FOTO: V areálu bývalé textilky pořádají unikátní prohlídku vodní elektrárny

18.12.2011 10:43:43 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

FOTO: V areálu bývalé textilky pořádají unikátní prohlídku vodní elektrárny

Od pátku 16. do neděle 18. prosince se konají Dny otevřených dveří malé vodní elektrárny Semily-Řeky spojené s výstavou sochaře Ondřeje Olivy a malíře Tomáše Tichého. Výstava se jmenuje Umění a zapomenuté krásy industriální architektury v Semilech.

Ondřej Oliva je akademický sochař narozený v roce 1982 ve Vyškově a získal například v roce 2009 2.místo v soutěži na návrh fontány pro město Černošice, v Semilech budou k vidění některé z jeho soch. Tomáš Tichý je malíř a restaurátor, který se narodil v roce 1984 v Praze. V roce 2005 získal ocenění české hospodářské komory a v Semilech bude vystavovat své malby.

Dny otevřených dveří a výstavu pod názvem Umění a zapomenuté krásy industriální architektury v Semilech pořádá skupina Hybler group za finanční podpory z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj a Ministerstva průmyslu a obchodu ČR.

Skupina Hybler group se už před nedávnem částečně podílela na jiném projektu v areálu bývalé textilní fabriky, který byl rovněž spojen s architektonickou zajímavostí a zároveň uměním. Ten se jmenoval Kolora 01 a studenti a umělci na něm připomněly humornou formou historii areálu a zároveň oživili diskuzi o jeho možné budoucnosti.

Časový rozvrh otevření:

Pátek 16.12. od 14 do 17 hodin, sobota 17. 12 a neděle 18. 12. od 10 do 17 hodin. Výstava bude po předchozí telefonické dohodě přístupná i ve dnech 26. až 30. prosince.

Související články: 

FOTO: Kolora ožila zábavou i nostalgií

FOTO: Kolora ožila zábavou i nostalgií

Kolora na přelomu září a října ožije díky netradičnímu projektu

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 27 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj daruje obcím a městům pozemky. Podpoří tak rozvoj a bezpečí obyvatel

Téměř 31 tisíc čtverečných pozemků převedl letos Liberecký kraj bezúplatně na obce. Obce a města na nich vybudují chodníky a cyklostezky podél silnic, čímž zvýší bezpečnost chodců a cyklistů na jejich území. Kraj zároveň pracuje na majetkoprávním vypořádání pozemků včetně komunikací, které do budoucna vyřadí z krajské silniční sítě. „Během letošního roku převedl kraj pozemky v účetní hodnotě 2,6 milionu korun na deset obcí a třináct měst v regionu," upřesnil náměstek hejtmana pro řízení rezortu ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky Zbyněk Miklík. „Kraj sice za tyto pozemky peníze nedostane, obce a města v kraji však mohou ušetřené finanční prostředky za nákup pozemků investovat do svého dalšího rozvoje, což je i prioritou Libereckého kraje."

Vodárna Trkač je opravena

Technická památka vodárna v Obřím dole nedaleko Rudného potoka, známá jako Trkač, prošla letos na podzim opravou. Opravili samotnou stavbu, její střechu, venkovní fasádu i vnitřní omítky, které kvůli vlhkosti a drsnému klimatu na tomto místě velmi trpí. Zvláštní péči věnovali samotné turbíně, kterou natřeli. Opravy a nátěru se dočkaly i původní dveře a mříže. Vodárna a 700 metrů dlouhý vodovod sloužily k dopravě vody na Sněžku do České boudy. Postavit ji nechat v roce 1912 hrabě Rudolf Czernin-Morzin. Ukončil tím éru vynášení vody na Sněžku na bedrech nosičů. Toto zařízení sloužilo až do 50. let minulého století, kdy kvůli nedbalé údržbě přestalo fungovat.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Betlémy v lomnickém muzeu již pojednadvacáté
Liberecký kraj vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2022
Košťálovští fotbalisté zakončili podzim vítězstvím nad Českou Lípou
Adventní akce se vrací na hrady a zámky
Přednáška o Vladimíru Komárkovi se koná v semilské knihovně

Nejčtenější články

24.11.: Pod vlivem alkoholu skončil v Horních Štěpanicích s autem na boku
24.11.: FOTO: Vyhlášení seriálu ECC 2022 se konalo v Loukově
25.11.: Listopadové Vítání občánků v Turnově s knížkou i drobnými dárky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT