24.10.2011 20:12:56 | Autor: Petr Ježek a Ladislav Janata | Rubrika: SPORT | Obce: Víchová nad Jizerou,Horní Branná,Rovensko pod Troskami,Železný Brod,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov

Fotbalová I.B třída pokračovala 11. kolem, ve kterém se lídr tabulky mužstvo Horní Branné hodně nadřelo na výhru nad Víchovou. Hosté totiž drželi těsný výsledek 2:1 s nadějí na šťastný brejk až do konce zápasu.

V dalším zápase doma zcela pohořelo Rovensko, které druhé Plavy rozebraly po výsledku 0:5. Harrachov naopak přestřílel 4:3 Lučany.

Horní Branná - Víchová 2:1 (1:1)

Oba týmy se vrhly do útoku. V 1. minutě se hosté dostali do první gólové příležitosti, ale domácí brankař Hofman byl proti. Ve 2. minutě R. Šlechta uvolnil Nýdrleho, který z první nacentroval na zadní tyč branky a Pešina hlavou s tečí obránce hostů míč umístil k tyči do branky. Domácím hráčům to přineslo uspokojení a hosté vyrovnali hru i skóre, když se v 17. minutě trefil na 1:1 Kučera. Potom se více prosazovali hosté, ale bez koncovky.

Ve druhém poločase domácí zlepšili hru, více se prosazovali kombinační hrou po zemi a zákonitě se dostávali do gólových příležitostí. Ve 46. minutě gól sice dali, ale byl to z ofsajdu. V 66. minutě domácí Svoboda kopal rohový kop a na malém vápně si naběhl Pešina a hlavou dal na 2:1. To však nebyl konec. Nápor domácích pokračoval. V 66. minutě Vašek rozehrával trestný kop a Illner hlavou trefil tyč hostující branky. V 75. minutě šel sám na branku R. Šlechta, ale brankář Pivoňka míč vyrazil na roh. V 87. minutě Vašek výborně kopnul přímý kop, trefil břevno a odražený míč Illner hlavou zakončoval pod Pivoňku, který se ale nenechal překvapit. V 91. minutě šel na brankaře hostů Illner sám, ale jeho "placírkový fotbalový romantismus" skončil nad břevnem hostující branky. Tím zajímavé utkání, ve kterém outsider nebyl outsiderem, skončilo.

FOTO: Víchová potrápila lídra I.B třídy Horní BrannouBranky: 3. a 64. Pešina - 17. Kučera. Rozhodčí: Noháč, ŽK: 1:3. Diváků: 75. Horní Branná: Hofman - Jindřišek, Vašek, Dusík, Novotný (61. Beneš) - Zuzánek, Pešina (76. Kocourek), Illner, Gaudel (46. Svoboda) - Nýdrle, Šlechta. Víchová: Pivoňka - P. Hanč, Lampa, Bartoň, Vrhel - Krause, P. Hartig st., Hamáček, Kuřík - Kučera, Špidlen. Střídali: Tuže, P. Hartig ml., L. Hanč. Fotogalerie z utkání

Rovensko - Plavy 0:5 (0:2)

Prvních dvacet minut byli domácí na špatném terénu lepší, ale pak doslova přestali hrát. Hosté si vytvořili už do poločasu dvoubrankový náskok a poté pěknými akcemi dokazovali proč hrají v popředí soutěže.

Branky: 10. a 80. Prousek, 16. Čermák, 62. Jelínek, 73. O. Tomíček. Rozhodčí: Kulhavý, ŽK: 1:2. Diváků: 60. Rovensko: Vacek - Náhlovský, Brunclík (65. Čmelík), Holeček, Rympler (70. R. Mencl) - Špína, D. Malý, Vágenknecht (46. Machačný), Pařízek - Novotný, Hanzl.

Harrachov - Lučany 4:3 (1:1)

I podle nerozhodné první půle se hrál v této části vyrovnaný souboj s více šancemi domácích. Domácí získali vedení, které však těsně před odchodem do šatny ztratili. Druhý poločas začal v režii Harrachovských, kteří během pěti minut vstřelili tři branky, a tím zápas rozhodli. Pak ukolébáni náskokem přestali aktivně bojovat a hosté snížili, ještěže až v nastaveném čase.

Branky: 34. Kroupa, 62. Halama, 64. Bergmann, 66. David - 45. Sochůrek, 82. Brož, 90(+1). Svoboda. Rozhodčí: Černý. ŽK: 1:3. Diváků: 110. Harrachov: Vrána - Barbořák st. (65. Chlup), Halama, Kroupa, Horáček - Barbořák ml., Trepera, David (88. Široký), Veselý - Bergmann, Jech (82. Daněk). Lučany: Sobotík - Beránek, Patočka, Killián, Vokuš - Svoboda, Maňák, Bělohlávek, Brož - Dítě, Sochůrek.

Mšeno B - Malá Skála 4:6 (3:1)

Hostující tým přijel do Břízek potvrdit své lepší postavení v tabulce než domácí rezerva, což se mu podařilo. Fotbal to byl bojovný, hrálo se nahoru dolů a domácí vstřelili do půlhodinky tři branky, což jim mělo k výhře teoreticky stačit. Hosté pak ale přidali na tempu a do přestávky stačili snížit na 3:1. Zřejmě rozhodující byl druhý žlutý faul domácího Frýdy, který šel v padesáté minutě pod sprchy. Ještě před tím Malá Skála vstřelila kontaktní gól a po vyloučení Habr vyrovnal. Domácí sice vzápětí opět získali vedení, ale pak už si hosté převahu v poli vynutili a díky své rychlosti třemi góly rozhodli o svém vítězství.

Branky: 18. Vrabec, 19. a 30. Petrtýl, 57. Švorc - 65. a 78. Kobrle, 35. Toman, 46. Makula, 56. habr, 83. J. Šilhán. Rozhodčí: Pekař. ŽK: 5:4. ČK: 1:0 (50. Frýda). Diváků: 100. Mšeno B: Farský - Škvor, Švorc, Regenermel (70. Plný), Hadidi - Petrtýl, Kopecký, Koudelka, Pokorný - Vrabec, Frýda. Malá Skála: Krause - Honzák, Šída, Habr, Kobrle - Makula, Toman, Serbus, J. Šilhán - K. Šilhán, Cafourek.

Ruprechtice - Železný Brod B 0:2 (0:2)

Hosté hráli zodpovědně z obrany a defenzívu tentokrát rezerva Brodu zvládla na jedničku. Hlavní roli v obraně sehrál i brankář Vozka, který nastoupil v brance po více než dvouleté přestávce. O všem důležitém se rozhodlo již v prvním poločase, kdy vedoucí branku Brodu vstřelil hlavou Hadač. Druhý gól přidal po dlouhém autu Hadače Vaněk. Domácí se snažili ve druhém poločase o zvrat, ale pozorná hra Brodu zvrat nedopustila. Béčko Brodu tak smazalo ztrátu z minulého týdne, kdy ztratilo body doma s Harrachovem.

Branky: 25. Hadač, 37. Vaněk. ŽK: 4:2. Rozhodčí: Bukvička. Diváků: 50. Železný Brod B: Vozka - Mařík (60. Škaloud), Burkoň, Halama, Podstavek - Tunka, Havlíček, Vaněk, Linka (70. Kotlár) - Kuhn, Hadač.

Zásada - Držkov 1:1 (1:1)

Trenér Držkova Petr Černý ml.: „Snad poprvé jsme Zásadu dokonce na jejím hřišti přehráli. To, že si nevezeme tři body do Držkova, nás velice mrzí o to více, jaké šance jsme nedokázali využít. Hráče musím pochválit za předvedenou hru, bohužel kousek štěstí nám tentokrát scházelo. Snad přijde v příštích utkáních."

Trenér Zásady Libor Lubas: „Na derby jsme se připravovali s respektem k současné situaci držkovského kádru. Nezachytili jsme úvod zápasu, což mělo vliv na celé utkání. Kluky však musím pochválit za to, že bojovali, a dá se říci, že tentokrát je získaný bod pro Zásadu opravdu spravedlivý. Jsem rád, že se derby jako vždy obešlo bez hrubých faulů, za to patří poděkování oběma družstvům.

Branky: 26. Feri - 5. Just. Rozhodčí: Vydra. ŽK: 3:2. Diváků: 150. Držkov: E. Dvořák - T. Prousek, Dvořák, Machula, Somr - Vaníček, Ševčík (81. Pa. Prousek), Just, Machačka - Volf (23. Hruška), Pe. Prousek. Zásada: Mil. Kopal - P. Blažek (89. T. Blažek), Šourek, Knappe, Čurda - Pavlík, Srbek, Mich. Kopal, Čech - Feri, Fišer (81. Růžička)

13.Lučany10208 15:22  6

Přehled všech fotbalových výsledků a tabulek 11. podzimního kola sezony 2011/ 2012