Gábina má kompletní sbírku medailí z MS

15.02.2017 18:13:48 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice,Liberecký kraj

Gábina má kompletní sbírku medailí z MS

Jablonecká biatlonistka Gabriela Koukalová byla před vytrvalostním závodem na MS v biatlonu v Hochfilzenu nejdříve zlatá ve sprintu, bronzová ve stíhacím závodu a nyní stříbrná v závodě vytrvalostním. I při třetím individuálním startu totiž získala Gabča na světovém šampionátu biatlonistek v Hochfilzenu medaili. Stejně jako ve stíhacím závodě nestačila jen na Němku Lauru Dahlmeierovou, třetí skončila překvapivě Italka Alexia Runggaldierová.

Nejlepší česká biatlonistka sice chybovala na první ležce, ale pak už pálila přesně a předvedla i výborný běh (celkem třetí!) Klíčovou závěrečnou položku pak Koukalová, aby se ještě více zkoncentrovala, začala střílet od prostředka. Po třetí ráně ještě zpomalila, znovu se několikrát nadechla a sestřelila i zbývající dva terče. Největší předpokládané soupeřky z bitvy o zlato vypadávaly na střelnici nepřesné byly Mäkäräinenová (4 chyby), Domračevová (3) nebo obhájkyně zlata Francouzka Dorinová-Habertová.

Ve hře stále zůstávala Laura Dahlmeierová, která měla svém střelecké kontě také jednu chybu jako Gábina, ale předčila ji o 24 vteřin v běhu. Bronzovou medaili získala Italka Alexia Runggaldierová, která předvedla čistou střelbu.

Další české závodnice bojovaly se střídavými úspěchy či spíš neúspěchy. Eva Puskarčíková sice měla na ležkách stoprocentní úspěšnost, ale vstoje pokaždé jednou nezasáhla terč. Nakonec ji to stačilo, při pomalejším běhu, na umístění ve třetí desítce. Lucie Charvátová měla od začátku velký problém na střelbě (2+2+3+1), Veronika Vítková rozběhla závod hodně rychle, ale udělala dvě chyby hned na úvodní ležce a na vysněnou první desítku mohla rychle zapomenout, protože přidala ještě dva neúspěchy v závěrečné stojce. Nakonec je z toho její nejhorší výsledek kariéry v této disciplíně od své premiéry na MS v roce 2008. Loni byla skvěle čtvrtá.

„Měla jsem toho ke konci plné zuby, při závěrečné stojce jsem nedokázala flintu ani pořádně udržet. Běželo se mi těžce, vadilo mi velké teplo a vlivem sluníčka mi přišla trať i dost rozbořená," řekla redaktorce ČT Verča Vítková.

Ženy - vytrvalostní závod (15 km):

1. Dahlmeierová (Něm.) 41:30,1 (1 trest. minuta), 2. Koukalová (Česko) -24,7 (1), 3. Runggaldierová (It.) -1:45,6 (0), 4. Laukkanenová (Fin.) -1:56,8 (1), 5. Avvakumovová (Korea) -2:03,6 (0), 6. Dunkleeová (USA) -2:06,8 (2), 7. Hammerschmidtová -2:27,5 (2), 8. Hinzová (obě Něm.) -2:45,5 (2), 9. Džimová -2:46,1 (2), 10. Pidhrušná (obě Ukr.) -2:54,6 (2), ...23. Puskarčíková -3:59,4 (2), 50. Vítková -6:01,7 (5), 82. Charvátová (všechny Česko) -9:03,6 (8).

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Markéta Davidová má dvakrát zlato a jeden bronz
Gabriela Koukalová – jistota na stupních vítězů
Koukalová ve Světovém poháru navýšila náskok

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Kraj pokračuje ve výstavbě fotovoltaik na střechách budov

Výstavba fotovoltaických elektráren na střechách krajských budov pokračuje. Fotovoltaikou bude osazena střecha Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou a budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje. Na tu bude kraj podávat žádost o dotaci do Operačního programu Životní prostředí 2021-2027. Rozhodli o tom na svém jednání krajští radní. „Naším dlouhodobým záměrem je energetická soběstačnost kraje a jeho příspěvkových organizací. Fotovoltaiky jsou budoucností v energetice. Fotovoltaická elektrárna na střeše objektu budovy D bude mít výkon 93,6 kWp, fotovoltaika na střeše budovy jabloneckého Gymnázia Dr. Antona Randy pak 30,36 kWp. Oba projekty budou dokončeny v polovině května letošního roku," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Více informací v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

VIDEO: Zbourali most u Čtveřína
V Libereckém kraji se loni vytřídilo 1581 tun elektrozařízení
Oficiál Tříška i loupežník Karaba. Za pohádkou do Lužických hor
Panovnici Marii Terezii připomene v lomnickém muzeu Zbyněk Sviták
Děti pečují o vzácné botanické lokality

Nejčtenější články

15.04.: Hasiči zasahují u požáru paneláku v Železném Brodě
14.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek čtvrtého jarního kola
14.04.: Ve 20. ročníku Krajský výrobek roku se ucházelo o titul 123 produktů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT