FOTO: Za přejezdem v Libštátě řidič nezvládl zatáčku
12.09.2025 21:06:07 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KRIMI | Obce: Libštát
V Libštátě za železničním přejezdem došlo ve čtvrtek 11. září po 17. hodině k automobilové nehodě. Řidič v kabrioletu nezvládl zřejmě kvůli vysoké rychlosti prudkou zatáčku a vyjel na louku, kde se auto navíc převrátilo na střechu.
Řidiče s lehčím zraněním převážela sanitka, ale vážné zranění utrpěla jeho spolujezdkyně, kterou transportoval do nemocnice vrtulník. Na místě jako první zasahovali hasiči ze stanice HZS Semily a SDH Lomnice nad Popelkou. „Událost byla hlášená v 17.26, jednu osobu jsme z vozu vyprošťovali, na místě jsme poté provedli protipožární opatření - odpojení baterie a byli nápomocní zdravotníkům," uvedla za HZS Libereckého kraje Petra Knížková.
Na téměř stejném místě došlo k nehodě před dvěma lety, kdy holandský řidič nedokázal odjet svým autem z přejezdu, auto zůstalo mezi závorami, ale posádka vozu naštěstí vystoupil a utekla do bezpečí. Podrobnosti v článku: FOTO: Na přejezdu v Libštátě se srazil vlak s autem
Související články
Na konci prázdnin bylo několik dopravních nehod na Turnovsku
U Dolánek vyhasl o sobotní noci mladý lidský život
Léto bez slunce, zato s méně tragédiemi na silnicích Libereckého kraje
Dvě kamarádky z Nizozemí havarovaly na elektrokolech v Rokytnici
Řidič narušil v Semilech konstrukci železničního mostu a od nehody ujel
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 13 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Kácení i sázení lip se chystá v turnovské ulici Žižkova
Kácení a následná výsadba nových stromů, se kterými se počítá v týdnu od 1. prosince 2025, se dotkne ulice Žižkova v úseku od křižovatky se Zborovskou ulicí k ulici Alej legií. Dojde ke kácení osmi kusů lip srdčitých, ve stejném týdnu proběhne dosadba nových stromů. Jedná se o jeden strom u budovy OAHŠ u křižovatky se Zborovskou ulicí, jeden strom u vchodu do obchodu ZŠ Žižkova a šest stromů u bytových domů na konci ulice Žižkova. Kácení je plánováno za provozu se začátkem v pondělí 1. prosince (pokud klimatické podmínky dovolí). Při kácení jednotlivých stromů vždy dojde ke krátkodobé uzavírce komunikace za asistence poučených osob, které přechodně zastaví dopravu. Strom bude rychle odklizen a provoz znovu uvolněn. Kácení bude provedeno vždy v čase, kdy tudy neprojíždí autobus na pravidelné lince.
Liberec hostil světové odborníky na nanotechnologie
Nanotechnologie se stěhují z laboratoří do každodenní reality, z Libereckého kraje mohou udělat lídra v udržitelných technologiích. Shodli se na tom účastníci mezinárodní konference NanoCzech 2025, kterou v Liberci uspořádala Agentura regionálního rozvoje společně s Libereckým krajem. Konference se zaměřila především na technologie, které čistí vodu, vzduch a půdu. Potvrdila kvalitu místních výzkumných týmů, výsledků jejich práce i mezinárodních projektů, do kterých jsou zapojeni. Dorazilo zhruba 150 vědců, výzkumných pracovníků, zástupců firem a diplomatických misí z více než dvaceti zemí světa. Jejich účast ukázala, že liberecký region má ve výzkumu a vývoji nanotechnologií své pevné místo na mapě světa.
Nejnovější články
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Hejtman Martin Půta zavítá do Mříčné
Prosincové akce Gymnázia Ivana Olbrachta
Lidové sady slavnostně otevřou s kulturním programem 28. prosince
Nejčtenější články
03.12.: Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Semilech 2025
03.12.: Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce
02.12.: Fúze liberecké a českolipské nemocnice nabyla konkrétní podoby
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.