Fotografie, dřevořezby, včelaři i tramvaje. Kraj hostí dvoustou výstavu

25.06.2022 10:14:58 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Fotografie, dřevořezby, včelaři i tramvaje. Kraj hostí dvoustou výstavu

Již dvoustá výstava začala 1. června ve vstupním vestibulu Krajského úřadu Libereckého kraje. Představuje tvorbu výtvarníka Josefa Kosáka a jeho syna Stanislava, který se věnuje fotografii. Výstava potrvá do konce června.

„Jsem rád, že krajský úřad není jen institucí, kam si lidé chodí vyřizovat své záležitosti, ale je také místem, kde se daří umění. Je třeba ocenit práci organizátorů, kteří neúnavně měsíc co měsíc připravují nová témata a je mi potěšením, že jsem nad mnoha zajímavými výstavami mohl převzít záštitu," uvedl hejtman Martin Půta.

Vstupní vestibul, ve kterém se výstavní síň nachází, vznikl stavebními úpravami na počátku tohoto století. K výstavám se začala víceúčelová vstupní hala využívat od roku 2008. Mimoto se zde prezentuje činnost jednotlivých odborů a resortů - projekty, přehlídky, soutěže. Návštěvníkům úřadu se představují i jednotlivé příspěvkové a neziskové organizace z Libereckého kraje.

„Za uplynulých patnáct let zde vystavovali malíři, fotografové, řezbáři, výtvarníci i absolventi různých kurzů ze škol, gymnázií, domovů mládeže i seniorů, základních uměleckých škol a také univerzit třetího věku. Mnozí z nich mohli právě tady předvést své umění nebo zručnost vůbec poprvé," doplnila Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

Z fotografů lze zmínit jména, jakými jsou Milan Drahoňovský, Petr Šimr, Ibrahim Al Sulajman a fotokluby Fomaklub Liberec, Fotoklub Hejnice nebo Balvan Jablonec. Mezi výtvarníky nechyběli Zuzana Kadlecová, Šárka Coganová, Iva Nyplová, Karel Ulmann, Jiří Sklenička Zderazský, Jiří Lochman, Vít Příkaský, Josef Zíka, Helga Santel z Německa a litevská výtvarnice Eugenija Pilypaitiene. Bylo možné zhlédnout také paličkované krajky Jany Kaplanové, popřípadě dřevořezby Václava Plechatého.

Výstavy přiblížily lužickohorské skláře, svět tramvají a práci včelařů, oslavily také výročí Klubu českých turistů, Českého červeného kříže, Jizerské 50 a České mincovny. Vernisáže podbarvovala hudební vystoupení muzikantů z libereckého divadla a ze základních uměleckých škol, vystoupili pěvec Luděk Vele, houslisté Milan Kostelenec a Daniel Matejča, klavírista Luboš Jerje či kapela krajských úředníků KULK Band.

Více o výstavách v Pojizeří čtěte v rubrice KULTURA - Výstavy

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jubilejní 30. ročník Eurionu nabídne Midi Lidi i Bruna Ferrariho

Již 30. ročník festivalu Eurion Smržovka je tady! Každý rok v polovině srpna, bez jediného přerušení po třicet let, nabízí unikátní program, který ho výrazně odlišuje od okolních festivalů. Páteční večer 19. 8. nabídne vystoupení tuzemských kapel Midi Lidi, Bruno Ferrari, Kolektivní halucinace, Koně a prase, Povodí Ohře a Jirka Belmondo. Akce vypukne v 18 hodin již tradičně u Parkhotelu Smržovka. Vstupné je dobrovolné. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

I.A třída: Košťálov i Bělá vyhrály na hřištích soupeřů
První ročník festivalu Rokytnice zní propojí literaturu a hudbu
Přepeře vybojovaly bod za remízu v Ústí nad Labem
Bezpečnější hory díky novinkám v aplikaci Záchranka
Po druhé výhře vede Lomnice tabulku krajského přeboru

Nejčtenější články

14.08.: Rekonstrukce koupaliště v Košťálově pokračuje i o prázdninách
14.08.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek druhého podzimního kola
15.08.: Po druhé výhře vede Lomnice tabulku krajského přeboru

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT