14.10.2016 16:09:50 | Autor: MX cup | Rubrika: SPORT | Obce: Pojizeří

Benátky nad Jizerou přivítaly v sobotu 8. října motokrosový závod seriálu Motocross cup. Jednalo se o celkově sedmý závod tohoto seriálu v letošní sezoně, ve kterém jezdci závodí v klasických motokrosových kategoriích, zpestřením tohoto závodu byla kategorie sidecar.

Závodiště KAMK Kbel se plnilo opět už od pátečního večeru a to i přesto, že počasí v týdnu před závodem bylo více než ošklivé. Pořadatelé měli strach z povrchu tratě, páteční slunečné počasí naštěstí zabojovalo a trať krásně oschla. Nakonec se těchto podmínek nezaleklo 86 jezdců motokrosových tříd a 13 posádek třídy sidecarcross.

Po přejímce následovaly první tréninkové a vzápětí kvalifikační jízdy. To nejzajímavější opět přišlo po polední pauze - bodované jízdy. Na trať dorazilo i velké množství diváků, což napomohlo skvělé atmosféře. Kategorie dětí byla méně obsazena, než je zvykem. Mohla za to kolize závodů, ve stejný den se totiž jelo MMČR juniorů v motokrosu a hodně jezdců, kteří se běžně účastní tohoto seriálu, zvolilo za svojí destinaci právě republikový závod. I tak byl boj o přední příčky v kategorii 65 ccm zajímavý. Suverénem byl sice průběžně vedoucí jezdec seriálu Jiří Halama, ale boj o druhé místo svedli Viktor Valoušek a Tomáš Šikel. V první bodované jízdě sice dojel Tomáš Šikel druhý, druhá se mu nevyvedla dle představ a obsadil až čtvrté místo, naopak Viktor Valoušek ke třetímu místu z první rozjížďky přidal druhé místo ze druhé rozjížďky a celkově slavil tedy druhé místo.

Motocross cup v Benátkách nad Jizerou<br />Autor: Petra Nešlehová Kategorii pitbike si opět podmanil Petr Šonský, který předváděl na malé verzi motokrosové motorky neuvěřitelné skoky. V kategorii 85ccm byl vítěz taky jednoznačný - David Zadražil. Ovšem nedaleko za ním jezdil David Vondrák a třetí Filip Koucký bojoval co to šlo. V této kategorii zajela pěkný výsledek i Kateřina Žáková, mladá slečna dojela s nemalým odstupem a k tomu jí pomohla velmi svižní jízda. Čtvrtý skončil Radek Polesný, který navíc začíná s freestyle motokrosem.

Kategorie veterán byla opět nejobsazenější kategorie sobotních závodů. Kategorii do 50 let ovládl Roman Majer a v kategorii 50+ nedal nikomu šanci Milan Luštinec. Podobná situace byla i v MX2, zde suverénně vyhrál Štěpán Postolka, druhý z první jízdy Martin Havlík druhou jízdu pokazil a celkově se musel spokojit se čtvrtým místem. Druhý skončil Ladislav Řezníček a třetí Ondřej Švaral. V MX1 vyhrál Jiří Ernest, druhý skončil Jan Rieger a třetí Vojtěch Janeček.

Kategorie licence byla další zajímavou kategorií, zde vyhrál Michal Bárta a to i přes to, že v první jízdě dal svým soupeřům náskok. Není divu, že se Michal umístil celkově na 7. místě na MMČR v motokrosu. Druhé místo si hlídal Erik Provazník, celkově bronzový jezdec MMČR v supermotu, třetí místo pak získal Jiří Hendrych, který v obou jízdách začínal pomaleji, nakonec se vždy dostal až na třetí místo.

„Další povedené závody, sice by mohlo přijet alespoň kolem 120 jezdců, ale co naděláme. Já bych rád poděkoval všem sponzorům, protože ceny pro 6 nejlepších v každé kategorii byly pěkné a mnozí jezdci říkali, že toho dostali více jak na republice. Rád bych poděkoval i provozovatelům tratě za její přípravu. Nyní se už budeme soustředit na další závod. Zveme proto všechny jezdce do polské Bogatynii 22. října na poslední závod našeho seriálu," uvedl Ladislav Stránský