FOTO: V Pivovaru se ochutnávalo kyselo i loupaly brambory

06.12.2011 08:14:02 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Semily

FOTO: V Pivovaru se ochutnávalo kyselo i loupaly brambory

Chlebový kvásek, brambory, houby. To jsou typické ingredience pro hutnou polévku z Podkrkonoší, která se stala námětem zábavného večera v semilské restauraci V Pivovaru. Cílem bylo vybrat nejlepší kyselo v Semilech a okolí, ale také se pobavit a zasmát.

„Inspirací pro nás byly maďarské soutěže v halászlé, rybí polévce, a protože soutěže v pečení už v Semilech byly, takže jsme chtěli přijít s něčím novým," odhalila Dana Dlabolová důvod vzniku soutěže ve vaření kysela za pořadatelský tým ze sdružení Cervus Semilensis.

Vítěze vybrala pětičlenná porota

Posuzování v hlavní soutěži měla na starost pětičlenná porota ve složení Radek Machytka, Daniel Šída, Dalibor Lampa, Richard Stehlík a jediná odvážná zástupkyně žen Vlasta Hajská. Sešlo se celkem 19 vzorků kysela a jak poznamenal jeden z porotců Richard Stehlík některá už ve variacích značně odlišných od pravého kysela.

Kromě semilských zástupců soutěžili i kuchaři z Roprachtic a Pece pod Sněžkou. Zástupcem sousedního Benešova u Semil byl alespoň v porotě starosta Dalibor Lampa. Jako nejlepší bylo nakonec vyhodnoceno kyselo kuchařek ZŠ Ivana Olbrachta Semily před vzorkem Věry Smetanové a třetím kyselem Dany Dlabolové.

Zaujaly i doprovodné soutěže

Součástí sobotního večera byly i zábavné doprovodné soutěže o nejdelší bramborovou šlupku, kde zvítězil Stanislav Hajský, o nejrychlejší olup - Petr Dostál, o nejhezčí bramborové razítko - Soňa Matoušová a tanec dvojic s bramborou mezi čely - manželé Holubičkovi. Téměř všichni návštěvníci se pak zúčastnili nenáročného kvízu pro náročné znalce, který obsahoval zábavné otázky, například co je to švajnfest, co je to rozlavičník, kočičí svarba nebo co se přidávalo do kořalky kodercouky a kam se sypala pracharanda.

„Jedná se o nultý ročník, pokud akce občany Semil a okolních obcí zaujme, může se stát v Semilech každoroční tradicí," uvedla už před soutěží předsedkyně občanského sdružení Cervus Semilensis Lenka Holubičková.

Vzorky ze soutěžních kysel mohli po celé odpoledne ochutnat všichni návštěvníci restaurace. Příjemnou kulisu dotvářely dobové písně s hrou na harmoniku v podání Petra Ochmana a s kytarami skupiny Johny Walker Band. Partnery akce byly JVS Semilská pekárna s.r.o., která poskytla výhercům v soutěžích věcné dary, a Tiskárna Zaplatílek Vesec.

Další podobné články najdete v rubrice VOLNÝ ČAS - Zábavné soutěže

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 38 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hudební nástroje v knihovně? Nová služba v Liberci!
Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola
Výstavu drahých kamenů v Lomnici obohatí model hradu Trosky
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 14. až 16. června
V Krkonošském muzeu otevřou výstavu o místních hasičích

Nejčtenější články

13.06.: Na co se můžete těšit na Železnobrodském jarmarku 2024
14.06.: V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec
14.06.: Muzejní noc v Jilemnici naváže na oslavy 150 let místních hasičů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT