12.09.2011 21:23:15 | Autor: Petr Ježek a Ladislav Janata | Rubrika: SPORT | Obce: Víchová nad Jizerou,Horní Branná,Rovensko pod Troskami,Železný Brod,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov

V pátém  kole I.B třídy východ v duelu blízkých týmů Víchové a Rokytnice nad Jizerou jasně dominovali hosté. V dalším zápase Rovensko jasně nestačilo na posílenou rezervu Mšena a v neděli Horní Branná udržela první místo díky těsné výhře nad Harrachovem.

Ve Víchové byli hosté lepší ve všech řadách, kuriozitou je pak gól brankáře Sedláčka po výkopu přes celé hřiště.

Víchová - Rokytnice 0:4 (0:1)

Do dvacáté minuty bylo utkání vyrovnané. Na obou stranách se několikrát vyznamenali brankáři, ale jinak se hra odvíjela ve středu hřiště. První branka padla po chybě obrany, kdy se domácí vysunuli na rohový kop, přišli o balón a po velmi rychlém přesunu byli najednou sami před brankou.

Druhá branka padla ve druhém poločase z kopačky gólmana Sedláčka při rozehrávce ofsajdu - výkopu od branky! Jeho dlouhý nákop totiž nešťastně víchovský gólman podběhl. Další branka padla z penalty nařízené po střetu brankáře s útočníkem. A poslední gól byl už jen tečkou za nepříliš zvládnutou hrou domácí obranné řady.

„Za čtyři góly v naší síti se asi nemůže chválit obrana, ale na druhé straně je strašné, že naše ofenzíva překonala ve čtyřech utkáních gólmany soupeře pouze jednou. I když jsme si představovali úvod sezóny určitě úplně jinak, ještě zbraně neskládáme a zkusíme se poprat o nějaké body s dalšími soupeři," komentoval zápas sekretář Víchové Miroslav Kobr.

„Jeli jsme do Víchové s obavou, ale přehráli jsme domácí ve všech činnostech. Uvidíme zda formu potvrdíme v dalším kole proti Ruprechticím," řekl asistent trenéra a hráč Miroslav Neumann starší.

FOTO: V derby v I.B třídě Rokytnice rozstřílela VíchovouBranky: Havlíček, Sedláček, Halíř z penalty, Neumann st. Rozhodčí: Krupa, ŽK: 1:1. Diváků: 90. Víchová: Kobr - P. Hanč, Jakeš, Matuš, Vrhel - Bujárek, Skála, Faistaver (75. L. Hanč), Klimenta - Tuže (55. P. Hartig ml.), Z. Hartig (70. Krause). Rokytnice: Sedláček - Petr Martínek, Kuřina, Kulhavý, Havrda - Neumann ml., Pičman, Tulka (Pozdníček), Zahradník - Halíř (Neumann st.), Havlíček (Pavel Martínek). Fotogalerie z utkání

Mšeno B - Rovensko 6:0 (2:0)

První šanci zápasu měl sice rovenský útočník Novotný, ale nedal a od té doby vládli zápasu domácí. Hostům znovu chybělo šest hráčů základní sestavy, takže domácí posílení o několik hráčů z áčka si ve zbytku zápasů s chutí zastříleli, mnoho jejich dalších šancí ještě vychytal brankář Vrabec.

Branky: 5. a 70. Pokorný, 42. a 62. Houžvička, 53. Vrabec, 89. Počta. Rozhodčí: Rozkovec, ŽK: 3:0. Diváků: 50. Rovensko: Vrabec - Maruška, Holeček (70. Náhlovský), Brunclík, D. Malý - L. Malý, Pařízek, Vondráček, Kolář (46. Kohl) - Novotný, Mencl. Mšeno B: Farský - Ryšavý, Hadidi (78. Novotný), Frýda, Daniel - Vrabec, Houžvička (64. Plný), Koudelka, Počta - Petrtýl (78. Pavelka), Pokorný.

Horní Branná - Harrachov 2:1 (2:0)

Začátek zápasu byl vyrovnaný. Hosté se prosazovali nakopávanými míči za obranu a domácí s tím měli hodně starostí. H.Branná se snažila o kombinační fotbal po křídlech, ale zpočátku se nemohla dostat do hry. Důležité bylo, že v té chvíli domácí podržel brankář Hofman. Poté přišla 22.minuta, kdy se ke střele odhodlal Vašek, Pešina tečoval na Svobodu a domácí se radovali z vedení 1:0. V té době se Branná kombinačně prosazovala a ve 28.minutě výborně zahrál roh Svoboda a Šimek z bezprostřední blízkosti zvýšil na 2:0.

Druhý poločas začal podobně jako první, když hosté nastoupili se snahou korigovat výsledek. Ve 46.minutě Hofman chytil nájezd útočníka Harrachova. V 54. minutě ovšem neměl šanci proti Treperově střele bodlem z hranice vápna - 2:1. Obě mužstva chtěla zápas rozhodnout a obrany dávaly útočníkům dost prostoru, ale střelci tentokrát neměli svůj den a brankaři se naopak nenechali překvapit. Nervózní harrachovský Kroupa následně stáhl Illnera při úniku, za což vyfasoval červenou kartu. Hosté se nevzdávali a jeden z jejich dlouhých autů skončil za brankovou čarou, ale míč nebyl nikým tečován, takže rozhodčí gól neuznal. Ještě v 90. minutě ve stoprocentní šanci téměř na brankové čáře Illner „odmítl" zvýšit na 3:1. Nejlepším hráčem rušného utkání byl vyhodnocen Tomáš Hofman.

„Bylo to vyrovnané, bojovné utkání se šťastným koncem pro nás, protože hráči Harrachova nám zadarmo nic nedarovali. Opět ale na tom má podíl naše tragické zakončování šancí. V tomto směru se musíme zlepšit. Jsem ale rád, že jsme nakonec utkání zvládli. Tentokrát to bylo vydřené vítězství," sdělil po zápase kapitán Horní Branné Tomáš Fiedler.

Branky: L.Svoboda, D.Šimek - 54. Trepera. Rozhodčí: Rympler, ŽK: 1:3, ČK: 0:1 (80. Kroupa). Diváků: 120. H.Branná: Hofman - Jindřišek (81. Jón), Fiedler, Vašek, Beneš - Gaudel, Pešina, Illner, Zuzánek - Šimek (52. Kocourek), Svoboda (73. Dusík). Harrachov: Vrána - Bergmann, J. Jiroutek, Halama, Grossberger - Veselý, Barbořák ml., Trepera, Daněk - Chlup, Kroupa.

Malá Skála - Železný Brod B 3:1 (0:1)

V derby blízkých měst byla k vidění  řada zajímavých situací. Domácí měli míč více na svých kopačkách, ale řada šancí zůstala nevyužitých i po sólech, kdy zvonily i tyčky brodské branky. Vedení získali hosté, když se po přímém kopu dostal do šance Kuhn a hlavou otevřel skóre. Po přestávce se domácím v proměňovaní šancí dařilo podstatně více a třemi góly otočili výsledek ve svůj prospěch. K převaze jim dopomohlo i to, že hosté dohrávali o deseti bez zraněného brankáře Kordíka a v té době měli již všechny náhradníky na hrací ploše.

Branky: 61. a 73. Kobrle, 64. J. Šilhán - 15. Kuhn. Rozhodčí: Šubrt. ŽK: 0:2. Diváků: 80. Malá Skála: Krause - Cafourek, Stolín, Honzák (82. Šída), Habr - Toman, Makula,, Holeček (44. Kobrle), Havlík - K. Šilhán, J. Šilhán. Železný Brod B: Kordík - Halama, Hlubuček, Pěnička, Picek - Podstavek, Havlíček, Kuhn, Makula (60. Paldus) - Maryško (63. Bezstarosta), Mařík.

Držkov - Plavy 2:0 (1:0)

Před bouřlivou diváckou kulisou se odehrával pěkný fotbal. Mírnou převahu a šance si ale vypracovávali především domácí hráči. Jejich aktivitu korunoval vedoucím gólem Just, krásnou střelou z velkého vápna. Hosté do druhého poločasu nastoupili se třemi útočníky, přesto aktivní byli především domácí, kteří se dostali do několika slibných šancí a jejich snahu korunoval druhým gólem po přesném pasu Justa Machula. Hosté se ještě snažili výsledek zkorigovat, ale domácí obrana pracovala bezchybně a v nervózním závěru hosty již do ničeho nepustila.

Branky: 41. Just, 78. Makula. Rozhodčí: Nešněra. ŽK: 1:3. Diváků: 70. Držkov: Dvořák - T. Prousek, Somr, Machula, Ševčík (80. Hruška) - Batěk, Řičica, Just, J. Dvořák - Vaníček(75. Šebek), P. Prousek (69. Machačka). Plavy: Benda - Horák, Černý, Jelínek, Korotvička - Tomíček, Prousek, Šmerda, Lejsek - Sitarčík, Černý.

Ruprechtice - Lučany 1:3 (0:2)

Lučany šly do vedení když roh Maňáka dotlačil do branky i s bekem Vokuš. Po šancích domácích napřáhl k trestnému kopu Hradecký a s pomocí tyče zvýšil na 2:0 pro hosty. Poté byl vyloučen lučanský Killián, který stáhl domácího hráče za dres, ale domácím se přesilovka nedařila. Lučany dokonce byly lepší a nastřelily tyč z trestného kopu, k brance ale jejich šance nevedly, Svoboda dokonce neproměnil penaltu. Ruprechtičtí snížili na 1:2, ale pět minut před koncem obešel lučanský Maňák s míčem vše, co mu stálo v cestě včetně brankáře a pojistil překvapivou výhru Lučan.

Branky: 84. Dědič - 9. Vokuš, 27. Hradecký, 88. Maňák. Rozhodčí: Jirák. ŽK: 3:1. ČK: 0:1 (28. Killián). Diváků: 50. Lučany: Mohr - Macúr, Killián, Vokuš, Šindelář - Maňák, Svoboda, Dítě, Hradecký (89. Horký) - Bělohlávek, Brož.

13.Zásada4004  4:18  0

Přehled všech fotbalových výsledků a tabulek pátého podzimního kola sezony 2011/ 2012