31.10.2016 09:43:18 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Aktualizováno o fotografie: Výhodu o hráče víc v poli nedokázali v nedělním divizním utkání zužitkovat fotbalisté FK Turnov. Už ve 4. minutě byl vyloučen pardubický gólman, ale hráč z pole byl pro domácí hráče nepřekonatelný, když dostal jediný gól z penalty a hosté překvapivě vyhráli 1:2.

Turnov - Pardubice B 1:2 (0:1)

Domácí začali zostra, ve 3. minutě měli třetí gólovku, při které byl vyloučen po faulu na Beníška pardubický gólman Šmíd a do brány musel jít hráč z pole - stoper Jedlička. Domácí fanoušci si mysleli, že brzy přijdou góly do jeho sítě, to se ovšem spletli. Nový pardubický gólman totiž chytal skvěle a pokusy domácích vyrážel. Pravda také je, že často turnovským hráčům scházela razance, přesnost i větší vůle jít vůbec do zakončení. Střelám Cigánka a Kordíka zabránila v cestě do sítě až tyč, ale gól stále nechtěl padnout, až k tomu došlo na druhé straně... Při ojedinělé standardce hostů byl ve 30. minutě přesný Petráň a hosté šli do vedení.

Ve druhém poločase byla nařízena v 63. minutě penalta za faul na Horáka, kterou zkušený Papoušek proměnil a vyrovnal na 1:1. Domácí měli nadále mírnou převahu, ale byli naivní v soubojích a laxní ve vracení do obrany, po několikátém brejku se v 80. minutě prosadil Valenta, když po zemi obstřelil brankáře Hyku - 1:2. Domácí už pak ve zbytku utkání nedokázali ani vyrovnat, takže překvapivě po dobrých výsledcích s těžkými soupeři ztratili jako favorit doma všechny body.

„Jsme asi experti na ztráty bodů se slabšími soupeři - doma jsme s Přední Kopaninou, Náchodem a Pardubicemi získali pouze bod. Gólman hostů by asi měl být v sestavě kola, kvůli tomu co chytil, ale vím, že to není náhoda, se zakončením se prostě potýkáme. Hráči asi mysleli, že to tentokrát přijde samo, a to se nestalo. Jsem hodně zklamaný, místo úterního volna tak bude na tréninku běhání," prozradil rovnou už i trest pro hráče turnovský trenér Josef Petřík.

Branky: 63. Papoušek z penalty - 30. Petráň, 80. Valenta. Rozhodčí: Machýček - Leška, Navrátilová, ŽK: 1:0, ČK: 0:1 (4. Šmíd). Diváků: 150. Turnov: Hyka - Šimek, Novotný, Kordík, Tvrdý - Sedláček (73. P. Havel), Beníšek, Dlouhý (54. Š. Havel), Cigánek - Papoušek, Horák.