FOTO: V Martinicích poprvé jezdili lyžaři tažení koňmi

02.02.2011 18:03:59 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Martinice

FOTO: V Martinicích poprvé jezdili lyžaři tažení koňmi

Po loňském prvním ročníku motoskijöringu v Martinicích napadlo letos pořadatele rozšířit závodní víkend i o závody lyžařů tažených koňmi. Nápad to byl dobrý, protože na nezvyklou disciplínu nazvanou horseskijöring se přijela podívat tisícovka diváků.

„Nejprve nám to přišlo jako bláznivý nápad Honzy Horáčka, protože mnozí z nás viděli ty koně, co nejezdí na 100 oktanový benzín, krmí se senem a možná jedí i oves, pouze na obrázku. Ale nakonec byli spokojení účastníci i diváci," komentovali závody pořadatelé z Enduro Martinice.

V sobotu se jely závody v motoskijöringu, lyžařů tažených motorkou, poté vložený závod fichtlů na 45 minut a nakonec quad - čtyřkolky také na 45 minut. V neděli se jely dvě kategorie - kůň s jezdcem a lyžař a poté saně tažené koněm.

Ve finále motoskijöringu zvítězili Jeriáci z Kruhu před dvěma domácími posádkami, druhý den dominoval kůň Jurášek s jezdkyní Adélou Vrchovskou, ale i ostatní koníci bojovali ze všech sil.  V kategorii kůň a saně vyhrála Míša Jerychová s kobylkou Lízou, a to o pouhé 2 vteřiny před Vladislavem Synkem ze Studence.

„Někteří koníci si vychutnávali potlesk a na startovní rovince táhnul více lyžař koně, jeden koník se byl dokonce podívat mezi diváky, ale o tom to je. Nejde ani tak o vteřiny, ale o to, že se lidé baví, jezdci si to užívají a i koně vypadají spokojeně. Pro velký zájem chceme celou akci příští rok určitě zase zopakovat," uvedla za pořadatele Jana Vanclová.

Výsledky:

Motoskijöring: 1. Jerie, Ruml (Jeriáci), 2. Novotka, Horáček (Enduro Martinice), 3. J. Kraus, L. Kraus (Enduro Martinice).

Fichtl cup: 1. Horáček -20 kol, 2. Plecháč - 20 kol, 3. Jiřička 18 kol.

Quad - čtyřkolky: Pořadí dosud nevydáno.

Horseskijöring: Jezdec + lyžař: 1. Vrchovská, Filipský 2:18,59, 2. Vrchovská, Šebešová 2:34,31, 3. Vrchovská, Šafránek 2:56,78.

Jezdec + saně: 1. Michaela Jerychová  s koněm Líza 4:07,16, 2. Vladislav Synek s koněm Bety 4:09,69, 3. Marcela Tomíčková s koněm Nick 5:11,53.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 46 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Dva drony pro bezpečnější Jablonec

Dva drony, jeden vybavený i termokamerou, v celkové hodnotě 240 tisíc korun bez DPH zakoupilo statutární město Jablonec nad Nisou. Nyní je zapůjčilo na základě smlouvy Policii ČR, Územnímu odboru Jablonec, a drony se zapojí do systému ochrany veřejného pořádku v městě. Jablonec nad Nisou je prvním městem v Libereckém kraji, který bude mít drony k dispozici. Více podrobností na Našem Jablonecku

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Již 26. ročník soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky se blíží
Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina
Adventní a vánoční Valdštejn začíná
Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
V semilském parku opět připravují Mikulášský běh

Nejčtenější články

02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
01.12.: V okolí přezimovacích obůrek v Krkonoších zavládne klid
01.12.: Prosincové akce pod patronací Sportovního centra Semily

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT