Futsalisté Dalmachu udolali Ústí, jistou záchranu ovšem stále nemají

16.02.2015 11:44:55 | Autor: FC Dalmach a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Futsalisté FC Dalmach Turnov dokázali v důležitém domácím utkání v neděli udolat soupeře v boji o udržení Combix Ústí nad Labem. Ve vyrovnané tabulce se tak posunuli na pěkné šesté místo, ovšem stále jen s malým náskokem na sestupové příčky.

„Z první ligy to vypadá na pád Mělníku a nejspíš Kladna či Slavie, tudíž z naší soutěže by měly padat čtyři týmy. Věřím, že nám k udržení bude z posledních pěti utkání stačit jedna výhra, ale kdo ví...," osvětlil nelehkou letošní situaci turnovských futsalistů hrající trenér Aleš Krejčík.

Dalmach Turnov - Combix Ústí n. L. 6:4 (4:2)

Ústí nezačalo vůbec špatně a Koubus musel na začátku utkání vytáhnout hned dva jisté zákroky. Z první vážnější akce před brankou hostů trefil Petřík po asistenci Vítka Dalmachu vedení. Poté si v 7. minutě narazil Krejčík míč se Šulcem a prvně jmenovaný zvýšil na 2:0. V téže minutě trefil Krok tyč domácí branky a o chvíli později již stejný hráč snížil na 2:1. Ve 12. minutě našel Kratochvíl před brankou osamoceného Petříka, který jen uklidil míč do prázdné branky - 3:1. Dvě minuty před koncem se šikovně uvolnil hostující Stach a překonal brankáře Koubuse - 3:2. V poslední minutě se ale ještě radovali domácí, když si odražený míč našel Krejčík a prostřelil brankáře Ústí - 4:2.

Druhý poločas nezačal pro Dalmach šťastně. Hned v první minutě se dostalo Ústí do přečíslení a Krok snížil na 4:3. Turnov opět odolal náporu hostů a Šulc po asistenci Pekaře dostal domácí opět do vedení o dvě branky - 5:3. Ve 34. minutě vybojoval míč Krejčík, který následně nabídl Pekařovi, a ten si se svojí pozicí před brankářem dokázal poradit - 6:3. O chvíli později Ústí dokázalo ze sporné situace snížit na konečných 6:4 Betyárem.

Branky Dalmachu: Krejčík 2, Petřík 2, Pekař, Šulc. Rozhodčí: Černý, Vaněk. Diváků: 110. Sestava Dalmachu: Koubus - Krejčík, Vítek, Šteffan, Pařízek, Mencl, Šulc, Petřík, Kratochvíl, Kroupa, Pekař, Bangha.

Další utkání 17. kola: Démoni Česká Lípa - GL Litoměřice 1:9, Arsenal Benešov - Radobýl Litoměřice 8:5, Tex-Color Písek - Indoss Plzeň 1:13, Malibu Mladá Boleslav - F.A.Zole Česká Lípa 4:2, GMM Jablonec - Chotěboř Česká Lípa 7:5.