otevřených dveří hasičů v kraji přilákal 2500 fanoušků

Nejčtenější články

17.05.: Hořela elektroprodejna v Semilech
19.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
17.05.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 17. do 19. května

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT