Fotoohlédnutí za Spanilou jízdou Cyklostezkou Járy Cimrmana 2023
24.06.2023 10:20:02 | Autor: Antonín Bělonožník | Rubrika: SPOLEČNOST | Obce: Liberecký kraj
Každou druhou neděli v červnu probíhá na Tanvaldsku Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana. Nejinak tomu bylo i v neděli 11. června tohoto roku.
Tentokrát se konal již 18. ročník. Za krásného slunného počasí trasu absolvovalo rekordní množství spanilých jezdců. Bylo moc fajn se této akce zúčastnit, i když jsem to měl o mnohem lehčí než jezdci na historických kolech. Pár fotek pro připomenutí přikládám ve fotogalerii. Na shledanou zase za rok!
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 325 fotek)
Související články
Obrazem: Oslavy českého génia Járy Cimrmana na Tanvaldsku 2023
Obrazem: Víkend s Járou Cimrmanem na Hamrskách
Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana proběhne již poosmnácté
Spanilá cyklojízda Cimrmanů 2022 objektivem Zdeňka Horáka
Obrazem: Cimrmanovský víkend 2022 na Tanvaldsku
Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana proběhne již posedmnácté
Obrazem: 16. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana
Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana se koná už pošestnácté!
Obrazem: Na Příchovicích zavzpomínali na Václava Kotka
Cyklojízda stezkou Járy Cimrmana 2020 objektivem Zdeňka Horáka
Obrazem: XV. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana
Cyklojízda stezkou Járy Cimrmana 2019 objektivem Zdeňka Horáka
Otevřeli první železniční stanici bez kolejí Hamrska - Na Mlatě
Obrazem: XIV. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana
Obrazem: Slavnost pod Majákem Járy Cimrmana 2019
Tanvaldsko oživí 6. Slavnost pod majákem a 14. Spanilá cyklojízda
Obrazem: 13. ročník Spanilé jízdy cyklostezkou Járy Cimrmana
Obrazem: Vydařená sobota s Cimrmanovci na Tanvaldsku
Spanilá cyklojízda a slavnosti potřinácté uctí Járu Cimrmana
Obrazem: XII. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana
Obrazem: Slavnost pod Majákem Járy Cimrmana 2017
Obrazem: Spanilá jízda v rámci oslav Půlstoletí s Cimrmanem
Obrazem: Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana 2016
Obrazem: 9. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Přihlášky na střední školy: Klíčové jsou priority, ne rychlost
Období podávání přihlášek na střední školy se blíží. Od 1. do 20. února 2026 budou moci žáci 9. tříd podávat přihlášky ke studiu a pro mnoho rodin to znamená zvýšenou nejistotu a tlak na rozhodování. Kraj proto shrnuje základní informace k přijímacímu řízení a zároveň chce uklidnit rodiče i žáky, že není potřeba spěchat ani zbytečně taktizovat. Přihlášky není nutné podávat hned první den. Pořadí odeslání přihlášek nemá vliv na přijetí, rozhodující jsou správně zvolené priority škol. Každý uchazeč může podat až tři přihlášky na střední školy a dvě na střední školy s talentovou zkouškou. U každé z nich je pak nezbytné stanovit pořadí (tzv. prioritu) podle toho, kam chce skutečně nastoupit. Toto pořadí je po podání přihlášek neměnné a má přímý vliv na výsledek přijímacího řízení. Systém přijímacího řízení je nastaven tak, aby co nejvíce respektoval skutečné preference žáků. Doporučujeme tedy řadit školy podle opravdového zájmu, nikoli podle obav, zda má žák „dostatečnou šanci". Taktizování s pořadím přihlášek se může naopak obrátit proti původnímu záměru.
Místní poplatek z pobytu v Turnově 2026
Městský úřad Turnov, odbor finanční informuje o výši a splatnosti místního poplatku z pobytu pro rok 2026. Od roku 2025 platí Obecně závazná vyhláška č. 7/2023 o místním poplatku z pobytu. Ubytovatel vybírá za osobu a noc 30 Kč za úplatný pobyt trvající nejvýše 60 po sobě jdoucích dnů u jednoho poskytovatele pobytu bez ohledu na to, kde je poskytnut nebo jaký má účel. Tedy vedle hotelů, motelů a penzionů se jedná také o soukromé domy, byty, ateliéry, karavany, stany apod. Ubytovatelé vybraný poplatek odvádí pololetně v hotovosti nebo na účet města, a to vždy do 15 dnů po skončení příslušného pololetí.
Nejnovější články
Mimořádné změny jízdních řádů od 1. února na Turnovsku a Semilsku
Výstavou představují tvorbu Ivy Nyplové u příležitosti životního jubilea
Krajské příspěvkové organizace nabídnou v únoru pestrý program
Nový rok zahájili Maloskalští výhrami nad Havlíčkovým Brodem
Agentura regionálního rozvoje už 30 let mění k lepšímu Liberecký kraj
Nejčtenější články
30.01.: Výstavu Ellen Jilemnické v Semilech okoření komentovaná prohlídka
30.01.: Pralyžaři opět míří na zásadské závody postaru
31.01.: Agentura regionálního rozvoje už 30 let mění k lepšímu Liberecký kraj
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.