FOTO: Ve Studenci rekonstruovali kabiny a zázemí fotbalistů

18.04.2021 21:23:54 | Autor: Petr Ježek a David Lukeš | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Studenec

FOTO: Ve Studenci rekonstruovali kabiny a zázemí fotbalistů

Fotbalisté i fanoušci SK Studenec se mohou těšit na zcela nové kabiny a zázemí. Zatímco mnohé kluby dlouhodobě hrající krajské soutěže, které v minulosti i nakoukly do divize (například SK Semily), o podobné rekonstrukci mnoho let pouze mluví, tak ve Studenci na to našli odvahu i potřebné peníze a výsledek můžete posoudit v našem článku.

Současné fotbalové hřiště je vlastně již pátým hřištěm ve Studenci. Předcházela hřiště na Janouškově louce, hřiště Na Hromadách, hřiště Na Smitech, hřiště SK Fejfar&Mládek. Bylo vybudováno na pozemcích Sokola v letech 1958 a 1959 a současné s ním byla postavena budova šaten a zázemí pro místní organizaci Červeného kříže. Tato budova nevyhovujícím způsobem sloužila až do konce roku 2019.

Sportovní klub se již od svého obnovení (založen v roce 1923) v roce 1991 snažil o vybudování nového zázemí, byla zpracována studie nového hřiště včetně sportovní haly vedle školy Na Stráni. „Jednalo se s řadou majitelů ostatních pozemků, ale veškeré tyto aktivity narážely na nemožnost získat vhodný a dostupný pozemek. Proto byla další snaha směřována k stávajícímu areálu. Nepodařilo se však uzavřít dohodu s vlastníkem pozemku Sokolem Studenec a realizace tím nemohla být zahájena. Až zpracována studie a zahájeny potřebné přípravné práce včetně zpracování projektové dokumentace a podání žádosti o investiční dotaci Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy," připomněl sekretář SK Studenec a čerstvý předseda OFS Semily Petr Junek.

Rekonstruované kabiny a zázemí fotbalistů SK Studenec<br />Autor: Archiv SK Studenec/ David Lukeš Úspěšným žadatelem se stal SK Studenec až pro rok 2020 a získal investiční dotaci ve výši 9,9 milionu korun. Ve výběrovém řízení byla vybrána Stavební společnost Hostinné, která nabídla cenu ve výši 15,6 milionu korun.

„Vlastní financování stavby bylo zajištěno z výše uvedené investiční dotace, dále z investiční dotace Obce Studence, půjčky Obce Studenec a vlastních zdrojů, kde byl zahrnut zlepšený hospodářský výsledek minulých let, dary členů a příznivců," upřesnil Petr Junek.

Vlastní kabiny se skládají ze skladu (část bude využívat i Sokol Studenec), dvou šaten včetně sociálního zázemí pro hosty, dvou šaten včetně sociálního zázemí pro domácí, sušárny a prádelny sportovní výstroje, sociálního zázemí pro diváky a sportující veřejnost s bezbariérovým sociálním zařízením, minibufetu pro občerstvení diváků, klubovny, divácké miniterasy pro hosty, pergoly, zázemí pro rozhodčí a technické místnosti.

V dubnu ještě probíhají drobné úpravy odstranění vad a nedodělků a doúčtování.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 29 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj pomáhá příspěvkovkám při zadávání veřejných zakázek

Vyhledat veřejné zakázky téměř všech příspěvkových organizací Libereckého kraje lze na profilu zadavatele. Nedávno se tam přidala i liberecká zoo, kterou kraj vloni převzal do své správy. Kraj svým příspěvkovým organizacím při administraci veřejných zakázek výrazně pomáhá. „Liberecký kraj i jeho příspěvkové organizace postupují při zadávání veřejných zakázek dle Směrnice Rady Libereckého kraje č. 1/2021 k zadávání veřejných zakázek. Směrnice určuje postupy zejména u menších veřejných zakázek, které jsou od 200 000 korun bez DPH uveřejňovány na profilu zadavatele. Na tomto místě je možné vyhledat i veřejné zakázky téměř všech 87 příspěvkových organizací, které kraj zřizuje. Jedná se o střední školy, domovy důchodců nebo muzea. Dodavatelé tak naleznou informace o veřejných zakázkách na jednom místě," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

Na Jablonecku od 1. února vyjely nové autobusy ČSAD Slaný

Na Jablonecku od 1. února vyjely nové autobusy ČSAD Slaný

Ve středu 1. února 11 minut po půlnoci vyjel první spoj z Rychnova a poté už na všechny trasy městské hromadné dopravy vyjely autobusy nového dopravce ČSAD Slaný. Společnost bude na Jablonecku nově obsluhovat městskou dopravu příštích pět let. Více podrobností a fotografie na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Únorový program turnovské knihovny
VIDEO: Spadlý strom na Malé Skále zpozdil dopravu po celé trati
Zlomené stromy padaly na domy, silnice i železniční tratě
Jablonec, Drážďany, Vídeň i Berlín. Kraj propagují doma i v zahraničí
Kvůli větru a poruchám napětí je mnoho lidí bez elektřiny

Nejčtenější články

03.02.: Nový sníh a vítr v kraji porážely stromy a zapříčinily nehody
02.02.: Nejtěžší zápas pro starší žáky HC Turnov i Adama Jindřiška
04.02.: Zlomené stromy padaly na domy, silnice i železniční tratě

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT