Grantový program města byl na rok 2011 nepatrně navýšen

17.12.2010 18:01:19 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Grantový program města byl na rok 2011 nepatrně navýšen

Zastupitelstvo Města Semily schválilo objem finančních prostředků určených na Grantový program města pro rok 2011 ve výši 1 070 000,- Kč.

K navýšení došlo na návrh Rady města, když pro rok 2010 byla částka v Grantovém programu 1 050 000,- Kč, mezi žadatele se ale nakonec rozdělila částka o 19 tisíc menší. Došlo tak k opravdu malému kompromisnímu navýšení oproti loňsku o 20 tisíc korun. Kulturní, sportovní i sociální organizace sice zápasí se svými napnutými rozpočty, ale stejně tak i městská pokladna.

„Veškeré formuláře potřebné k získání a následnému vyúčtování příspěvku jsou dostupné na internetových stránkách města. Lhůta pro podání žádosti je do 20. ledna 2011. Komise rady města Semily koncem ledna 2011 vyhodnotí došlé žádosti a zpracují návrh výši příspěvků jednotlivým organizacím a předloží ho ke schválení radě města, případně zastupitelstvu," uvedla Marie Chlumová z odboru školství, kultury a vnějších vztahů Městského úřadu Semily.

Finanční příspěvky z Grantového programu Města Semily jsou určeny především na podporu projektů zaměřených na mládež, kulturní a sportovní akce, projekty v sociální péči a obecně prospěšné činnosti nebo akce pro využití volného času dětí a mládeže.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Kraj pokračuje ve výstavbě fotovoltaik na střechách budov

Výstavba fotovoltaických elektráren na střechách krajských budov pokračuje. Fotovoltaikou bude osazena střecha Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou a budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje. Na tu bude kraj podávat žádost o dotaci do Operačního programu Životní prostředí 2021-2027. Rozhodli o tom na svém jednání krajští radní. „Naším dlouhodobým záměrem je energetická soběstačnost kraje a jeho příspěvkových organizací. Fotovoltaiky jsou budoucností v energetice. Fotovoltaická elektrárna na střeše objektu budovy D bude mít výkon 93,6 kWp, fotovoltaika na střeše budovy jabloneckého Gymnázia Dr. Antona Randy pak 30,36 kWp. Oba projekty budou dokončeny v polovině května letošního roku," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Více informací v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

VIDEO: Zbourali most u Čtveřína
V Libereckém kraji se loni vytřídilo 1581 tun elektrozařízení
Oficiál Tříška i loupežník Karaba. Za pohádkou do Lužických hor
Panovnici Marii Terezii připomene v lomnickém muzeu Zbyněk Sviták
Děti pečují o vzácné botanické lokality

Nejčtenější články

15.04.: Hasiči zasahují u požáru paneláku v Železném Brodě
14.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek čtvrtého jarního kola
14.04.: Ve 20. ročníku Krajský výrobek roku se ucházelo o titul 123 produktů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT