FOTO: V Libštátě slavili 700 let od první písemné zmínky

21.09.2022 20:07:18 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Libštát

FOTO: V Libštátě slavili 700 let od první písemné zmínky

V Libštátě se slavilo v sobotu 17. září 700 let od první písemné zmínky. Od 10 hodin byl na programu den otevřených dveří v Masarykově základní škole a ve firmě DS Holding (bývalé cihelně), zároveň byla na sále v KD otevřena po celý den výstava libštátských spolků.

Po dlouhých letech byl Libštátě obnoven slavnostní průvod obcí, který začínal od evangelického kostela a poté pokračoval přes barokní most sv. Jána, katolický kostel sv. Jiří, panenku Marii na náměstí až k pomníku padlých v radničním parku. Tam byl bývalým starostou Zdeňkem Lhotou a stávajícím místostarostou Šimůnkem slavnostně položen věnec k památníku padlých v boji v 1. světové válce a poté starosta Pavel Janata slavnostně odhalil novou pamětní desku připomínající vysazení památné lípy ke 100. výročí vzniku Československa.

Oslavy pokračovaly na libštátském náměstí, kde starosta slavnostně přivítal všechny spoluobčany, sousedy, rodáky, a přátele Libštátu. Úvodem byla připomenuta historie Libštátu, poté starosta na podium vítal starosty sousedních obcí, představitelé církví a bývalé starosty, kterým všem velmi pěkně poděkoval. Nezapomněl také přivítat nejstarší žijící občany Libštátu, kterým bylo také poděkováno za jejich celoživotní práci pro Libštát.

Oslavy 700 let od první písemné zmínky o Libštátě a sjezd rodáků<br />Autor: Zdeněk MaturaPoté byl slavnostně odhalen slavnostní vyšívaný znak, kterému poté bylo společně s obecní vlajkou slavnostně žehnáno. V opravdu nabitém programu byla poté slavnostně pokřtěna nová publikace kniha Libštát 700 let (1322-2022) autora pana Jaroslava Vávry a dvou nečekaných knih Libštát 700 let 1322-2022 Na starých pohlednicích ze sbírky Jaroslava Matury a Libštát 700 let 1322-2022 Historie a současnost Libštátských domů Petra Jerie.

Na závěr starosta městyse Libštát Pavel Janata poděkoval všem, kteří se oslavách jakkoli podíleli a všem, kteří i v nevlídném počasí přišli a oslavili společně 700 let Libštátu. Poté všem zahrála dechová hudba Táboranka Košťálov a skvělá znojemská cimbálová muzika Dyjavan, složená z mladých muzikantů.

Oslavy byly poté zakončeny na sále KD promítáním nejstarších filmových dokumentů o Libštátě a závěrečné Oldies párty. V neděli pak proběhly ještě slavnostní bohoslužby v evangelickém kostele a nedělní mše svatá v katolickém kostele. „Z celého srdce přeji Libštátu k jeho slavnému výročí do dalších let mnoho spokojených Libštaťáků, kteří budou na svůj domov pyšní a hrdí. Važme si jeden druhého, mějme rádi náš Libštát a zachovejme si úctu jeden k druhému," uvedl starosta městyse Libštát Pavel Janata.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Libštátě vrcholí oslavy 700 let, přijedou rodáci
Obrazem: Na rockovém mejdanu v Libštátě zahrály tři kapely
Obrazem: Libštátský pohár hasičů 2022
Obrazem: Dřevosochání v Libštátě 2022
Obrazem: Libštátský jarní běh 2022
Obrazem: Pochod Okolím Libštátu 2022
Obrazem: Vítání občánků v Libštátě 2022
Obrazem: Mariánské vyznání slyšeli diváci na libštátském náměstí
Obrazem: Pálení čarodějnic v Libštátě 2022
Obrazem: Libštátskou pouť oživila Expedice Carlos
Připravují tradiční Libštátskou pouť sv. Jiří
V Libštátě přichystali Velikonoční procházku
FOTO: Libštátské sousedky opět pořádaly Jarní trh V Lipkách
S novým rokem zahájili v Libštátě i oslavy 700 let od první zmínky

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 139 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Dlouholetý tiskový mluvčí horské služby Zeman odchází

Po téměř třinácti letech služby odchází z pozice tiskového mluvčího Horské služby ČR Radek Zeman, nahrazen bude profesionálním horským záchranářem. Rozhodnutí vedení HS o změnách na této pozici je důsledkem částečné reorganizace, kterou Horská služba ČR o.p.s. nyní prochází. „Chceme se přiblížit způsobu práce jiných složek Integrovaného záchranného systému. Například Zdravotnická záchranná služba má tiskové mluvčí řešené formou částečného úvazku při práci záchranáře. Stejným směrem půjdeme nyní i my," komentoval situaci René Mašín, náčelník Horské služby ČR. Dodal, že jméno a kontakty na nového mluvčího budou známy nejpozději 1. prosince. Radek Zeman (1963) působí v Horské službě od 1. února roku 2010 a postupně nastavil dnes používané způsoby mediální komunikace HS. V médiích působil od roku 1990, podílel se na denním zpravodajství i publicistice v tištených titulech i v televizních stanicích. Od roku 2001 pracoval jako konzultant v renomovaných PR agenturách.

Hlava v pohodě na semináři v Turnově

Duševní zdraví dospívajících je hlavním tématem nového projektu Vzdělávacího centra Turnov, o. p. s., který nese název Hlava v pohodě. Seminář Duševní obtíže a duševní nemoci dospívajících se koná ve středu 12. října 2022 od 15 do 18 hodin v budově OA, HŠ a SOŠ Turnov ve Zborovské ulici. Zaměřen je na pedagogické pracovníky, kteří pracují s žáky ve věku 11-16 let, vítáni jsou ovšem také rodiče a vůbec všichni, kdo se o problematiku zajímají. Přihlášky a případné dotazy zasílejte do 6. října na adresu tomanova@vctu.cz.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krkonošské muzeum v Jilemnici získalo Bludičku
Zpátky do života v železnobrodské galerii
V rámci Libštátského pozdního léta vystoupí Gentlemen Singers
I.A třída: Nebodovaly Bělá ani Semily. Košťálov nehrál
Krajský přebor: Sedmihorky vyhrály gólem v závěru ve Stráži

Nejčtenější články

05.10.: V Roprachticích otevřeli stezku nazvanou Vlček, který nekouše
03.10.: FOTO: Jezdci vzpomínali na Šestidenní v roce 1972 v Krkonoších
03.10.: Turnov je nakonec rád za bod z utkání s Dobrovicí

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se sex shop staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT