FOTO: Ve Studenci rekonstruovali kabiny a zázemí fotbalistů

18.04.2021 21:23:54 | Autor: Petr Ježek a David Lukeš | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Studenec

FOTO: Ve Studenci rekonstruovali kabiny a zázemí fotbalistů

Fotbalisté i fanoušci SK Studenec se mohou těšit na zcela nové kabiny a zázemí. Zatímco mnohé kluby dlouhodobě hrající krajské soutěže, které v minulosti i nakoukly do divize (například SK Semily), o podobné rekonstrukci mnoho let pouze mluví, tak ve Studenci na to našli odvahu i potřebné peníze a výsledek můžete posoudit v našem článku.

Současné fotbalové hřiště je vlastně již pátým hřištěm ve Studenci. Předcházela hřiště na Janouškově louce, hřiště Na Hromadách, hřiště Na Smitech, hřiště SK Fejfar&Mládek. Bylo vybudováno na pozemcích Sokola v letech 1958 a 1959 a současné s ním byla postavena budova šaten a zázemí pro místní organizaci Červeného kříže. Tato budova nevyhovujícím způsobem sloužila až do konce roku 2019.

Sportovní klub se již od svého obnovení (založen v roce 1923) v roce 1991 snažil o vybudování nového zázemí, byla zpracována studie nového hřiště včetně sportovní haly vedle školy Na Stráni. „Jednalo se s řadou majitelů ostatních pozemků, ale veškeré tyto aktivity narážely na nemožnost získat vhodný a dostupný pozemek. Proto byla další snaha směřována k stávajícímu areálu. Nepodařilo se však uzavřít dohodu s vlastníkem pozemku Sokolem Studenec a realizace tím nemohla být zahájena. Až zpracována studie a zahájeny potřebné přípravné práce včetně zpracování projektové dokumentace a podání žádosti o investiční dotaci Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy," připomněl sekretář SK Studenec a čerstvý předseda OFS Semily Petr Junek.

Rekonstruované kabiny a zázemí fotbalistů SK Studenec<br />Autor: Archiv SK Studenec/ David Lukeš Úspěšným žadatelem se stal SK Studenec až pro rok 2020 a získal investiční dotaci ve výši 9,9 milionu korun. Ve výběrovém řízení byla vybrána Stavební společnost Hostinné, která nabídla cenu ve výši 15,6 milionu korun.

„Vlastní financování stavby bylo zajištěno z výše uvedené investiční dotace, dále z investiční dotace Obce Studence, půjčky Obce Studenec a vlastních zdrojů, kde byl zahrnut zlepšený hospodářský výsledek minulých let, dary členů a příznivců," upřesnil Petr Junek.

Vlastní kabiny se skládají ze skladu (část bude využívat i Sokol Studenec), dvou šaten včetně sociálního zázemí pro hosty, dvou šaten včetně sociálního zázemí pro domácí, sušárny a prádelny sportovní výstroje, sociálního zázemí pro diváky a sportující veřejnost s bezbariérovým sociálním zařízením, minibufetu pro občerstvení diváků, klubovny, divácké miniterasy pro hosty, pergoly, zázemí pro rozhodčí a technické místnosti.

V dubnu ještě probíhají drobné úpravy odstranění vad a nedodělků a doúčtování.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 29 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Šaldovo a Naivní divadlo podpoří kraj sedmi miliony korun

Poskytnutí neinvestičních a investičních dotací z rozpočtu Libereckého kraje Naivnímu divadlu Liberec a Divadlu F. X. Šaldy Liberec schválili na svém zasedání krajští radní. V souladu s memorandem uzavřeným mezi Libereckým krajem a statutárním městem Liberec je vyčleněno v rozpočtu odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu 5 milionů korun na investiční dotace a 2 miliony korun na podporu těchto divadel. „Dva miliony korun rozdělí kraj coby provozní příspěvek mezi obě scény. Částkou 1 470 000 korun podpoří činnost Divadla F. X. Šaldy a 530 000 korunami Naivní divadlo," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

Jablonec se připravuje na nákup elektřiny a plynu na burze

Jablonec nad Nisou začne nakupovat elektrickou energii a zemní plyn na příští rok na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK), a to formou centralizovaného zadávání. Nakupovat energetické komodity může město pro sebe i pro zřizované organizace i po částech. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krajský přebor hrála čtyři mužstva z Pojizeří, Turnov míří zpět do divize
Podpořte restaurování kazatelny v Bozkově v památkářské soutěži
Fotoohlédnutí za oslavou 120 let fotbalu v Turnově
Krajským uprchlickým centrem prochází méně lidí. Nebude zde již lékař
Krajská knihovna chystá prázdninovou šifrovací hru pro čtenáře

Nejčtenější články

28.06.: Hasiči zasahují v Horkách u požáru sila s dřevěnými pilinami
28.06.: Anonym hrozil bombou v průmyslové zóně v Turnově, evakuovali 70 lidí
27.06.: Fotbalisté FK Přepeře zažili nejúspěšnější sezonu ve své historii

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT