FOTO: V semilském muzeu si hrají malí i velcí

04.06.2012 13:41:57 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

FOTO: V semilském muzeu si hrají malí i velcí

V Muzeu a Pojizerské galerii v Semilech proběhla v neděli 3. června vernisáž výstav o stavebnici Merkur a leporela Z dějin národa českého v rámci Hravých prázdnin v muzeu. Hudební úvod k zahájení obou výstav obstarali žáci ZUŠ Semily.

Na vernisáži byl přítomen majitel sbírky exponátů Merkuru Jiří Mládek, který přítomným představil historii stavebnice i její přínos pro dětskou výchovu. Výstava pod názvem Merkur, z cyklu Kdo si hraje, nezlobí, totiž představuje návštěvníkům tuto legendární stavebnici tvůrce Jaroslava Vancla, která už několikrát posloužila jako levný materiál při bádání a dokonce světových objevech. Část Merkuru použil například i Otto Wichterle při výrobě prvních kontaktních čoček.

K vidění je v semilském muzeu fungující model vláčku, Eiffelova věž, model kostelu v Boněnově, merkurová tiskárna nebo ruské kolo, kterým lze otáčet a spousta dalších exponátů. Při zahájení bylo možné si z dílů Merkuru postavit vlastní model či hračku, čehož se s nadšením chopili děti i jejich rodiče. Něco si sám zkusit z malých dílků postavit může každý návštěvník až do konce trvání výstavy.

FOTO: V semilském muzeu si hrají malí i velcíV Pojizerské galerii byla zároveň v neděli otevřena i výstava leporela s názvem Z dějin udatného národa českého, které pochází z dílny výtvarnice Lucie Seifertové. Její práci můžete znát například ze stejnojmenného seriálu v České televizi. „Lucie Seifertová nemohla při zahájení být, ale na její přítomnost se mohou návštěvníci těšit na zvláštní komentované prohlídce během prázdninových měsíců," upřesnila při zahájení ředitelka muzea Jana Hájková.

Obě výstavy budou přístupné až do 26. srpna, v červnu denně kromě pondělí od 9 do 16 hodin, o prázdninách od 9 do 17 hodin.

Kompletní program semilského muzea v červnu

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 26 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavření registru a evidence obyvatel v Turnově ve středu 18. května

Odbor správní informuje občany Turnova, že ve středu 18. května 2022 bude po celý den uzavřen registr a evidence obyvatel z důvodu povinného školení v souvislosti s volbami 2022.

Slavnostní svěcení a zavěšení zvonů v kostele sv. Václava v Harrachově

V sobotu 14. 5. Svěcení zvonů od 14 hodin v kostele sv. Václava, 15.30 vystoupení Vladimíra Jelena (basbaryton). V neděli 15. 5. následuje slavnostní zavěšení kostelních zvonů: Program slavnosti od 13 hodin pod kostelem sv. Václava, uvidíte Varnsdorfský pěvecký sbor Náhodou, vystoupení harrachovských dětí i ukázku agility a dlaší vystoupení. Přítomní budou Hrabata Harrachova i Jilemský spolek paní a dívek. První zvonění se uskuteční v neděli 15. května v 18 hodin. Přehled dalších akcí o víkendu


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Městská policie Semily slaví 30 let od svého založení
Liberečtí hasiči obsadili třetí místo na soutěži v Berlíně
Federace Europarc ocenila české národní parky
Turnovské žákyně bronzové na volejbalovém mistrovství republiky
V krajské knihovně vystavují vítězné kresby projektu Děti památkám

Nejčtenější články

15.05.: FOTO: Od dubna probíhá rekonstrukce části Pojizerky
15.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek sedmého jarního kola
14.05.: Další turnovský Kulatý stůl měl ožehavé téma drogy na školách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT