24.10.2011 07:15:35 | Autor: Jiří Novák a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice

Slunečné počasí a teplota 10 stupňů, to byly v neděli ideální podmínky pro 87 účastníků 16. ročníku tradičního podzimního Jilemnického krosu. Nejrychlejší byl na trati 10 kilometrů reprezentant ve skialpinismu Radoslav Groh před jabloneckým Martinem Mikušem.

Mezi ženami na poloviční trati doběhla první Lucie Vavrušková z SKP Jablonec před jilemnickou Dagmar Kynčlovou. Závod jako Memoriál Oldy Hrubého pořádal ČKS SKI Jilemnice. Tratě závodu v délce 5 a 10 kilometrů vedly převážně po lesních cestách v okolí sportovního areálu Hraběnka.

Většina umístění na stupních vítězů patřila lyžařům - běžcům, pro které to byla vhodná prověrka před nadcházející sezonou. Trať na Hraběnce, organizace závodu a přátelská atmosféra vyhovovaly také absolutnímu vítězi Radoslavu Grohovi. „Polovinu závodu jsem běžel se Standou Kynčlem a v krátkém seběhu jsem se utrhl a závod rozhodl pro sebe. Trať byla místy blátivá, ale to ke krosu patří," svěřil se po závodě Radek Groh, který se v současné době připravuje na novou sezonu ve Francii.