FOTO: V Jilemnici proběhl křest nové knihy Aleny Bartoňové

29.11.2022 22:14:55 | Autor: Dáša Palátková, pjs | Rubrika: KULTURA | Obce: Jilemnice

FOTO: V Jilemnici proběhl křest nové knihy Aleny Bartoňové

Co jsme hned nestihli 3: Čtenářům Krkonoš a Podkrkonoší není jméno Aleny Bartoňové, spisovatelky a majitelky kadeřnického salonu neznámé. V současné době vydala svoji sedmou knihu Růžové brýle aneb kolotoč života. Její křest se uskutečnil 1. října ve Sloupové síni v Jilemnici.

Společně s kmotry, mezi které opakovaně patří kamarádka Mirka Chaloupská i místostarosta Jilemnice Vladimír Vinklář, představila spisovatelka Alena Bartoňová svoji v pořadí sedmou knihu s názvem Růžové brýle aneb kolotoč života. Původně měla být třetím kmotrem i legendární herečka Jiřina Bohdalová, ale ta kvůli nemoci nakonec nedorazila.

Publikaci vydanou vlastním nákladem nejen napsala, ale tradičně sama také ilustrovala. Jilemnickou autorku Bartoňovou pojí se dvěma kmotrami mnohaleté přátelství. Mirka Chaloupská je její velmi dobrá kamarádka, která vždy pomůže a dlouholeté přátelství s Jiřinou Bohdalovou ji přivedlo ke psaní knih.

Křest nové knihy Aleny Bartoňové<br />Autor: Zdeněk Matura Děj románu se odehrává před sametovou revolucí v roce 1986. Hrdinkou je mladá třicetiletá žena, pracující jako kadeřnice. Její příběh začíná v období, kdy se s manželem Karlem a synem Milanem stěhují do nového domu. Ani ve snu ji nenapadá, co všechno se může v brzké době stát, a že problémy, které nastanou bude řešit po svém. Bude se snažit vše co přichází ve zdraví vydýchat a ustát. Běh událostí plný nepředvídatelných zvratů a lidských osudů dává nahlédnout do života plného bolesti, zklamání, ale také prchavého štěstí a lásky. Hlavní hrdinka Ivana začíná chápat, že život je složitý a není fér...

Alena Bartoňová ve svých knihách dovede krásně a dramaticky vyprávět různé příhody. Inspirací k nim jsou historky a skutečné příběhy zákaznic kadeřnického salonu, či vlastní zážitky.

Zájemcům je publikace k dispozici po říjnovém křestu na pultech krkonošských a podkrkonošských knihkupectví či v kadeřnictví Klára v Jilemnici.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 56 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

O dotace pro obce je zájem. Krajský seminář se přesune do většího sálu

Velký ohlas provází seminář na téma Jak pomocí dotací rozvíjet obec, který připravuje sekretariát Regionální stálé konference Libereckého kraje. Původně se měl konat v zastupitelském sále krajského úřadu, kvůli množství zájemců se jej pořadatelé však rozhodli přesunout do Krajské vědecké knihovny. Uskuteční se 1. února od 10 hodin ve velkém konferenčním sálu ve 2. patře.

Měření prachu v okolí Turów pokračují. Loni nedošlo k překročení limitů

Součástí vloni podepsané mezistátní dohody mezi Českou republikou a Polskem bylo i pravidelné měření koncentrací prachových částic PM10 na deseti vybraných bodech v okolí dolu Turów na území Polska. Z měření vyplývá, že hodnoty nepřekročily limity stanovené legislativou. „V rámci provedeného měření byly sledovány průměrné denní koncentrace prachových částic PM10, přičemž na každém bodě bylo 24hodinové měření provedeno opakovaně vždy ve 2 po sobě jdoucích dnech. Celé měření probíhalo na jednotlivých bodech postupně od 23. května do 12. června 2022. Dle výsledků provedeného měření se průměrné denní koncentrace prachových částic PM10 v blízkém okolí dolu Turów v době měření pohybovaly v rozmezí cca 9-43 μg/m3 a ve sledovaném období tak nebyla překročena hodnota stanovená legislativou pro denní imisní limit 50 μg/m3," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Městský parlament mládeže jednal na turnovské radnici
V liberecké knihovně začínají Krajské týdny pro neziskový sektor
Vstupné do Krkonošských muzeí zdražuje
Liberecký kraj zaštiťuje celkem 18 vědomostních olympiád
Florbal Turnov: Další výsledkově zajímavý víkend

Nejčtenější články

29.01.: V Turnově vyroste další Centrum odborného vzdělávání
31.01.: Muži převáželi přes Harrachov kradená jízdní kola z Rakouska
30.01.: Dlaskův statek v Dolánkách znovu ožije masopustním rejem

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT