FOTO: V Bozkově se jezdci enduro seriálu rozloučili se sezonou

25.11.2012 18:37:51 | Autor: Markéta Skrbková | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov

FOTO: V Bozkově se jezdci enduro seriálu rozloučili se sezonou

V bozkovské sokolovně se v pátek večer naposledy v letošním roce sešli závodníci, organizátoři a příznivci motocyklového seriálu KTM ECC 2012. Na programu bylo slavnostní vyhlášení výsledků a předání ocenění prvním pěti nejúspěšnějších jezdců ve všech kategoriích.

Motosport Bozkov patří mezi organizátory seriálu a vyhlašovací ceremoniál se jim podařilo připravit  na jedničku, včetně výborného guláše podávaného zdarma. Seriál je v našem regionu největším podnikem svého druhu. Má za sebou už čtvrtý ročník, v jehož průběhu se na startovní čáru postavilo 1461 závodníků. Nejobsazenější závod byl úvodní dubnový podnik v Bozkově a stejných 226 jezdců přijelo i druhou květnovou sobotu do Košťálova.

Slavnostní večer zahájila prezentace ISŠ z Vysokého nad Jizerou, hned po ní následovalo video Martina Zouhara, který skvěle sestříhal záběry ze všech letošních dílů seriálu. A pak už se začalo vyhlašovat. Nejprve si pro ceny a potlesk přicházely děti, tedy kategorie do padesáti a pětašedesáti kubických centimetrů. První tři nejúspěšnější jezdci v obou kategoriích dostali nové dresy se svým jménem na zádech.

V průběhu celého večera se i vydatně děkovalo. Drobné dárečky od organizátorů, potlesk od diváků a poděkování od všech společně patří zdravotním sestřičkám, které nechybí na žádných závodech - Lídě a Renatě, řidičům od sanitek, fotografům, sponzorům i týmu časoměřičů.

Absolutním vítězem mezi jezdci se stal Jan Balaš

Vyhlášení motocyklového seriálu KTM ECC 2012 v bozkovské sokolovněPostupně se na stupních vítězů vystřídaly všechny kategorie, licenční závodníci hned v úvodu vyhlašovacího maratonu pokropili okolosedící diváky šampaňským, a hned tak vytvořili pořádnou atmosféru. Absolutně nejúspěšnějším závodníkem se stal Jan Balaš z AMK Krakonoš Jilemnice, který nasbíral během všech závodů celkem 222 bodů.

Vyhlašovala se i soutěž týmů, kterou vyhrál Motosport Lhotka s rovnou tisícovkou bodů. Pokud by však neměla soutěž týmů tak přísná pravidla, která stanoví, že jezdec v průběhu roku nemůže bodovat za tým, do něhož přestoupil, bodoval-li už jinde, patřilo by 222 bodů Jana Balaše klubu AMK Krakonoš Jilemnice a nikoli vítězné Lhotce.

Příští rok bude mít Motosport Lhotka obhajobu těžkou

Na začátku roku totiž Jan Balaš oblékl červený jilemnický dres, jeho body se ale dál vršily na konto týmu z kterého přestoupil. Proto i Krakonošové dostali aspoň symbolickou cenu. Rozdíl mezi druhým a třetím týmem v celkovém pořadí soutěže týmů byl pouhých 8 bodů. Během večera se domlouvaly další přestupy závodníků, tak se už všichni těší, že příští rok bude pořádně napínavý a klub Motosport Lhotka, který na trůně nejúspěšnějšího týmu sedí už třetím rokem konečně bude mít pořádnou konkurenci.

Vyhlašovací blok ukončila prezentace složená z komentovaných fotek ze závodů a videovzpomínka na poslední závod sezony ve Vysokém nad Jizerou. A pak zazvonil zvonec a čtvrtému ročníku seriálu KTM ECC 2012 je konec. Pátý ročník se rozjede zase na jaře, o tom kde to bude se povedou ještě dlouhá a intenzivní jednání.

Kompletní velmi rozsáhlá fotogalerie Karla Čermáka z vyhlášení

Články o letošních závodech seriálu:

FOTO: Závod ve Vysokém byl posledním v letošním enduro seriálu + celkové výsledky

FOTO: Závod ve Vysokém byl posledním v letošním enduro seriálu

FOTO: Na enduru v Jilemnici všichni jezdci skákali do Krakonošova

FOTO: Na enduru v Jilemnici všichni jezdci skákali do Krakonošova

FOTO: Enduro v polské Olszyně bylo prašným dobrodružstvím

FOTO: Enduro v polské Olszyně bylo prašným dobrodružstvím

FOTO: Podmínky při enduru v Košťálově ztížil déšť a zima

FOTO: Podmínky při enduru v Košťálově ztížil déšť a zima

FOTO: V Bozkově úspěšně odstartoval endurový seriál

FOTO: V Bozkově úspěšně odstartoval endurový seriál

Související články k enduru:

Motosport Bozkov zhodnotil svou osmou účast na Šestidenní

Obrazem: KTM Enduro Cross Country v Jilemnici

FOTO: Mistrovské enduro v Martinicích zpestřil Extrem prolog i Strombuch

FOTO: Cross country v Loukově ozdobily motoristické legendy

Více zpráv z endura najdete v rubrice SPORT - Motosport

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 37 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pořadatelé významných sportovních akcí mohou žádat o dotaci do 30. září

Pořadatelé sportovních akcí mezinárodního významu, které se budou v roce 2023 konat na území Libereckého kraje, ale i organizátoři mistrovství světa, mistrovství Evropy nebo světových pohárů, si mohou požádat o poskytnutí dotace z rozpočtu Libereckého kraje. Pro události konané v roce 2023 tak musí učinit nejpozději do 30. září 2022. „Chtěli bychom vyzvat pořadatele, kteří na území našeho kraje v roce 2023 plánují uskutečnit sportovní akci mezinárodního významu a budou na tuto akci žádat o peněžní podporu z rozpočtu Libereckého kraje, aby si žádost o poskytnutí dotace podali nejpozději do konce září letošního roku," uvedl Dan Ramzer, náměstek hejtmana pro školství, mládež, tělovýchovu, sport a zaměstnanost.

Oba sledované turnovské prameny jsou pitné

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že pramen pod Valdštejnem a pramen Boží voda jsou podle posledních rozborů pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem proběhly 13. června 2022 a oba prameny na jejich základě vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění, a voda je tak pitná.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 24. až 26. června
Zprovoznili silnici a okružní křižovatku u Ktové
Vratislavická kyselka přichází zpátky na trh
Vědomostní soutěž Poznej turistický region Český ráj má své výherce
Severočeské muzeum uchystalo velkou výstavu fotografa Petra Šimra

Nejčtenější články

22.06.: TJ Sokol Jablonec nad Jizerou pořádá oslavu 100 let místního fotbalu
23.06.: Semilská pouť se po dvou letech koná i s kulturním programem
22.06.: Fichtl MAZEC 24 hodin je tady

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT