FOTO: V Bozkově se jezdci enduro seriálu rozloučili se sezonou
25.11.2012 18:37:51 | Autor: Markéta Skrbková | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov

V bozkovské sokolovně se v pátek večer naposledy v letošním roce sešli závodníci, organizátoři a příznivci motocyklového seriálu KTM ECC 2012. Na programu bylo slavnostní vyhlášení výsledků a předání ocenění prvním pěti nejúspěšnějších jezdců ve všech kategoriích.
Motosport Bozkov patří mezi organizátory seriálu a vyhlašovací ceremoniál se jim podařilo připravit na jedničku, včetně výborného guláše podávaného zdarma. Seriál je v našem regionu největším podnikem svého druhu. Má za sebou už čtvrtý ročník, v jehož průběhu se na startovní čáru postavilo 1461 závodníků. Nejobsazenější závod byl úvodní dubnový podnik v Bozkově a stejných 226 jezdců přijelo i druhou květnovou sobotu do Košťálova.
Slavnostní večer zahájila prezentace ISŠ z Vysokého nad Jizerou, hned po ní následovalo video Martina Zouhara, který skvěle sestříhal záběry ze všech letošních dílů seriálu. A pak už se začalo vyhlašovat. Nejprve si pro ceny a potlesk přicházely děti, tedy kategorie do padesáti a pětašedesáti kubických centimetrů. První tři nejúspěšnější jezdci v obou kategoriích dostali nové dresy se svým jménem na zádech.
V průběhu celého večera se i vydatně děkovalo. Drobné dárečky od organizátorů, potlesk od diváků a poděkování od všech společně patří zdravotním sestřičkám, které nechybí na žádných závodech - Lídě a Renatě, řidičům od sanitek, fotografům, sponzorům i týmu časoměřičů.
Absolutním vítězem mezi jezdci se stal Jan Balaš
Postupně se na stupních vítězů vystřídaly všechny kategorie, licenční závodníci hned v úvodu vyhlašovacího maratonu pokropili okolosedící diváky šampaňským, a hned tak vytvořili pořádnou atmosféru. Absolutně nejúspěšnějším závodníkem se stal Jan Balaš z AMK Krakonoš Jilemnice, který nasbíral během všech závodů celkem 222 bodů.
Vyhlašovala se i soutěž týmů, kterou vyhrál Motosport Lhotka s rovnou tisícovkou bodů. Pokud by však neměla soutěž týmů tak přísná pravidla, která stanoví, že jezdec v průběhu roku nemůže bodovat za tým, do něhož přestoupil, bodoval-li už jinde, patřilo by 222 bodů Jana Balaše klubu AMK Krakonoš Jilemnice a nikoli vítězné Lhotce.
Příští rok bude mít Motosport Lhotka obhajobu těžkou
Na začátku roku totiž Jan Balaš oblékl červený jilemnický dres, jeho body se ale dál vršily na konto týmu z kterého přestoupil. Proto i Krakonošové dostali aspoň symbolickou cenu. Rozdíl mezi druhým a třetím týmem v celkovém pořadí soutěže týmů byl pouhých 8 bodů. Během večera se domlouvaly další přestupy závodníků, tak se už všichni těší, že příští rok bude pořádně napínavý a klub Motosport Lhotka, který na trůně nejúspěšnějšího týmu sedí už třetím rokem konečně bude mít pořádnou konkurenci.
Vyhlašovací blok ukončila prezentace složená z komentovaných fotek ze závodů a videovzpomínka na poslední závod sezony ve Vysokém nad Jizerou. A pak zazvonil zvonec a čtvrtému ročníku seriálu KTM ECC 2012 je konec. Pátý ročník se rozjede zase na jaře, o tom kde to bude se povedou ještě dlouhá a intenzivní jednání.
Kompletní velmi rozsáhlá fotogalerie Karla Čermáka z vyhlášení
Články o letošních závodech seriálu:
FOTO: Závod ve Vysokém byl posledním v letošním enduro seriálu + celkové výsledky
FOTO: Na enduru v Jilemnici všichni jezdci skákali do Krakonošova
FOTO: Enduro v polské Olszyně bylo prašným dobrodružstvím
FOTO: Podmínky při enduru v Košťálově ztížil déšť a zima
FOTO: V Bozkově úspěšně odstartoval endurový seriál
Související články k enduru:
Motosport Bozkov zhodnotil svou osmou účast na Šestidenní
Obrazem: KTM Enduro Cross Country v Jilemnici
FOTO: Mistrovské enduro v Martinicích zpestřil Extrem prolog i Strombuch
FOTO: Cross country v Loukově ozdobily motoristické legendy
Více zpráv z endura najdete v rubrice SPORT - Motosport
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 37 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Pořadatelé významných sportovních akcí mohou žádat o dotaci do 30. září
Pořadatelé sportovních akcí mezinárodního významu, které se budou v roce 2023 konat na území Libereckého kraje, ale i organizátoři mistrovství světa, mistrovství Evropy nebo světových pohárů, si mohou požádat o poskytnutí dotace z rozpočtu Libereckého kraje. Pro události konané v roce 2023 tak musí učinit nejpozději do 30. září 2022. „Chtěli bychom vyzvat pořadatele, kteří na území našeho kraje v roce 2023 plánují uskutečnit sportovní akci mezinárodního významu a budou na tuto akci žádat o peněžní podporu z rozpočtu Libereckého kraje, aby si žádost o poskytnutí dotace podali nejpozději do konce září letošního roku," uvedl Dan Ramzer, náměstek hejtmana pro školství, mládež, tělovýchovu, sport a zaměstnanost.
Oba sledované turnovské prameny jsou pitné
Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že pramen pod Valdštejnem a pramen Boží voda jsou podle posledních rozborů pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem proběhly 13. června 2022 a oba prameny na jejich základě vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění, a voda je tak pitná.
Nejnovější články
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 24. až 26. června
Zprovoznili silnici a okružní křižovatku u Ktové
Vratislavická kyselka přichází zpátky na trh
Vědomostní soutěž Poznej turistický region Český ráj má své výherce
Severočeské muzeum uchystalo velkou výstavu fotografa Petra Šimra
Nejčtenější články
22.06.: TJ Sokol Jablonec nad Jizerou pořádá oslavu 100 let místního fotbalu
23.06.: Semilská pouť se po dvou letech koná i s kulturním programem
22.06.: Fichtl MAZEC 24 hodin je tady
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
- Naše Jablonecko
- Nejčtenější články
- Charlieho fotostránky
- Florbal Turnov
- Radio Kulíšek
- Videokanál Naše Pojizeří
- Aktuální programy kin
- Fotbalové videosestřihy
- Nejzajímavější články v roce 2018
- Aktuální výstavy v Pojizeří
- Televize Krkonoše
Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.