FOTO: V Pojizerské galerii zahájili první komiksovou výstavu

09.10.2011 07:06:44 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

FOTO: V Pojizerské galerii zahájili první komiksovou výstavu

Pracovníci Muzea a Pojizerské galerie v Semilech připravili poprvé v historii  „komiksovou událost" - výstavu brněnského ilustrátora Tomáše Kučerovského. Slavnostní zahájení se konalo v pátek 7. října od 17 hodin.

V souvislosti s uvedením filmu Alois Nebel mělo dojít k setkání dvou tvůrců komiksů v Semilech, ale zatímco autor námětu filmu Jaroslav Rudiš dorazil, tak Tomáše Kučerovského zdržely pracovní povinnosti v Brně. „Považuju za skvělé, že v muzeu má výstavu komiksový autor, to totiž znamená, že je už komiks brán i v Čechách jako vážné umění pro dospělé diváky," řekl na vernisáži Jaroslav Rudiš.

Tomáš Kučerovský tvoří spolu s Tomášem Prokůpkem, který je autorem scénářů, dvouhlavou redakci známého komiksového časopisu Aargh! „Kučerovský je původní profesí architekt, což je z  jeho kreseb patrné na první pohled. Pečlivě buduje své neobyčejné světy, často z ptačí perspektivy. Pouští se do polozapomenutých staveb a míst, ztvárňuje okřídlené bytosti, podivné návštěvníky vkrádající se do cizích bytů, jeho hrdinové zažívají vzlety i pády. Jeho ilustrátorský záběr je však mnohem širší - navrhuje obálky knih i CD, počítačové hry, divadelní plakáty. Zabývá se grafickou úpravou publikací, ilustracemi deskových her, reklamou a storyboardy," naznačila více o autorovi Libuše Krtičková z Muzea a Pojizerské galerie.

Možnost prohlédnout výstavu Tomáše Kučerovského nazvanou Z deníku paralelního cestovatele mají zájemci v semilském muzeu až do 6. listopadu. Muzeum je otevřeno kromě pondělí denně od 9 do 16 hodin.

V den zahájení výstavy v pátek 7. října večer pokračovalo „komiksové dění" v semilském kině, kde měl premiéru nový český film Alois Nebel. Po prestižní přehlídce v italských Benátkách a kanadském Torontu snímek dorazil i do Semil. Navíc zde proběhlo i vyhlášení soutěže vztahující se k ročnímu výročí kina.

Rok provozu kina Jitřenka oslavili s Rudišem a Nebelem

Předchozí akce semilského muzea:

V Semilech můžete nahlédnout do historie kočárků

Semilské muzeum potěší parničkami, galerie zobrazí židovskou kabalu

V Semilech připravili na sobotu druhou muzejní noc

FOTO: Drsný humor a poetika v jednom domě

Ohlédnutí za festivalem Jeden svět v Semilech

Tradiční tečka za sezonou v semilském muzeu

FOTO: Černá jako ďábel, horká jako peklo…

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 18 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavírka na I/35 omezí provoz na Kyselovsku

Ve dnech 19. a 20. června 2024 bude v Turnově, Kyselovsku probíhat oprava silnice číslo I/35 v úseku kolem křižovatky se silnicí číslo III/27927 směr Pelešany. Tato křižovatka bude ve středu 19. června 2024 neprůjezdná od zhruba 7:30 hodin do asi 15:30 hodin. Ve čtvrtek 20. června 2024 od zhruba 7:30 hodin do asi 22:30 hodin. Dojde k frézování a pokládce nového povrchu, doprava v místě bude řízena semafory.

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Turnovští předškoláci si užili den na dopravním hřišti
Vojenský den na Valdštejně připomene vylodění v Normandii
Rohanské stezky se opět hlásí o slovo!
Nejlépe se žije v hlavním městě Praze, Liberecký kraj je desátý
Spolek ZAzemí pečuje o školní sady, ale má i další aktivity

Nejčtenější články

19.06.: Víc než sto bruslařů zápolilo v areálu turnovské Maškovy zahrady
19.06.: Složky IZS se veřejnosti představí na semilském Ostrově
19.06.: Městská knihovna Semily rozdala ceny vítězům literární soutěže

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT