27.10.2015 23:14:28 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Do turnovské haly zavítal v pátek záložní tým volejbalistů extraligového Brna. Hosté s posilami z extraligového áčka dokázali získat všechny tři sety a uštědřili domácímu Turnovu jasnou porážku. Do sobotního utkání poté nastoupili domácí proti ještě nedávno extraligovému týmu Starého Města. V tomto utkání se naopak Turnovákům dařilo a dokázali vyhrát 3:1.

TJ Zikuda Turnov - Volejbal Brno B 0:3 (-19, -22, -20)

Hosté přivezli pět hráčů extraligového áčka a tak základní sestava obsahovala kromě dvou blokařů extraligové borce. Domácí naopak postrádali Konečného a také libero Vojtu. Utkání bylo v úvodu vyrovnané, ale za stavu 7:7 se při podání Licka podařilo Brnu odskočit na 7:12, Domácí stáhli pětibodový náskok na 17:18, ale opět při podání výborného Licka přišla další série hostů na 17:22 a o vítězi 1. setu bylo rozhodnuto.

Utkání TJ Zikuda Turnov - Volejbal Brno B Druhý set měl obdobný průběh, kdy bylo v celém průběhu vyrovnané skóre, ale za stavu 20:19 přišel na servis opět nahrávač Licek, který otočil ukazatel na 20:24 a tím získal pro hosty i druhý set. Ve třetí sadě již domácí nedokázali dobře hrajícím hostům vzdorovat, a i když se v konci sady ještě pokusili o zvrat, na víc než korekci skóre to nestačilo. U hostů zahrál výborně Licek, který svým skvělým podáním v podstatě rozhodl první i druhý set a zdatně mu sekundovali také Muroň a Zmrhal.

Sestava Turnova: Folprecht, Charousek, Kovář, Melich, Bäumelt, Čermák (L - Chládek). Střídali: Novák, Koláčný, Vacík, Peníška, Šén. Trenér: Šimůnek.

TJ Zikuda Turnov - VSK Hardman Staré Město 3:1 (-22, 17, 12, 21)

Hosté přijeli posíleni o tři mladíky ze Zlína a ještě vloni extraligové libero Havířova Vičara. Do sestavy domácích se vrátil Konečný a na marodce zůstal pouze Vojta. Do prvního setu vstoupili lépe hosté a od úvodu se ujali vedení. Dvoubodový náskok si udržovali takřka celý set, ale domácí bojovali a podařilo se jim srovnat na 21:21. Poté však přišla série nepřesností na turnovské straně a set pro sebe získali hráči moravského týmu. Do druhého setu vstoupili domácí se dvěma změnami v sestavě. Na palubovce se objevili Šén s Peníškou a do domácích řad to vneslo oživení. Při prvním technickém time - outu ještě vedli hosté 7:8, ale poté již domácí potvrdili zlepšení ve všech herních činnostech a set s přehledem získali. Na hosty padla deka a třetí set se stal jednoznačnou záležitostí hráčů Turnova v poměru 25:12. Hostující hráči však nesložili zbraně a do čtvrtého setu vstoupili lépe než domácí. Udržovali si mírné vedení, ale za stavu 14:16 přišla série domácích a od této chvíle již směřovali za vítězstvím. Utkání tak dovedli do vítězného konce a připsali si další tři body do tabulky.

Sestava Turnova: Novák, Charousek, Kovář, Konečný, Bäumelt, Čermák (L - Chládek). Střídali: Folprecht, Vacík, Melich, Peníška, Šén. Trenér: Šimůnek.

V příštím kole zajíždí Turnováci k těžkým utkáním na palubovku aktuálně druhého týmu tabulky do Dobřichovic (30. 10. 2015) a k souboji se záložním týmem Jihostroje České Budějovice (31. 10. 2015). V následujícím týdnu čeká turnovskou halu lahůdka v podobě utkání 2. kola Českého poháru s extraligovým týmem Ústí nad Labem (4. 11. 2015 - 18.30). Po volném víkendu přivítají Turnováci na své palubovce v pátek 13. 11. 2015 VK Choceň (19.30) a v sobotu 14. 11. 2015 Slávii Hradec Králové (19.00)

Další výsledky 5. a 6. kola: České Budějovice - Hradec Králové 2:3 (-16, 16, 22, -20, -12), Dobřichovice - Choceň 3:2 (24, 18, -20, -18, 10), ČZU Praha C - Domažlice 3:0 (17, 22, 20), MFF Praha - Staré Město 3:2 (22, -21, -20, 14, 13), Nymburk - ČZU Praha B 3:2 (22, -23, -14, 21, 9), České Budějovice - Choceň 3:2 (-21, -25, 23, 26, 15), Dobřichovice - Hradec Králové 3:0 (15, 18, 21), ČZU Praha C - ČZU Praha B 3:0 (24, 16, 21), MFF Praha - Brno B 3:1 (20, 23, -13, 16), Nymburk - Domažlice 3:0 (20, 21, 21).