FOTO: V Želechách se dařilo domácím ženám a mužům Bozkova
13.08.2011 14:02:12 | Autor: Karel Čermák | Rubrika: SPORT | Obce: Pojizeří
Pohár OSH Semily pokračoval již svou šestou soutěží. Pořádali ji hasiči ze Želech, kteří připravili pro letošní rok novou trať. Klasické nabírání vody z kádě nahradila nová, v zemi zapuštěná nádrž. Tím pádem se soutěžilo na spojování tří krátkých savic a sání.
Oblíbený kopec pro proudaře zůstal samozřejmě zachován, stejně jako nástřikové terče. Navíc se celkem povedlo počasí, a tak mohli být pořadatelé s účasti 21 družstev mužů a 5 kolektivů žen opravdu spokojení.
V kategorii žen předvedla děvčata Želech B, že zkušenosti nabyté věkem jsou nenahraditelné a své soupeřky naprosto deklasovaly, když zvítězily s neskutečným náskokem 3,65 vteřiny před Želechy A a Libštátem.
Jak dobře se vedlo domácím ženám, tak jejich mužským protějškům se pokus nepovedl. Po zaváhání pravého proudaře na základně museli počkat s vodou a bylo z toho až deváté místo, což rozhodně jejich ambicím neodpovídá. Naopak podařený pokus při letošní smolné sezoně se konečně povedl Roprachticím, které s časem 28,42 obsadily čtvrtou příčku. Na třetí místo se prosadili muži z Bystré nad Jizerou, kterým k bronzu stačil čas 28,15.
Nejlepší dva týmy svým soupeřům časově odskočily. Vedoucímu družstvu seriálu Ploužnici A ani velmi kvalitní čas 25,94 na první místo nestačil, a tak se konala obhajoba loňského vítězství mužů z Bozkova A, kteří zvítězili s časem 25,24, tedy dokonce lepším než vloni na teoreticky rychlejší dráze.
Pořadatelé připravili pro soutěžní družstva již tradiční program v čele s tombolou a velmi dobrým občerstvením, kde jsou zejména místní langoše opravdu vyhlášené. Krátká přeprška navíc přišla až těsně po skončení závodních pokusů a na slavnostní vyhlášení vítězů už opět svítilo sluníčko. Prostě podařená soutěž.
Pohár OSH Semily pokračuje již o víkendu další soutěží, kdy družstva zavítají na jedinou mimookresní soutěž, která se koná v Seminově Lhotě od 14 hodin.
Výsledky Pohár OSH Želechy:
Muži: 1. Bozkov A 25,24, 2. Ploužnice A 25,94, 3. Bystrá 28,15, 4. Roprachtice 28,42, 5. Bitouchov 29,12.
Ženy: 1. Želechy B 31,09, 2.Želechy B 34,74, 3. Libštát 40,49, 4. Bozkov 40,97, 5. Košťálov 41,63.
Související články:
Košťálovský areál prověřil družstva v hasičské Podkozákovské lize
FOTO: Podkozákovská liga hasičů pokračovala ve Vesci a Příšovicích
FOTO: S prázdninami začaly naplno i hasičské soutěže
Hasiči z ÚO Semily druzí na krajském kole v požárním sportu
Soptíkův pohár KZP finance pokračoval v Jablonci nad Jizerou
FOTO: Pohár OSH Semily byl zahájen v Roztokách
Další články z hasičského sportu najdete zde
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 30 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Liberecký kraj spouští nové elektronické Tržiště
První dubnový den spouští Liberecký kraj nové online Tržiště Libereckého kraje, které propojuje místní zemědělce a výrobce potravin se školními jídelnami a zařízeními sociálních služeb. Tato služba má ambici výrazně posílit odběr regionálních a čerstvých potravin, podpořit místní zemědělce a výrobce potravin a zároveň usnadnit plnění legislativních požadavků na kvalitu stravování ve veřejných institucích. „Naším cílem je vytvořit funkční a dostupný nástroj, který usnadní školním jídelnám a sociálním zařízením nákup kvalitních regionálních potravin a zároveň otevře nové obchodní příležitosti pro místní producenty. Tržiště je pro dodavatele bez registračních poplatků a představuje jednoduchou cestu, jak oslovit stabilní odběratele," uvedl Jiří Klápště, náměstek hejtmana Libereckého kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.
Řidič v Jablonci porazil na přechodu nezletilého chlapce
Jablonečtí dopravní policisté šetří nehodu, při které řidič s vozidlem nedal přednost nezletilému chlapci na přechodu pro chodce. K nehodě došlo v úterý 17. března v 16 hodin v Jablonci nad Nisou na přechodu pro chodce v ulici Chelčického. Podrobnosti na Našem Jablonecku
Nejnovější články
Děti pečují o botanické lokality v Krkonoších
Velikonoční pomlázka probíhala i za volantem
Plán investic Městské sportovní Turnov pro rok 2026 je připraven
Severočeské muzeum v Liberci otevřelo zrekonstruovanou knihovnu
Kultura v Železném Brodě v dubnu
Nejčtenější články
11.04.: Policie hledá svědky nehody na cyklostezce v Malé Skále
11.04.: Dubnové akce pod patronací Sportovního centra Semily
13.04.: Plán investic Městské sportovní Turnov pro rok 2026 je připraven
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.