FOTO: Ve Studenci rekonstruovali kabiny a zázemí fotbalistů

18.04.2021 21:23:54 | Autor: Petr Ježek a David Lukeš | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Studenec

FOTO: Ve Studenci rekonstruovali kabiny a zázemí fotbalistů

Fotbalisté i fanoušci SK Studenec se mohou těšit na zcela nové kabiny a zázemí. Zatímco mnohé kluby dlouhodobě hrající krajské soutěže, které v minulosti i nakoukly do divize (například SK Semily), o podobné rekonstrukci mnoho let pouze mluví, tak ve Studenci na to našli odvahu i potřebné peníze a výsledek můžete posoudit v našem článku.

Současné fotbalové hřiště je vlastně již pátým hřištěm ve Studenci. Předcházela hřiště na Janouškově louce, hřiště Na Hromadách, hřiště Na Smitech, hřiště SK Fejfar&Mládek. Bylo vybudováno na pozemcích Sokola v letech 1958 a 1959 a současné s ním byla postavena budova šaten a zázemí pro místní organizaci Červeného kříže. Tato budova nevyhovujícím způsobem sloužila až do konce roku 2019.

Sportovní klub se již od svého obnovení (založen v roce 1923) v roce 1991 snažil o vybudování nového zázemí, byla zpracována studie nového hřiště včetně sportovní haly vedle školy Na Stráni. „Jednalo se s řadou majitelů ostatních pozemků, ale veškeré tyto aktivity narážely na nemožnost získat vhodný a dostupný pozemek. Proto byla další snaha směřována k stávajícímu areálu. Nepodařilo se však uzavřít dohodu s vlastníkem pozemku Sokolem Studenec a realizace tím nemohla být zahájena. Až zpracována studie a zahájeny potřebné přípravné práce včetně zpracování projektové dokumentace a podání žádosti o investiční dotaci Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy," připomněl sekretář SK Studenec a čerstvý předseda OFS Semily Petr Junek.

Rekonstruované kabiny a zázemí fotbalistů SK Studenec<br />Autor: Archiv SK Studenec/ David Lukeš Úspěšným žadatelem se stal SK Studenec až pro rok 2020 a získal investiční dotaci ve výši 9,9 milionu korun. Ve výběrovém řízení byla vybrána Stavební společnost Hostinné, která nabídla cenu ve výši 15,6 milionu korun.

„Vlastní financování stavby bylo zajištěno z výše uvedené investiční dotace, dále z investiční dotace Obce Studence, půjčky Obce Studenec a vlastních zdrojů, kde byl zahrnut zlepšený hospodářský výsledek minulých let, dary členů a příznivců," upřesnil Petr Junek.

Vlastní kabiny se skládají ze skladu (část bude využívat i Sokol Studenec), dvou šaten včetně sociálního zázemí pro hosty, dvou šaten včetně sociálního zázemí pro domácí, sušárny a prádelny sportovní výstroje, sociálního zázemí pro diváky a sportující veřejnost s bezbariérovým sociálním zařízením, minibufetu pro občerstvení diváků, klubovny, divácké miniterasy pro hosty, pergoly, zázemí pro rozhodčí a technické místnosti.

V dubnu ještě probíhají drobné úpravy odstranění vad a nedodělků a doúčtování.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 29 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.

Liberecký kraj opět podpoří mateřská centra. Připravil pro ně dva miliony

Dva miliony korun. Přesně takovou částkou podpoří Liberecký kraj činnost mateřských center v regionu prostřednictvím dotačního programu. O příspěvek mohou žádat zástupci mateřských center od 15. do 30. ledna příštího roku. „Díky tomuto programu opět podpoříme základní činnost mateřských center, a to především komunitní setkávání s různými programy, vzdělávání pracovníků center i jejich návštěvníků, přípravu a pořádání mezigeneračních programů či poradenství a konzultace. Chceme tyto organizace, kterých je v našem kraji celá řada, podpořit v jejich práci a v tom, co nabízí rodinám. Jejich práce si já osobně velice vážím," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na konci listopadu končí v Turnově dvě sběrná místa
Rada mladších ukázala v Liberci názory studentů i otevřený přístup
Deváťáci semilské ZŠ F. L. Riegra si připomněli 17. listopad
Kraj navýší spolufinancování projektu rekonstrukce Lidových sadů
Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic

Nejčtenější články

28.11.: Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic
27.11.: Žoky se štěpkou hořely v průmyslovém objektu ve Zlaté Olešnici
27.11.: Podzim v Krkonoších láká na Zapadlé vlastence i Pojizerský Pacifik

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT