FOTO: V jezdeckém duatlonu ve Lhotce soutěžily týmy jezdců a cyklistů

09.10.2016 15:19:18 | Autor: Olda Johan a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Vysoké nad Jizerou

FOTO: V jezdeckém duatlonu ve Lhotce soutěžily týmy jezdců a cyklistů

Ve Lhotce u Zlaté Olešnice se konal v sobotu 1. října již 6. ročník jezdeckého duatlonu, ve kterém své síly poměřili cyklisté a jezdci na koni. Jedná se o vytrvalostní-rychlostní závod dlouhý 15 kilometrů. Tuto vzdálenost musí absolvovat jak cyklista, tak jezdec na koni.

Letos, stejně jako v loni dopřál Krakonoš pořadatelům pěkné počasí, a závod tak proběhl bez problémů a s úsměvem na tváři všech závodníků. Oproti loňskému ročníku se závodu účastnilo o 11 dvojic více, celkem 18, a to už bylo opravdu znát, ale pořadatelé měli závod dobře připravený a vše zvládli na jedničku.

Též konečné časy byly o proti loňským mnohem rychlejší. Jako první se v čase 1:38:11 umístila dvojice Lucie Bakulová na koni Max L a cyklista Karel Smola. Druzí v čase 2:38:39 skončili jezdec Kateřina Pechová na koni Sojka Skal a cyklista Ondřej Špidlen a třetí v čase 1:44:31 skončili Petr Střelec na koni Magik Hope a cyklista Radek Nemeškal.

Jezdecký duatlon ve Lhotce 2016 „Závod vznikl na základě stesků rodinných příslušníků a přátel lidí, kteří se na koních účastnili našich soutěží. Říkali nám, že je jim líto, že nemohou své blízké podpořit jinak než fanděním. Řada z nich se jezdila na naše skokové soutěže a další akce, co jsme pořádali, dívat na kole. Protože naše sdružení má cílovou skupinu právě mezi "lesními jezdci", kteří mají rádi spíše soutěžení, které má originální nápad, než tradiční soutěže pořádané jezdeckými kluby, snažíme se vymýšlet něco, co zvládnou všichni a co se jinde nejezdí. Tak vznikly nejprve Křižovatky, které mají už dvanáctiletou tradici a následně Duatlon, který se jel poprvé v roce 2007 v Lučanech nad Nisou a účastnilo se ho 12 dvojic. Ročník 2008 jelo 15 dvojic a zajímavostí bylo, že se ho jako cyklista účastnil tehdejší biatlonistický reprezentant Tomáš Holubec, který vytvořil cyklistický rekord trati, který už pak nebyl překonán," prozradil více o historii závodu Tomáš Bureš.

Po krátkém přerušení byl duatlon obnoven loni i za přispění a angažování Veroniky Havelkové.Trať byla postavena tak, aby obsahovala technicky náročné úseky pro koně i cyklisty (brod, prudké kopce a klesání, nerovné cesty), ale zároveň i úseky, kde se jezdci proběhnou a cyklisté to mohou rozjet naplno. Zároveň vede trasa po hřebenech mezi Stanovým, Vysokým nad Jizerou a Sklenařicemi, takže při pěkném počasí nabízí úchvatné pohledy na Jizerky i Krkonoše.

„Už první ročník nám ukázal, že návrat k závodu byla správná volba. Letos se jelo podruhé a podle zpráv od různých lidí se budeme příští rok muset připravit na mnohem vyšší návštěvnost. Ročník 2015 navštívilo 7 dvojic a letošního závodu se účastnilo dvojic 18. Na příští rok chceme nabídnout závodícím i aktraktivnější ceny. Co se týče účasti pořadatelů, tak trasu a cattering připravila Veronika Havelková, značení a hlídkování po trase si s Verunkou vzal na triko místní Motosport Lhotka, já jsem řešil veškeré organizační zajištění. Pomáhali i rodinní příslušníci," dodal za pořadatele Tomáš Bureš.

Veškeré výsledky či mapu trati již na stránkách www.sdruzenirozcestnik.cz.

FOTO: Jezdecký duatlon ve Lhotce 2015

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 33 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Přednáška Léčitelské příběhy znovu v semilském muzeu

Opakování přednášky Léčitelské příběhy se uskuteční v semilském muzeu ve středu 24. dubna v 17:00. V našem regionu v rámci léčitelské výstavy nalezli více jak 30 velmi zajímavých a mnohdy i různorodých osobností. Jací to byli lidé? Jaké byly jejich motivace k léčení potřebných? Z jakých zdrojů čerpali své znalosti? O tom bude vyprávět autor výstavy, náš muzejní historik Tomáš Chvátal.

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
Hořel dům v libereckém Starém Harcově. Hasiči zachránili dvě osoby
Slavíme Den Země
Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu

Nejčtenější články

21.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
21.04.: Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu
20.04.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 19. až 21. dubna

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT