FOTO: Vlaky už jezdí přes Semily, nádraží si ale zaslouží další opravy

24.10.2015 22:03:57 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

FOTO: Vlaky už jezdí přes Semily, nádraží si ale zaslouží další opravy

Od neděle 18. října opět jezdí vlaky na trase Stará Paka - Liberec. Součástí oprav bylo i semilské nádraží, na kterém jsou nová nástupiště a ve vymalované čekárně přibyla i knihovna, ve které si můžete zdarma půjčit knihy. Ne vše ale bylo zdá se zatím dokončeno...

Rozhodně nejlépe udržovaným přístupem na nádraží zůstávají z obou stran cestičky od závor po dlouhých náspech, protože oficiální průchody na nádraží jsou nadále hodně nevzhledné a z jedné strany dokonce mnohem více zablácené než dřív. Nepořádek v prostoru nádraží také rozhodně neubyl. Větší problém je ovšem propadnutí části průchodu pod nádražím, který byl nejkratší cestou z vlakového nádraží na autobusové. Propadnutý tunel je už opravený, ale zatím je u obou vchodů značka se zákazem vstupu, zřejmě se čeká na dodělání opravy nebo schválení odborníkem.

Před nádražím se objevila nová dlažba a opraveny jsou náspy, ale již od prvních cestujících byla slyšet výtka, proč nebyly nastupovací náspy na semilském nádraží rozšířeny a zůstaly poměrně úzké, když jsou viditelně zvýšeny. Při nastupování do vlaku tím pádem mohou mít problém například maminky s kočárky nebo může vzniknout problém při větším návalu cestujících. Samotnou kapitolou je pak to, že při zastavení provozu nádraží nedošlo ani k opravám omítky samotné nádražní budovy, která by to už viditelně potřebovala.

Zrekonstruované nádraží v Semilech

Výluka v úseku Stará Paka - Liberec na železniční trati 030 Hradec Králové - Jaroměř - Liberec začala 15. července 2015, takže rekonstrukce kolejí a několika nádraží probíhala více než tři měsíce, kdy cestující vozily náhradní autobusy a cestování prodlužovalo mnoho zpoždění.

Z železničních tratí v Libereckém kraji jsou aktuálně výluky na trati číslo 036 Liberec - Tanvald - Szklarska Poręba Górna (a zpět), kde budou opravy probíhat do 19. listopadu 2015 15.30, dále trati 037 Liberec - Černousy (a zpět), úseku Frýdlant v Čechách - Černousy, kde je naplánováno otevření na 27. listopadu 2015 18.00 a trati číslo 070 Praha - Turnov (a zpět) v úseku Chotětov - Bakov nad Jizerou, kde výluka potrvá nepřetržitě od 4. října až do 12. listopadu 2015 23.59.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Knihu do vlaku si můžete zdarma půjčit i na semilském nádraží
Pojizerka by měla být od 20. října průjezdná
Most přes Jizeru v Železném Brodě se opět otevře, uleví se dopravě
V Harrachově vzniká nová výhybna pro křižování vlaků
Výluka na trati Stará Paka – Liberec je prodloužena až do 18. října
Liberecký tunel projde v říjnu údržbou, řidiče čeká omezení
Obrazem: Betonování nového mostu ve Vrchlabí
Výluka až do října znesnadní cestování na trati Stará Paka - Liberec

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 58 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Přihlášky na střední školy: Klíčové jsou priority, ne rychlost

Období podávání přihlášek na střední školy se blíží. Od 1. do 20. února 2026 budou moci žáci 9. tříd podávat přihlášky ke studiu a pro mnoho rodin to znamená zvýšenou nejistotu a tlak na rozhodování. Kraj proto shrnuje základní informace k přijímacímu řízení a zároveň chce uklidnit rodiče i žáky, že není potřeba spěchat ani zbytečně taktizovat. Přihlášky není nutné podávat hned první den. Pořadí odeslání přihlášek nemá vliv na přijetí, rozhodující jsou správně zvolené priority škol. Každý uchazeč může podat až tři přihlášky na střední školy a dvě na střední školy s talentovou zkouškou. U každé z nich je pak nezbytné stanovit pořadí (tzv. prioritu) podle toho, kam chce skutečně nastoupit. Toto pořadí je po podání přihlášek neměnné a má přímý vliv na výsledek přijímacího řízení. Systém přijímacího řízení je nastaven tak, aby co nejvíce respektoval skutečné preference žáků. Doporučujeme tedy řadit školy podle opravdového zájmu, nikoli podle obav, zda má žák „dostatečnou šanci". Taktizování s pořadím přihlášek se může naopak obrátit proti původnímu záměru.

Místní poplatek z pobytu v Turnově 2026

Městský úřad Turnov, odbor finanční informuje o výši a splatnosti místního poplatku z pobytu pro rok 2026. Od roku 2025 platí Obecně závazná vyhláška č. 7/2023 o místním poplatku z pobytu. Ubytovatel vybírá za osobu a noc 30 Kč za úplatný pobyt trvající nejvýše 60 po sobě jdoucích dnů u jednoho poskytovatele pobytu bez ohledu na to, kde je poskytnut nebo jaký má účel. Tedy vedle hotelů, motelů a penzionů se jedná také o soukromé domy, byty, ateliéry, karavany, stany apod. Ubytovatelé vybraný poplatek odvádí pololetně v hotovosti nebo na účet města, a to vždy do 15 dnů po skončení příslušného pololetí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Připomínáme si Světový den mokřadů
Mimořádné změny jízdních řádů od 1. února na Turnovsku a Semilsku
Výstavou představují tvorbu Ivy Nyplové u příležitosti životního jubilea
Krajské příspěvkové organizace nabídnou v únoru pestrý program
Nový rok zahájili Maloskalští výhrami nad Havlíčkovým Brodem

Nejčtenější články

01.02.: Mimořádné změny jízdních řádů od 1. února na Turnovsku a Semilsku
31.01.: Krajské příspěvkové organizace nabídnou v únoru pestrý program
30.01.: Výstavu Ellen Jilemnické v Semilech okoření komentovaná prohlídka

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT