FOTO: V jilemnickém muzeu zahájili výstavu Objektivem Zdenko Feyfara

16.03.2013 19:11:15 | Autor: Jiří Novák a Radek Drahný | Rubrika: KULTURA | Obce: Jilemnice

FOTO: V jilemnickém muzeu zahájili výstavu Objektivem Zdenko Feyfara

Krkonošské muzeum otevřelo vernisáží ve velkém muzejním sále výstavu fotografií k 100. výročí narození vynikajícího českého fotografa Zdenko Feyfara. Výstavu uvedl umělcův syn Petr Feyfar a také ředitel Krkonošského muzea v Jilemnici Jan Luštinec.

„Jilemnický rodák Zdenko Feyfar věnoval řadu fotografií svých i svého otce MUDr. Jaroslava Feyfara Krkonošskému muzeu. Bezmála 500 snímků zaujímá dominantní postavení ve fotografické sbírce muzea," uvedl ředitel jilemnického muzea Jan Luštinec.

Výstava představuje výběr převážně černobílých fotografií nejen milovaných Krkonoš, ale také portréty a nevšední snímky Prahy, která se stala jeho domovem. „V roce 2000 byl jilemnický rodák jmenován čestným občanem města," připomněl také starosta Jilemnice Vladimír Richter.

Prostřednictvím jedinečných převážně černobílých fotografií se vrátíte do minulých let, do české krajiny, jejíž půvaby nám dokázal Zdenko Feyfar zcela ojedinělým způsobem přiblížit. Pohledy do horských zákoutí, na krásu květů či do práce tehdejších krkonošských horalů představují neokázalou, velmi intimní umělcovu výpověď, jež je dnešnímu člověku neobyčejně blízká a působí jako milé pohlazení, jako poetické vyznání české krajině i jejím obyvatelům.

Výstava Objektivem Zdenko Feyfara potrvá od 15. března do 12. května 2013. Otevřeno je denně od 8 do 12 a od 13 do 16 hodin mimo pondělí.

Zpřístupněna je i výstava připomínající Hanče a Vrbatu 

Výstava medailí, cen a archiválií připomínajících Bohumila Hanče a Václava Vrbatu v Krkonošském muzeu v Jilemnici<br />Autor: Jiří NovákZároveň byla také zpřístupněna ojedinělá výstava medailí, cen a archiválií připomínajících Bohumila Hanče a Václava Vrbatu, od jejichž tragického skonu letos 24. března uplyne 100 let.

Vystaveny jsou mimo jiné ceny darované arcivévodou Karlem, pozdějším posledním rakouským císařem a českým králem, pohár věnovaný hrabětem Janem Harrachem a Hančovy lyže. Soubor je koncipován jako neobyčejně zajímavý doplněk stálé lyžařské expozice Bílou stopou. Akce potrvá do 15. dubna, připravena je i řada doprovodných akcí.

Související články:

Muzeum v Jilemnici vystavuje Cesty turistiky i Poklady z depozitářů

Jilemnický betlém Jáchyma Metelky letos slaví hned tři jubilea

Správa KRNAP hlásí organizační změny

Město Jilemnice se dohodlo se Správou KRNAP na budoucnosti muzea

Více o aktuálních výstavách v Pojizeří v rubrice KULTURA - Výstavy

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 46 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jubilejní 30. ročník Eurionu nabídne Midi Lidi i Bruna Ferrariho

Již 30. ročník festivalu Eurion Smržovka je tady! Každý rok v polovině srpna, bez jediného přerušení po třicet let, nabízí unikátní program, který ho výrazně odlišuje od okolních festivalů. Páteční večer 19. 8. nabídne vystoupení tuzemských kapel Midi Lidi, Bruno Ferrari, Kolektivní halucinace, Koně a prase, Povodí Ohře a Jirka Belmondo. Akce vypukne v 18 hodin již tradičně u Parkhotelu Smržovka. Vstupné je dobrovolné. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vydařený Den židovských památek v Turnově
Devátý ročník benefice Ušij tašku a zaměstnej člověka přináší novinky
Krajští policisté se zaměřili na dodržování rychlosti
Oddělení mokřadů v Botanické zahradě rozkvetlo květy řetězovky
Věra Mlejnková v turnovském domově přijímala gratulace k 100. jubileu

Nejčtenější články

15.08.: Po druhé výhře vede Lomnice tabulku krajského přeboru
15.08.: Turnovu uteklo vítězství v Čáslavi v posledních minutách
16.08.: I.A třída: Košťálov i Bělá vyhrály na hřištích soupeřů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Vyrobíme pro şişli escort Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT