FOTO: Ve Studenci rekonstruovali kabiny a zázemí fotbalistů

18.04.2021 21:23:54 | Autor: Petr Ježek a David Lukeš | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Studenec

FOTO: Ve Studenci rekonstruovali kabiny a zázemí fotbalistů

Fotbalisté i fanoušci SK Studenec se mohou těšit na zcela nové kabiny a zázemí. Zatímco mnohé kluby dlouhodobě hrající krajské soutěže, které v minulosti i nakoukly do divize (například SK Semily), o podobné rekonstrukci mnoho let pouze mluví, tak ve Studenci na to našli odvahu i potřebné peníze a výsledek můžete posoudit v našem článku.

Současné fotbalové hřiště je vlastně již pátým hřištěm ve Studenci. Předcházela hřiště na Janouškově louce, hřiště Na Hromadách, hřiště Na Smitech, hřiště SK Fejfar&Mládek. Bylo vybudováno na pozemcích Sokola v letech 1958 a 1959 a současné s ním byla postavena budova šaten a zázemí pro místní organizaci Červeného kříže. Tato budova nevyhovujícím způsobem sloužila až do konce roku 2019.

Sportovní klub se již od svého obnovení (založen v roce 1923) v roce 1991 snažil o vybudování nového zázemí, byla zpracována studie nového hřiště včetně sportovní haly vedle školy Na Stráni. „Jednalo se s řadou majitelů ostatních pozemků, ale veškeré tyto aktivity narážely na nemožnost získat vhodný a dostupný pozemek. Proto byla další snaha směřována k stávajícímu areálu. Nepodařilo se však uzavřít dohodu s vlastníkem pozemku Sokolem Studenec a realizace tím nemohla být zahájena. Až zpracována studie a zahájeny potřebné přípravné práce včetně zpracování projektové dokumentace a podání žádosti o investiční dotaci Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy," připomněl sekretář SK Studenec a čerstvý předseda OFS Semily Petr Junek.

Rekonstruované kabiny a zázemí fotbalistů SK Studenec<br />Autor: Archiv SK Studenec/ David Lukeš Úspěšným žadatelem se stal SK Studenec až pro rok 2020 a získal investiční dotaci ve výši 9,9 milionu korun. Ve výběrovém řízení byla vybrána Stavební společnost Hostinné, která nabídla cenu ve výši 15,6 milionu korun.

„Vlastní financování stavby bylo zajištěno z výše uvedené investiční dotace, dále z investiční dotace Obce Studence, půjčky Obce Studenec a vlastních zdrojů, kde byl zahrnut zlepšený hospodářský výsledek minulých let, dary členů a příznivců," upřesnil Petr Junek.

Vlastní kabiny se skládají ze skladu (část bude využívat i Sokol Studenec), dvou šaten včetně sociálního zázemí pro hosty, dvou šaten včetně sociálního zázemí pro domácí, sušárny a prádelny sportovní výstroje, sociálního zázemí pro diváky a sportující veřejnost s bezbariérovým sociálním zařízením, minibufetu pro občerstvení diváků, klubovny, divácké miniterasy pro hosty, pergoly, zázemí pro rozhodčí a technické místnosti.

V dubnu ještě probíhají drobné úpravy odstranění vad a nedodělků a doúčtování.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 29 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Josef Šimek v krajském zastupitelstvu za zesnulého Josefa Horinku

Složením slibu na zasedání zastupitelstva se stal oficiálně novým krajským zastupitelem současný starosta Lomnice nad Popelkou Josef Šimek za Starosty pro Liberecký kraj. Šimek nahradil zesnulého starostu Hrádku nad Nisou Josefa Horinku.

Jabloneckým tónům je deset let

Roky se čtyřkou na konci jsou Roky české hudby. A ten minulý - 2014 - byl tím, který položil základ dnes už tradičnímu letnímu festivalu hudby i slova Jablonecké tóny (JT). Každé léto si tak mohou Jablonečané a návštěvníci města i několikrát v týdnu zajít na nějakou hudební lahůdku probíhající pod klenbou některého z kostelů či pod širým nebem. Letošní novinkou jsou hned tři doprovodné výstavy. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V lomnickém muzeu zavzpomínají koncertem na Jiřího Šlitra
Plyšové štěstíčko na hradě Rotštejn
Firma Brex podala návrh na insolvenci. Má zakázky za půl miliardy
Turnovský fotograf Břetislav Jansa převzal ocenění od ministra kultury
V našem kraji proběhne Cvičení Zdroje 2024

Nejčtenější články

28.05.: Firma Brex podala návrh na insolvenci. Má zakázky za půl miliardy
27.05.: Turnovský fotograf Břetislav Jansa převzal ocenění od ministra kultury
27.05.: V našem kraji proběhne Cvičení Zdroje 2024

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT