FOTO: Ustavující zasedání semilského zastupitelstva

13.11.2010 10:04:25 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

FOTO: Ustavující zasedání semilského zastupitelstva

Ustavující zasedání zastupitelstva Města Semily nepřineslo žádná překvapení. Mužem číslo jedna bude po další čtyři roky Jan Farský, slovy novináře Tomáše Lánského „charismatický vůdce, který pozvedl sebevědomí lidí žijících v bývalém šedivém okresním městě.“

Post 1. místostarostky byl vyhrazen pro Marcelu Volšičkovou a další místostarostky pro Lenu Mlejnkovou. Starosta i místostarostky obdrželi dokonce více hlasů než se čekalo, starosta 17 a místostarostky 15 a 14 hlasů. Vlastně všechna hlasování probíhala podle předem připravených povolebních dohod.

Převaha dvanácti zastupitelů vítězné Volby pro Semily ve 21 členném zastupitelstvu (přítomno bylo 19 zastupitelů) ani neumožňovala nějaký nečekaný zádrhel. Samotné zasedání tak bylo více společenskou událostí spojenou se slavnostním slibem zastupitelů než politickým jednáním.

Jediným vzrušením pro přítomné občany tak byla krátká debata „o neuvolněnosti starosty a uvolněnosti druhé místostarostky“. Více se k tomuto tématu dozvíte v povolebním článku zde

Bývalý starosta František Mojžíš trval na prestižnosti postu starosty a nutnosti alespoň jeho symbolické finanční odměny. Přitom nedbal na vysvětlení Jana Farského, že odměnu vlastně nechce a jeho plat je určen právě pro post druhé místostarostky, aby nemusel být navýšen rozpočet města. Navíc nutné náklady například na telefon může Jan Farský čerpat z náhrad současně vykonávané funkce poslance parlamentu České republiky. Nakonec se nic nezměnilo oproti povolebním dohodám ani v tomto bodu a Jan Farský za „starostování“ plat pobírat nebude.

Složení Zastupitelstva města Semily:

Farský Jan (Volba pro Semily), Hyka Tomáš (ODS), Kocián Jaroslav (Semiláci), Koublová Denise, Kovalský Jiří, Kraťuk Pavel (všichni Volba pro Semily), Krejsa Karel (ČSSD), Kroupová Andrea, Mazánek Jaroslav, Mihalo Jiří, Mlejnková Lena (všichni Volba pro Semily), Mojžíš František (SOS - OF pro Semily), Palas Stanislav (ODS), Picková Věra (KSČM), Pleštil Dušan, Sábl Tomáš (oba Volba pro Semily), Šimek Vladimír (SNK ED, KDU-ČSL a nezávislí), Ulvr Stanislav (Volba pro Semily), Vilím Jaroslav (Semiláci), Volšičková Marcela (Volba pro Semily), Zajíc Josef (Unie pro Sport a zdraví).

Složení Rady města Semily:

Farský Jan  (31 let, Volba pro Semily)  

Kovalský Jiří (34 let, Volba pro Semily) 

Krejsa Karel (58 let, ČSSD) 

Mlejnková Lena (35 let, Volba pro Semily) 

Sábl Tomáš (27 let, Volba pro Semily) 

Šimek Vladimír (64 let, SNK ED, KDU-ČSL a Nezávislí) 

Volšičková Marcela (49 let, Volba pro Semily) 

 

Starosta města Semily Jan Farský 

1.místostarostka Marcela Volšičková 

Místostarostka Lena Mlejnková 

 

Složení komisí Rady města zde

Výbory zastupitelstva města zde   

Komentář Semilské komunální  volby pohledem novináře Tomáše Lánského

 

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 12 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pokácí lípu v ulici Alej legií v Turnově

V úterý 21. května 2024 bude pokácena lípa zelená v ulici Alej legií (pozemek p. č. 3875/7 v kat. území Turnov). Kácení bude provedeno v režimu tzv. krajní nouze, neboť hrozí riziko z prodlení. Lípa je velmi silně poškozena rozsáhlou hnilobou dřeva kotevních kořenů a báze kmene, jež je způsobena agresivní dřevokaznou houbou dřevomor kořenový. Kácení bude provedeno na základě výsledku tahových zkoušek, které prokázaly velmi nízkou odolnost lípy vůči vývratu z kořenů.

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V našem kraji proběhne Cvičení Zdroje 2024
Přehled fotbalových výsledků a tabulek 10. jarního kola
Hořela průmyslová hala v Jilemnici
Liberecký kraj opět podpoří činnost Českého červeného kříže
Titul pro výjimečnou osobnost v oblasti rodinné politiky míří do Turnova

Nejčtenější články

26.05.: Hořela průmyslová hala v Jilemnici
26.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 10. jarního kola
24.05.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 24. do 26. května

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT